Tiyatro Mundus’un “Kök-süz” Oyunu 18 Mart’ta Seyirciyle Buluşuyor

Tiyatro Mundus’un “Kök-süz” Oyunu 18 Mart’ta Seyirciyle Buluşuyor

Gökhan Kutluer’in ikinci kitabı da tiyatro izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Yurt dışına gitmek isteyenlere rehberlik eden kitap ve oyun, kişilerin hayallerini gerçekleştirmek için güvenli limanları terk etmelerinin mümkün olduğunu anlatıyor. Tiyatro Mundus’un sahneleyeceğiz oyunun prömiyeri, 18 Mart’ta İstanbulda gerçekleştirilecek. 

Gökhan Kutluer’in “Türkiye’den Gitmek: İtalya’ya Uzanan Bir Göç Hikayesi” adlı kitabı, tiyatro izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor. Yazarın ilk kitabı “Bulut Fabrikası” gibi “Kök-süz” oyunu da Seranay İduğ tarafından tiyatroya uyarlandı ve Seyithan Korkmaz yönetiminde Tiyatro Mundus tarafından sahnelenecek. Bir göç hikayesini anlatan oyunun prömiyeri, 18 Mart’ta Üsküdar Yeni Sahne’de gerçekleştirilecek, biletinial.com adresinden bilet temin edilebilecek.

“Kitabı yazarken, insanların hayallerine ulaşmaları için korkularını yenmeleri ve konfor alanlarından çıkmaları gerektiğini anlatmak istedim. Kitabın sahnelenmesi, bu mesajı daha fazla kişiye ulaştıracağı için beni çok mutlu etti” diyen Gökhan Kutluer, oyunun izleyenleri cesaret ve umut dolu bir yolculuğa çıkaracağını söylüyor.

Her yolculukta biraz daha kendimize yaklaşırız” 

Kitabının okuyuculara kendilerine doğru bir yolculuğa çıkma cesareti verdiğini söyleyen Gökhan Kutluer, oyunun da aynı etkiyi yaratarak hayallerinden vazgeçmeyi düşünen herkese ilham kaynağı olacağını şu sözlerle ifade etti: “Herkesin bir hayali var ve bazen hayallerin gerçekleşebilmesi için cesur adımlar atmak gerekiyor. Attığımız her cesur adım, kendimize doğru yol almamıza, kendimizi daha çok keşfetmemize yardımcı oluyor. Burada anahtar sözcük cesaret ve “Kök-süz”, yurt dışında yaşamak veya hayallerine doğru bir yolculuğa çıkmak isteyen herkesin içindeki cesareti ortaya çıkarmak isteyen bir oyun.”

Tutkuların peşinden koşmak için bir kıvılcım yeter”

Türkiye’nin aylık yayın yapan ilk bisiklet dergisi Cyclist Türkiye’de editörlük yaparken bisiklete dair Türkiye’de yapabileceği şeylerin belli bir noktadan ileri gidemeyeceğini anlayan Gökhan Kutluer’in hikayesi, iki bavul, iki bisiklet ve bir turist vizesi ile İstanbul’dan ayrılarak İtalya’nın Bergamo şehrine gitmesiyle başlıyor: “Benim hikayem, doğup büyüdüğü toprakları, ailesini, arkadaşlarını, dilini ve alıştığı her şeyi bırakıp kendine başka bir coğrafyada yer açmaya çalışan herhangi birinden farklı değil ancak ben bir adım öteye giderek hikayemi paylaşmak ve bu hikaye üzerinden tutkularının peşinden gitmek isteyen fakat kendini cesaretsiz, çaresiz ve yalnız hissedenlere “yalnız değilsin!”, “çaresiz değilsin!” ve “çok cesursun!” demek istedim. Çünkü bazen tek bir kıvılcım yetiyor hayallerin peşinden koşmak için gereken cesaretin ateşini yakmaya. İşte yazdığım kitapla o kıvılcımı yaratmak istedim. O kıvılcım şimdilerde evrildi, ‘Kök-süz’ oyunuyla farklı bir anlatım diline kavuştu ve yeni bir sanat dalında hayat bularak kalplerde cesaret ateşini yakmak üzere harika bir ekip tarafından başarıyla sahnelendi. Yolu açık, izleyicisi bol olsun!”

Oyunun Künyesi:

Orijinal Adı: Türkiye’den Gitmek

Yazan: Gökhan KUTLUER

Uyarlayan-Oynayan: Seranay İDUĞ

Yönetmen: Seyithan KORKMAZ

Reji Asistanı: Ece ERTÜRK

Dramaturgi: Seranay İDUĞ

Teknik Asistan: Batuhan TUŞ

Müzik Tasarım: Ali Murat KARAASLAN

Kostüm Tasarım: Canan ALTAY

Dekor ve Işık Tasarım: Yalçın KAYA

Oyun Programı:

18 Mart 20:30 ve 24 Mart 19:45 Üsküdar Yeni Sahne

https://biletinial.com/tiyatro/koksuz-

 

0
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM