• DOLAR
  $2.217,9400
 • EURO
  $1,3528
 • ALTIN
  $56.108,5600
 • BIST
  $273,2800

The Playlist, 2020’nin en iyi 15 film afişini paylaştı

The Playlist, 2020’nin en iyi 15 film afişini paylaştı

<p>"Mank" - David Fincher</p><p>David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı "Mank" filmi ile "Gone Girl"den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.</p><p>Film, "Citizen Kane"in senaristlerinden Herman Mankiewicz'in hayatını anlatıyor.</p>
1

“Mank” – David Fincher

David Fincher, oyuncu kadrosunda Gary Oldman, Amanda Seyfried, Lily Collins, Tom Burke, Charles Dance, Tuppence Middleton, Arliss Howard, Joseph Cross, Ferdinand Kingsley, Jamie McShane, Sam Troughton, Toby Leonard Moore ve Tom Pelphrey gibi isimlerin yer aldığı “Mank” filmi ile “Gone Girl”den sonra 6 yıllık bir aranın ardından yeniden izleyici ile buluştu.

Film, “Citizen Kane”in senaristlerinden Herman Mankiewicz’in hayatını anlatıyor.

<p>"Ema" - Pablo Larraín</p><p>Şilili yönetmen Pablo Larraín'in yönettiği filmin başrollerinde Gael García Bernal ve Mariana Di Girolamo rol alıyor.</p><p>Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Santiago Cabrera, Paola Giannini, Cristián Suárez ve Josefina Fiebelkorn yer alıyor. Senaryosunu Guillermo Calderón ve Alejandro Moreno’nun yazdığı filmde Bernal ve Girolama, kısa süre önce evlat edindikleri oğullarının sebep olduğu bir trajedi yüzünden evlilikleri dağılmaya başlayan bir çifti canlandırıyor.</p>
2

“Ema” – Pablo Larraín

Şilili yönetmen Pablo Larraín’in yönettiği filmin başrollerinde Gael García Bernal ve Mariana Di Girolamo rol alıyor.

Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Santiago Cabrera, Paola Giannini, Cristián Suárez ve Josefina Fiebelkorn yer alıyor. Senaryosunu Guillermo Calderón ve Alejandro Moreno’nun yazdığı filmde Bernal ve Girolama, kısa süre önce evlat edindikleri oğullarının sebep olduğu bir trajedi yüzünden evlilikleri dağılmaya başlayan bir çifti canlandırıyor.

<p>"Ammonite" - Francis Lee</p><p>Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.</p><p>1820'li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan'a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.</p>
3

“Ammonite” – Francis Lee

Yönetmenliğini Francis Lee’nin üstlendiği filmde Kate Winslet ve Saoirse Ronan rol alıyor.

1820’li yılların İngilteresinde geçen film, paleontolog Mary Anning ile Londralı genç bir kadın arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor. Filmde Winslet ve Ronan’a Fiona Shaw, James McArdle, Gemma Jones ve Alec Secareanu gibi oyuncular eşlik ediyor.

<p>"I'm Thinking of Ending Things" - Charlie Kaufman</p><p>Iain Reid'in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından ('Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum' adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.</p><p>4 Eylül'de Netflix'te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.</p>
4

“I’m Thinking of Ending Things” – Charlie Kaufman

Iain Reid’in aynı adlı psikolojik gerilim türündeki romanından (‘Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’ adıyla Türkçeye de çevrildi) uyarlanan filmde Toni Collette, Jesse Plemons, Jessie Buckley, David Thewlis gibi oyuncular rol alıyor.

4 Eylül’de Netflix’te izleyiciyle buluşan film aile ziyaretine giden genç bir çiftin yaşadıkları ilginç olayları anlatıyor.

<p>"The Human Voice" - Pedro Almodóvar</p><p>Başrolde Tilda Swinton'ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.</p><p>Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.</p><p>Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.</p>
5

“The Human Voice” – Pedro Almodóvar

Başrolde Tilda Swinton’ın yer aldığı kısa filmin yönetmenliğini Pedro Almodóvar üstleniyor.

Dünya prömiyerini yaptığı 77. Venedik Film Festivali’nde beğeniyle karşılanan film, Almodóvar’ın ilk İngilizce yapımı olma özelliğini taşıyor.

Jean Cocteau‘nun tek perdelik oyunundan uyarlanan film Swinton’ın canlandırdığı karakterin bir balta satın almasıyla başlıyor ve sonrasında tek bir mekânda, aynı evde geçiyor.

<p>"Feels Good Man" - Arthur Jones</p><p>Yönetmen koltuğunda Arthur Jones'un oturduğu belgesel, dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yaptı ve Jüri Özel Ödülü'nün (Çıkış Yapan Sinemacı) sahibi oldu.</p><p>Sosyal medyada yıllarca meme'lere konu olan Pepe the Frog'un yaratım ve gelişim sürecini konu edinen "Feels Good Man", Pepe'nin yıllar boyunca toplumsal ve politik olarak geçirdiği değişimi açıklıyor.</p>
6

“Feels Good Man” – Arthur Jones

Yönetmen koltuğunda Arthur Jones’un oturduğu belgesel, dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yaptı ve Jüri Özel Ödülü’nün (Çıkış Yapan Sinemacı) sahibi oldu.

Sosyal medyada yıllarca meme’lere konu olan Pepe the Frog’un yaratım ve gelişim sürecini konu edinen “Feels Good Man”, Pepe’nin yıllar boyunca toplumsal ve politik olarak geçirdiği değişimi açıklıyor.

<p>"Shirley" - Josephine Decker</p><p>Yönetmeni Josephine Decker'ın yeni filmi "Shirley"nin başrollerinde "The Handmaid's Tale" dizisiyle adından söz ettiren Elisabeth Moss ve Michael Stuhlbarg yer alıyor.&nbsp;</p><p>Prömiyerini 2020 Sundance Film Film Festivali’de yapan film, daha sonra Berlin Film Festivali'ne konuk oldu. Film, ayrıca 2020 Sundance Film Film Festivali’nin ABD-Drama kategorisinde Jüri Özel Ödülü'ne değer görüldü.&nbsp;</p><p>Filmde Stuhlbarg ve Moss'a Logan Lerman, Odessa Young, Steve Vinovich gibi isimler eşlik ediyor. Susan Scarf Merrell'in aynı isimli romanından uyarlanan film, yazar Shirley Jackson'ı mercek altına alıyor.</p>
7

“Shirley” – Josephine Decker

Yönetmeni Josephine Decker’ın yeni filmi “Shirley”nin başrollerinde “The Handmaid’s Tale” dizisiyle adından söz ettiren Elisabeth Moss ve Michael Stuhlbarg yer alıyor.

Prömiyerini 2020 Sundance Film Film Festivali’de yapan film, daha sonra Berlin Film Festivali’ne konuk oldu. Film, ayrıca 2020 Sundance Film Film Festivali’nin ABD-Drama kategorisinde Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü.

Filmde Stuhlbarg ve Moss’a Logan Lerman, Odessa Young, Steve Vinovich gibi isimler eşlik ediyor. Susan Scarf Merrell’in aynı isimli romanından uyarlanan film, yazar Shirley Jackson’ı mercek altına alıyor.

<p>"Minari" - Lee Isaac Chung</p><p>Başrolünde "The Walking Dead" dizisindeki Glenn Rhee rolüyle hafızalara kazınan ve "Burning"deki rolüyle dikkat çeken Steven Yeun'un yer aldığı film, 2020 Sundance Film Festivali'nde hem Jüri Büyük Ödülü'nü hem de Seyirci Ödülü'nü kazandı.</p><p>Lee Isaac Chung imzalı "Minari", 80'li yıllarda çiftçilik yapmak için Los Angeles'tan Arkansas'a taşınan Koreli bir ailenin hikâyesini anlatıyor.</p>
8

“Minari” – Lee Isaac Chung

Başrolünde “The Walking Dead” dizisindeki Glenn Rhee rolüyle hafızalara kazınan ve “Burning”deki rolüyle dikkat çeken Steven Yeun’un yer aldığı film, 2020 Sundance Film Festivali’nde hem Jüri Büyük Ödülü’nü hem de Seyirci Ödülü’nü kazandı.

Lee Isaac Chung imzalı “Minari”, 80’li yıllarda çiftçilik yapmak için Los Angeles’tan Arkansas’a taşınan Koreli bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

<p>"Kajillionaire" - Miranda July</p><p>Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali'nde yapan filmin yönetmen koltuğunda Miranda July oturuyor.</p><p>Debra Winger, Richard Jenkins, Evan Rachel Wood ve Gina Rodriguez gibi isimler yer aldığı "Kajillionaire", dolandırıcı bir ailenin hikâyesini anlatıyor.</p>
9

“Kajillionaire” – Miranda July

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan filmin yönetmen koltuğunda Miranda July oturuyor.

Debra Winger, Richard Jenkins, Evan Rachel Wood ve Gina Rodriguez gibi isimler yer aldığı “Kajillionaire”, dolandırıcı bir ailenin hikâyesini anlatıyor.

<p>"Dick Johnson Is Dead" - Kirsten Johnson</p><p>Kirsten Johnson imzası taşıyan "Dick Johnson Is Dead", dünya prömiyerini yaptığı 2020 Sundance Film Festivali'nin ABD-Belgesel yarışmasında Jüri Özel Ödülü'ne değer görüldü.</p><p>2016 yapımı "Cameraperson" belgeseliyle adından söz ettiren yönetmenin belgeselinin başrol oyuncusu 86 yaşındaki babası.</p><p>Yönetmen Johnson belgeselde, ömrünün sonuna yaklaşan babasının ölümünü yaratıcı ve komik şekillerde sahneleyerek ikisinin de kaçınılmaz sona göğüs germesine yardımcı oluyor.</p>
10

“Dick Johnson Is Dead” – Kirsten Johnson

Kirsten Johnson imzası taşıyan “Dick Johnson Is Dead”, dünya prömiyerini yaptığı 2020 Sundance Film Festivali’nin ABD-Belgesel yarışmasında Jüri Özel Ödülü’ne değer görüldü.

2016 yapımı “Cameraperson” belgeseliyle adından söz ettiren yönetmenin belgeselinin başrol oyuncusu 86 yaşındaki babası.

Yönetmen Johnson belgeselde, ömrünün sonuna yaklaşan babasının ölümünü yaratıcı ve komik şekillerde sahneleyerek ikisinin de kaçınılmaz sona göğüs germesine yardımcı oluyor.

<p>"Saint Maud" - Rose Glass</p><p>Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali'nde yapan korku filmi "Saint Maud"un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.</p><p>Glass'ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve&nbsp; Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda'nın hikâyesini konu alıyor.</p>
11

“Saint Maud” – Rose Glass

Dünya prömiyerini 44. Toronto Film Festivali’nde yapan korku filmi “Saint Maud”un yönetmenliğini Rose Glass üstleniyor.

Glass’ın ilk uzun metrajı olan filmin başrollerinde Jennifer Ehle ve  Morfydd Clark yer alıyor. Film, bir bakımevi hemşiresi olan Maud ve kanser olan hastası Amanda’nın hikâyesini konu alıyor.

<p>"Da 5 Bloods" - Spike Lee</p><p>Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman'ın son işlerinden.</p><p>Yönetmenliğini Spike Lee'nin üstlendiği "Da 5 Bloods", savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam'a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.</p><p>Filmde Boseman'ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.</p>
12

“Da 5 Bloods” – Spike Lee

Film, ağustos ayında 43 yaşındayken kolon kanseri nedeniyle yaşamını yitiren Chadwick Boseman’ın son işlerinden.

Yönetmenliğini Spike Lee’nin üstlendiği “Da 5 Bloods”, savaştan onlarca yıl sonra manga komutanlarının cenazesini ve yanına gömdükleri altın külçelerini bulmak için Vietnam’a dönen dört siyah Vietnam gazisinin hikâyesini anlatıyor.

Filmde Boseman’ın yanı sıra Delroy Lindo, Jonathan Majors, Clarke Peters, Norm Lewis ve Isiah Whitlock Jr. gibi isimler rol alıyor.

<p>"Possessor" - Brandon Cronenberg</p><p>Brandon Cronenberg'in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki "Possessor", dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali'nde yaptı.</p><p>Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,&nbsp; Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.&nbsp;</p><p>Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos'u canlandırıyor.</p>
13

“Possessor” – Brandon Cronenberg

Brandon Cronenberg’in yazıp yönettiği korku-gerilim türündeki “Possessor”, dünya prömiyerini 2020 Sundance Film Festivali’nde yaptı.

Birleşik Krallık, ABD ve Kanada ortak yapımı olan filmde Andrea Riseborough,  Tuppence Middleton, Christopher Abbott, Rossif Sutherland ve Sean Bean gibi oyuncular yer alıyor.

Andrea Riseborough filmde, diğer insanların bedenlerinde yaşamak için beyin implantasyon teknolojisini kullanan ve onları şirketin yararına suikast yapmaya iten bir ajan olan Tasya Vos’u canlandırıyor.

<p>"Tigertail" - Alan Yang</p><p>Alan Yang'in yazıp yönettiği Netflix filmi "Tigertail"in başrollerinde Tzi Ma, Christine Ko ve Hong-Chi Lee yer alıyor.</p><p>Yönetmenin ilk uzun metrajlısı olan film, bir ailenin 1950'lerin Tayvan'ından şimdinin New York'una uzanan hikâyesini konu alıyor.&nbsp;</p><p>Joan Chen, Yo-Hsing Fang, Kuei-Mei Yang, Kunjue Li ve Fiona Fu gibi isimlerin de rol aldığı filmde, yıllardır görmediği kızıyla tekrar yakınlaşmaya başlayan bir adam, gençliğinde kaybettiği aşkını ve yıllar önce Tayvan'dan Amerika'ya gelişini hatırlar.</p>
14

“Tigertail” – Alan Yang

Alan Yang’in yazıp yönettiği Netflix filmi “Tigertail”in başrollerinde Tzi Ma, Christine Ko ve Hong-Chi Lee yer alıyor.

Yönetmenin ilk uzun metrajlısı olan film, bir ailenin 1950’lerin Tayvan’ından şimdinin New York’una uzanan hikâyesini konu alıyor.

Joan Chen, Yo-Hsing Fang, Kuei-Mei Yang, Kunjue Li ve Fiona Fu gibi isimlerin de rol aldığı filmde, yıllardır görmediği kızıyla tekrar yakınlaşmaya başlayan bir adam, gençliğinde kaybettiği aşkını ve yıllar önce Tayvan’dan Amerika’ya gelişini hatırlar.

<p>"Bloody Nose, Empty Pockets" - Bill Ross IV, Turner Ross</p><p>Yönetmenliğini Bill Ross IV ve Turner Ross'un üstlendiği "Bloody Nose, Empty Pockets" filminin oyuncuları arasında Shay Walker, Peter Elwell, Michael Martin gibi isimler yer alıyor.</p><p>Las Vegas'da bulunan "Roaring 20s" adındaki barın kapanmadan önceki son gecesinde yaşananları konu edinen film, 2016 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde belirsiz bir geleceğe bakan insanların hayatına odaklanıyor.</p>
15

“Bloody Nose, Empty Pockets” – Bill Ross IV, Turner Ross

Yönetmenliğini Bill Ross IV ve Turner Ross’un üstlendiği “Bloody Nose, Empty Pockets” filminin oyuncuları arasında Shay Walker, Peter Elwell, Michael Martin gibi isimler yer alıyor.

Las Vegas’da bulunan “Roaring 20s” adındaki barın kapanmadan önceki son gecesinde yaşananları konu edinen film, 2016 yılında yapılan başkanlık seçimlerinde belirsiz bir geleceğe bakan insanların hayatına odaklanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün evinizle, ailenizle ve yaşam alanınızla daha fazla ilgilenebilirsiniz. Dinlenme ve rahatlama, sakinleşme ihtiyacı hissedebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün kıtlık bilincine geçmekten kaçının. Maddi-manevi yaşamdan her türlü isteğinizde daha net olun. Öz eleştiride abartılara kaçarak özgüveninizi aşağı çekmeyin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün kariyer ve gelecek hedefleriniz ön planda olabilir. Kişisel gelişim konularıyla, kariyerinizle ilerleme planlarıyla ilgilenebilirsiniz. Sağlıkla ilgili hassasiyetlere dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün etkileyici rüyalarla güne başlayabilirsiniz. Yarım kalan iş ve konularınızı tamamlamakla ilgilenebilirsiniz. Alınganlıklara karşı dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün ilişkiler, dostluklar ve kadınlar gündeminizde öne çıkabilir. Seyahat ve organizasyon planları yapabilirsiniz. Sıkıntı ve sorunlara odaklanarak negatif alanda kalmaya devam edebilirsiniz, dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerde hassas dengeler hakim olabilir. Siz veya karşınızdaki insanlar daha hassas, alıngan olabilir; daha dürtüsel davranabilirler. Açık iletişim sayesinde uzlaşmaları sağlayabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün hisleriniz ve sezgileriniz çok daha güçlü çalışacak. İçinizden gelen sese kulak verme zamanı. İnsanlar ve insanların gerçek niyetleriyle ilgili doğru okumalar yapabilirsiniz. Beden sağlığıyla daha fazla ilgilenebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün yaşamınızda eksikliğini duyduğunuz konulara daha fazla odaklanarak enerjinizi aşağıya çekebilirsiniz. Sorun ve eksiklik odaklı değil, çözüm ve gelişim odaklı olma zamanı. Riskli yatırımlara kayıplara karşı dikkat.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sevilme, değer görme isteğiniz artabilir. Onaylanma arzusu duyabilir, hak ve adalet konularına daha fazla önem verebilirsiniz. İlahi adalet arayışınız olabilir. Aşk ilişkilerinde duygusal destekler gerekli olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46