Ümit Ünal: ’Aşk sınır tanımıyor’

Ümit Ünal: ’Aşk sınır tanımıyor’

Ümit Ünal’ın bol ödüllü filmi “Aşk, Büyü, vs” şimdi de Toronto’dan ödülle döndü. Dünyanın önemli LGBT+ festivallerinden biri olan Inside Out’ta İzleyici Ödül’ü kazanan film çevrim içi izlenebilir.

 

Ümit Ünal’ın senaryosunu yazıp yönettiği “Aşk, Büyü vs” yurt içinde aldığı ödüllerin ardından yurt dışındaki festival turuna devam ediyor. Toronto’da düzenlenen ve dünyanın önemli LGBT+ film festivallerinden biri olan Inside Out’da izleyiciyle buluşan film İzleyici Ödülü aldı.

‘İZLEYİCİ ÖDÜLÜ GURUR VERİCİ’

Bir süredir İskoçya’da bulunan Ümit Ünal’a ulaştık ve ödüle dair görüşlerini aldık. Ödülün bir sürpriz olduğunu söyleyen Ünal düşüncelerini şöyle ifade etti: “Toronto’da yapılan Inside Out, dünyanın en büyük LGBT+ film festivallerinden biri. Başvuruyu yurtdışındaki dağıtımcımız Arthood yapmıştı, benim doğrudan bağlantım olmadı. Birkaç başka festivalden online konuşma, soru-cevap teklifi geldi, düzenleyenlerle konuştum ama Inside Out’dan kimseyle görüşmemiştim. Dolayısıyla ödül tam bir sürpriz oldu. Önce Twitter’da gördüm, sonra festivalden mail geldi. Anladığım kadarıyla online seyreden seyircilerin verdiği oylarla belirlenen bir ödül. Dünyanın uzak bir ucunda, 33 uzun metraj film arasından seyircinin Aşk, Büyü vs’yi seçmesi elbette çok gurur verici, aşkın ve hikayelerin sınır tanımadığının en güzel işareti.”

Başrollerini selen Uçer ve Ece Dizdar’ın paylaştığı film ilk gösterimini Antayla Film Festivali’nde yapmış ve orada Jüri Özel Ödülü ile En İyi Kadın Oyuncu (Selen Uçer) ve SİYAD ödüllerini almıştı. Adından İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film (Altın Lale), En İyi Kadın Oyuncu (Selen Uçer ve Ece Dizdar) ve En İyi Senaryo ödüllerini almıştı. Başka Sinema’nın düzenlediği Ayvalık Film Festivali’nde Ümit Ünal KAV Yılın Yönetmeni ödülünü alırken “Aşk, Büyü vs” Ankara Film Festivali’nde de yine En İyi Kadın Oyuncu (Selen Uçer) ve Onat Kutlar En İyi Senaryo ödüllerini kazanmıştı.

“Aşk, Büyü vs” halen MUBI’de çevrimiçi izlenebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47