Ünlü yönetmen 90 yaşında yaşamını yitirdi

Ünlü yönetmen 90 yaşında yaşamını yitirdi

“Get Carter”, “Flash Gordon” ve “Croupier” filmlerinin İngiliz yönetmeni Mike Hodges cumartesi günü İngiltere’nin Dorset kentinde hayatını kaybetti.

Ünlü yönetmen 90 yaşında yaşamını yitirdi

90 yaşında yaşamını yitiren Mike Hodges’ın arkadaşı ve “I’ll Sleep When I’m Dead”in yapımcısı Mike Kaplan haberi salı günü duyurdu. New York Post’un haberine göre, ünlü yönetmenin ölüm sebebi ise açıklanmadı.

Hodges, 1971’de “Get Carter” da dahil olmak üzere İngiliz gangster suç dramaları çektiği uzun bir kariyere sahipti.

1972 yılında çektiği “Pulp”, New York Times ve Time dergisi tarafından yılın en iyi 10 filminden biri seçildi.

KARİYERİNE MUHASEBECİLİKLE BAŞLADI

29 Temmuz 1932’de Bristol’de doğan Hodges, İngiltere’nin kuzeyindeki balıkçı limanlarının çevresinde bir Kraliyet Donanması mayın tarama gemisinde görev yapan bir muhasebeciydi.

Orada, The Guardian’a yazdığı bir mektupta açıkladığı gibi, “daha önce farkında olmadığı korkunç bir yoksulluk ve yoksunluğa tanık olduğu” yer, Michael Caine’in oynadığı “Get Carter” filmini etkiledi.

“Donanmaya yeni kalifiye bir yeminli muhasebeci ve kendini beğenmiş bir genç olarak girdim ve öfkeli, radikal bir genç adam olarak çıktım” diyen Hodges ayrıca 2010 yılında “Watching the Wheels Come Off” adlı bir roman yayınladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47