‘Tiyatro Gazetesi Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri’

‘Tiyatro Gazetesi Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri’

Ekim 127.Sayı Çıktı

 1. ANADOLU TİYATRO ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULUYOR!

Tiyatro Gazetesi olarak biz de yoğun bir hazırlık dönemindeyiz. Ekim 127. Sayımızda manşetimiz; ‘Tiyatro Gazetesi Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri’

‘Uluslararası 7. Anadolu Tiyatro Ödülleri 11 Ekim 2021 Pazartesi tarihinde Su Gösteri Sanatları Sahnesi’nde düzenlenecek organizasyonla sahiplerine takdim edilecek’ diye devam eden haberimizin içinde detayları okuyabilirsiniz.

İlk sayfa da Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın sözlerine de rastlıyorsunuz. Merhaba; İnsanı, insana, insanla ve insanca anlatma sanatıdır tiyatro. Bedenimizdeki rahatsızlıklardan kurtarmaz belki ama beyinlerin içindeki hastalıklardan, önyargılardan kurtulmak için en güzel ilaçtır diyerek devam ettiği sözleri içimizi açıyor. Maltepe Tiyatro Festival programını ise 3.sayfada inceleyebiirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 70 yılın ardından sahnelerdeki yerini alıyor, Ekim’de perde açıyor! Bu sevinçli haberin devamınıysa 13.sayfadan okuyabilirsiniz.

İstanbul için ise başka bir mutlu haber İKSV’den; ‘Bu zamanda Tiyatro Nefes Aldırır’ sloganıyla başlayacak olan 25. İstanbul Tiyatro Festivali 22 ekimde Tiyatro severlerle buluşacak.

‘Tiyatrolar Sezona Çok Etkili Giriş Yaptı’ başlıklı yazıyı Nurhan Uslu’nun köşesinde okuyabilirsiniz 2.sayfada.

Hep mutlu olsa haberler keşke! Bu ay yaşadığımız bir kaybımızı da anıyoruz gazetemizde. ‘Işıklar Yoldaşın Olsun Hülya Nutku… Prof.Dr. Hülya Nutku’yu yitirmenin acısını yaşıyoruz. Ülke Tiyatrosuna kattığın değerler hiç unutulmayacak. Tüm Saygımızla…’diyerek.

Tamer Levent Tiyatro ve Biz köşesinden sesleniyor; Ferhangi Şeyler diyerek 3. Sayfada. Aynı sayfada Ümit Çetin’de; ‘Bir vapur Dumanıyla Sanki Gelecek Gibi Ferhan Şensoy’ diye sesleniyor okura.

4.sayfa da Burak Süme; ‘Türk Sinemasının İlk Cinsellik Militanı: Madam Kalitea’, 5.sayfada Kubilay Erdelikara; ‘Melpomena Tiyatro Festivali ve Tiyatro Operet’ derken Serkan Fırtına ise; ‘Bu Dünyadan Yalçın Dinçer geçti’ yazısıyla 6.sayfada sizlerle.

Halit Karaata; ‘Mizah ve İzah’ ile Müfit Semih Baylan ise; ‘Küçük Bir İş İçin Yaşlı Bir Palyaço Aranıyor – Murat Çidamlı’ yazısıyla sayfa 7’de, Yaşam Kaya ‘Madam Giyotin (2021) ile sayfa 8 de, Erdoğan Eğmen; ‘Radyo – Tv Sunucusu Ve Oyunculuk’ ile Avni Rakop ise ‘Sanat’a Dokun İzin Kalsın’ ile sayfa 9 da, Prof.Dr.Sacit Hadi Akdede; ‘Tiyatro Hizmeti Üretimi – III “Sistemi zorlayan” bir model önerisi’ ile sayfa 10 da, Gökhan Yener; ‘Şehir Tiyatroları 6.Kez Adana’da Buluşuyor’ ile 11 de, Melike Birgölge; ‘Erdem Topuz, idealar Dünyası Avucumuzun içinde değildir’ ile sayfa 12 ve 13 den okunabilir.

Yalçın Baykul; ‘Şensoy’un Neşeli Meyhanesi – Kayıp Kavuklar Efsanesi’ ile 14 ve 15 de, ‘İBB Şehir Tiyatroları Ekim Ayında 3’ü Yeni, 19 Oyunla Seyirciyle Buluşuyor’ başlıklı program 16 ve 17 de incelenebilir.

Melek Kentmen; ‘Aydın Sigalı’ ile 18 ve 19 da,   Kımız Bozkır; ‘Mudanya’da Söğütpınar Tiyatro Kampı’ ile 19 da okurlarıyla buluşuyor.

 1. Ümit Görgülü; ‘Sevgili Hocam Prof. Dr. Hülya Nutku’ya…’ ile 20 de, Nurhan Uslu; ‘Foça Yeryüzü Sahnesi Sanata Evet diyor’ ile 21 de iken, Barış Meriç ise; ‘Tiyatroya adanmış bir hayat: Şahin Örgel’le Yazarlıktan Oyunculuğa Tiyatro Hakkında Konuştuk’ diyor.

Aslı Nişancı; ‘Tamer Levent 50. Sanat Yılı Sanataevet’ ile 23 de, Zeynep Kaymas; ‘Sahne Bir Aynadır, Herkes bu Aynada Kendisini Görebilir’ ile 25 de, Metin Güler; ‘Torbalı’da Festival Var! Metropolis Tiyatro Festivali’ ile 26 da, Büşra Köseoğlu; ‘Günebakanlardan Gökyüzüne doğru…’ ile 27 de yer alırken Sefer Dülger’in çevirip haberleştirdiği; ‘National Tiyatro Sarah Kane eserleri2’ ise sayfa 28 de okunabilir.

A.Kadir Bozkurt’un ‘Başımın Gözümün Tiyatrosu Olsun’ yazısı 29 da yer alırken, ‘Yeni tiyatro sezonuna 17 prömiyerle başlayacak olan Devlet Tiyatroları, 21 Eylül Salı gününden itibaren sanatseverlerin karşısına çıkmaya başladı.’ Diyerek söze başlayan haber ise ayrıntılarıyla Devlet Tiyatroları oyunlarını anlatıyor sayfa 30 da.

 1. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali Programı 31 de İBB Şehir Tiyatroları oyunlarından bazılarıysa 32. Sayfada sizleri oyunlara davet ediyor.

Bu ay da tüm bu yazıların yanı sıra bir çok haber ve etkinlik gazetenizde.

Abone olun haberiniz olsun; www.tiyatrogazetesi.net

Tiyatro Gazetesine Tüm Kitapsan, Mephisto ve Kırmızı Kedi Yayınevlerinden, ayrıca gazete temsilciliklerinden ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM