Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki Albümler’de bu hafta…

Vitrindeki Albümler

Vitrindeki Albümler

ŞENAY LAMBAOĞLU ‘HAYAT DEFTERİ’ (ADA MÜZİK)

Şarkıcı, besteci Şenay Lambaoğlu’nun ilk dört albümünde müzikal olarak her zaman ince de olsa kararsız çizgiler, müphem köşeler vardı. Bunlar her daim bir arayışa işaret etse de albümden albüme varlığını sürdürüyordu. Beşinci albümü ilk kez bu denli sis perdesini aralıyor, bu alacakaranlık ortamı aydınlatıyor. “Hayat Defteri” geçmişi temize çekerek yeni bir sayfa açıyor. Söz ve müzik Şenay’a ait, düzenlemeleri yapıp gitarları çalan, mix-mastering yapan Hakan Kurşun albümün farklılığının birinci dereceden müsebbibi.

İki müzisyenin yolu salgın arifesinde meslek birliğinde kesişmiş; MSG Bilim Kurulu’nda Hakan başkan, Şenay yardımcıyken tanışmışlar. İkisinin de Almanya geçmişi var, Alman ekolünden. Hakan Şenay’ı daha önce konserde izlemiş. Salgında Şenay albüm için arayınca, Hakan’ın stüdyosunda faaliyet başlıyor; ikisinin de semti Emirgan/Sarıyer, yakınlar, gidip gelebiliyorlar. Yaptıkları kayıtları bir araya gelmeden Eylem Pelit’in basını, Volkan Öktem’in davullarını ekleyerek tamamlıyor; sekiz parçalık albümün dördünü internette yayımladıktan birkaç hafta sonra da albümü çıkarıyorlar.

Eskiye oranla türlerden ve kalıplardan azade albüm “Hayat Defteri”; Şenay’ın bitmek bilmeyen arayışlarının vardığı en iyi nokta.

YASEMİN BALIK ‘KAFAM BOZUK’ (PB MÜZİK)

Hakan Kurşun yerinde üretmeden duramayan, çalışkan ve yaratıcı biri. Üstelik kendine Müslüman da değil; yakın çevresinde olsun olmasın elinin değdiği herkese hayrı dokunan iyi bir müzik insanı. Bilhassa da keşfedilmemiş isimleri tercih eden bir yapımcı. Bu kez partneri keşfedilmemiş değil, hatta pek ünlü ama müzik alanında değil. Yasemin Balık epeyce bir dizide, filmde ve oyunda oynamış yetenekli bir tiyatrocu; İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu. Toplam 17 dakikadan oluşan dört şarkılık EP (kısaçalar) “Kafam Bozuk” onun ilk müzik çalışması.

Burada vokal, sözler ve müzik Yasemin’e, geriye kalanlar Hakan’a ait. Profesyonel bir oyuncu olmasına rağmen müzik yapmayı hiç aklından çıkarmamış Yasemin. Onu da tiyatro gibi bir dışavurum şekli olarak içinde yaşatmış ve şimdi paylaşmanın zamanın geldiğini düşünmüş. Yasemin’in ruh okşayan sesiyle okuduğu şarkıların temalarını sevgi arayışı, yalnızlık, ruhsal arınma, sadakat ve güven arayışı oluşturuyor. Modern, elektro-akustik, sessiz ve sakin bir çalışma “Kafam Bozuk” ama sanılmasın ki müzikal yanı geride; sadece Hakan’ın “Adsız Sevgilim” adlı şarkıda David Gilmour tonuyla çaldığı akustik ve elektrik gitarlar bile yeterli.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için oldukça hareketli ve dinamik bir gün olabilir. İçinizdeki enerjiyi dışa vurmak için mükemmel bir zaman dilimindesiniz. İletişim becerileriniz yüksek olacak ve insanlarla olan iletişiminiz oldukça keyifli geçebilir. Bugün, hedeflerinize odaklanmak ve girişimde bulunmak için ideal bir gün olabilir. Fakat ani kararlar vermekten kaçınmak ve adımlarınızı planlı bir şekilde atmaya özen göstermek gerekebilir. Ayrıca bugün, sağlığınıza dikkat etmekte fayda var. Enerjinizi dengede tutmak için sağlıklı beslenmeye ve düzenli egzersiz yapmaya özen göstermelisiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Boğa burcundakiler için ilişkilerinizde daha esnek olmanız gerekebilir. Olaylara farklı bir açıdan bakarak anlayışınızı artırabilir ve daha uyumlu bir iletişim kurabilirsiniz. Duygusal dengeyi korumak için kendinize zaman ayırmanız iyi olabilir. Kendinize iyi bakın!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak dengeli ve huzurlu hissedebilirsiniz. İletişim konularında başarılı olabilir ve sevdiklerinizle derin ve anlamlı sohbetler gerçekleştirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi yakalamak için bugün harika bir gün olabilir. Olumlu düşünmeye devam ederek, olumlu enerjinizi çevrenize yayabilirsiniz. Özellikle sevdiklerinizle olan ilişkilerinizi kuvvetlendirmek için fırsatlar bulabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, duygusal yönden biraz dalgalanmalar yaşayabilirsiniz. Kendinizi daha hassas ve duygusal hissedebilirsiniz. İlişkilerde ufak tefek gerilimler olabilir ancak bunları abartmaktan kaçınmanızda fayda var. İş hayatınızda ise yoğun ve stresli bir gün geçirebilirsiniz, ancak sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ettiğiniz sürece sorunları çözebileceksiniz. Sağlık konularında dikkatli olmanızda fayda var, özellikle beslenmenize ve dinlenmenize özen göstermelisiniz. Bugün, duygusal dengeyi korumak önemli olacak.

BAŞAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Başak burcunun enerjileri sayesinde detaylara daha fazla odaklanabilirsiniz. Zihinsel yeteneklerinizin ve analitik düşünme becerilerinizin ön planda olacağı bir gün geçirebilirsiniz. Planlarınızı detaylı bir şekilde gözden geçirebilir, detayları tekrar gözden geçirerek daha organize ve verimli bir şekilde ilerleyebilirsiniz. İş veya günlük hayatınızda karşınıza çıkacak sorunlara detaycı yaklaşımınız sayesinde çözümler bulabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık ve beslenmenize de daha fazla özen göstermek için bugünü iyi bir başlangıç olarak değerlendirebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

TERAZİ BURCU YORUMU

Elbette! Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün karşınıza çıkan fırsatları iyi değerlendirmelisiniz. İletişim konusunda başarılı olacağınız bir gün geçirebilirsiniz. Duygusal ilişkilerde tatlı sürprizlere açık olun. İyi bir denge kurarak sakin ve uyumlu bir gün geçirebilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak derin bir bağlılık hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde tutkulu ve kararlı bir tavır sergileyebilirsiniz. Güçlü sezgileriniz sayesinde çevrenizde olup bitenleri daha net algılayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel dünyanıza dönüş yapabilir, ruhsal dengeyi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi durumunuzla ilgili yeni fikirler üretebilir ve yatırım yapma isteği duyabilirsiniz. Ancak ani kararlar vermek yerine uzun vadeli planlar yapmak daha doğru olabilir. İş hayatında odaklanmanız gereken konular olabilir, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam etmeniz faydalı olacaktır. Aşk hayatınızda karşılaştığınız sorunları açık iletişim yoluyla çözebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM