Trabzon Kızlar Manastırı’nda Tiyatro Festivali Rüzgarı

Trabzon Kızlar Manastırı’nda Tiyatro Festivali Rüzgarı

23. Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali ile Trabzonlu tiyatro seyircisi ile buluşan Trabzon Devlet Tiyatrosu, Trabzon’un tarihi mekanlarından olan Kızlar Manastırı’nda tiyatro rüzgarı estirdi.

Trabzon Devlet Tiyatrosunun 2000 yılında Karadenize Kıyısı olan Ülkeler ile başlattığı köklü etkinlik 2006 yılında dünya ülkelerinin de katılımı ile Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali adı altında her yıl Mayıs ayında gerçekleşmekte.
Bu yıl 23.sü düzenlenen festival, YAĞMURCU adlı oyun ile başlarken, açılış gecesine protokol katılımı son derece yoğundu.

Biletleri günler önceden tükenen festivalin Kızlar Manastırı’ndaki programına ise rağbet oldukça fazla.
Trabzon’un güzide mekanlarından olan ve tarihi 1349-1390 yıllarına kadar dayanan Kızlar Manastırı’nda Festival kapsamında İstanbul Devlet Tiyatrosunun Meraklısı İçin ‘Öyle Bir Hikaye’ adlı oyunu sahnelendi. Temsil sonunda dakikalarca ayakta alkışlanan oyunculara, Trabzon Devlet Tiyatrosu Sanat Yönetmeni Elvan Saliha Karahasan festival hatırası olarak hediyelerini sunarken, katılım gösteren seyircilere de teşekkürlerini iletti.


Tarihi bir ortamda sanatı ve sanatçıyı buluşturan festivalin Kızlar Manastırı programı ise şöyle;

21-22 Mayıs 2023 / 20:30  Norveç (Grusomhetens Tiyatrosu) KUZGUN
23-24 Mayıs 2023 / 20:30 İtalya (Maner Manush Tiyatro Topluluğu) MUHTEŞEM YOLCULUK
25-26 Mayıs 2023 / 20:30 Türkiye (İzmir Devlet Tiyatrosu) MOİRA’NIN GECE DÖNGÜSÜ 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün iş hayatınızda güçlü bir odaklanma yeteneğine sahip olabilirsiniz. Proje ve görevlerinize tam anlamıyla odaklanarak ilerlemeniz mümkün olacak. Aynı şekilde, ilişkilerinizde de duygusal olarak daha dengeli bir tutum sergileyebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal çevrenizde aktif olabilir ve yeni insanlarla tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Bu ilişkiler size yeni fikirler ve perspektifler sunabilir. Aynı zamanda, sağlığınıza daha fazla özen göstermek için de motivasyon bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün yaratıcı projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Yaratıcılığınızı ön plana çıkarabileceğiniz ve kendinizi ifade edebileceğiniz bir gün olabilir. Aşk hayatında ise romantik ve tutkulu bir atmosfer oluşabilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün aile ve ev yaşamınıza odaklanabilirsiniz. Evde düzenlemeler yapmak, aile üyeleriyle zaman geçirmek veya sevdiklerinizle bir araya gelmek isteyebilirsiniz. İş hayatında ise disiplinli ve organizasyonlu bir yaklaşım sergileyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün iletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün olabilir. İş hayatında sunumlar yapabilir, müşterilerle iletişim kurabilir veya takım çalışmalarına katılabilirsiniz. Finansal konularda ise dikkatli ve hesaplı olmanız gerekebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün maddi konularda daha fazla dikkatli olmanız gerekebilir. Harcamalarınızı kontrol altında tutarak bütçenizi dengelemeniz önemli olacak. Aynı zamanda, duygusal olarak da daha sabırlı ve anlayışlı olmaya çalışmalısınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, bugün kendi ihtiyaçlarınızı ön plana çıkarma eğiliminde olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmak ve kişisel projelerinize odaklanmak önemli olacak. İlişkilerde ise daha fazla empati göstermek ve anlayışlı olmak önemli olacak.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün kariyer ve hedeflerinize odaklanabilirsiniz. İş hayatında yeni fırsatlar ve projeler bulabilirsiniz. Aynı zamanda, sağlığınıza daha fazla özen göstermek ve düzenli egzersiz yapmak önemli olacak.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün ortaklaşa çalıştığınız projelerde daha fazla odaklanma gerekebilir. İşbirliği ve uyum içinde çalışarak daha başarılı olabilirsiniz. Aynı şekilde, ilişkilerinizde de daha fazla anlayış göstermek ve fedakarlık yapmak önemli olacak.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM