Tayfun Talipoğlu, adını taşıdığı müze önünde anıldı

Tayfun Talipoğlu, adını taşıdığı müze önünde anıldı

2017 yılında 55 yaşında hayatını kaybeden gazeteci ve televizyon yapımcısı Tayfun Talipoğlu ölümünün 6’ıncı yılında, Eskişehir’de adını taşıyan Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’nde düzenlenen törenle anıldı.

Tayfun Talipoğlu, adını taşıdığı müze önünde anıldı

2007’den beri UNCICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi olan ve yıllarca ‘Bam Teli’ isimli programla tanıdığımız 2017 yılında 55 yaşında hayatını kaybeden gazeteci Tayfun Talipoğlu ölümünün 6’ıncı yılında, Eskişehir’de adını taşıyan Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’nde düzenlenen törenle anıldı. Törene, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca, CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, Tayfun Talipoğlu’nun eşi Işık Talipoğlu, oğlu Candaş Talipoğlu, arkadaşı Eskişehirspor Kulübü Eski Başkanı Mesut Hoşcan ile çok sayıda gazeteci ve vatandaş katıldı.

“TÜRKİYE ONUN YOKLUĞUNU HİSSEDİYOR”

Tayfun Talipoğlu’nu saygı ve sevgi ile andıklarını söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Biz aslında Tayfun Talipoğlu’na saygımızı yaşarken sunalım istemiştik. O nedenle bu müzeyi açtık. Ne yazık ki bu müzeyi 1 yıl görebildi. Tayfun Talipoğlu zamansız vefatı bizleri üzdü. Türkiye Talipoğlu’nun yokluğunu hissetti. Bunu da şuradan anlıyoruz. Bu müze Odunpazarı’nın en uzak bölgesinde olmasına rağmen, yılda 100 binin üstünde ziyaretçi tarafından geziliyor. Demek ki Tayfun Talipoğlu, Türk basın kültürüne katkı sunmuş daktilolarla yılda 100 bin kişi ile tokalaşıyor. Bu bizim için ayrı bir belediyecilik anlayışını ortaya koyuyor. Keşke ölmeseydi. Bazen sonun çaresi bulunmuyor. Ben oğluna ve eşine uzun ömürler dilerim. Sizine bağlantıyı koparmadan, burayı yaşatmak istiyoruz” diye konuştu.

“ODUNPAZARI BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ”

Törende konuşan Talipoğlu’nun oğlu Candaş Talipoğlu, babasının Kars doğumlu olmasına rağmen herkesçe Eskişehirli olarak bilindiğini söyledi. Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’nin babası hayattayken açılmış olmasının kendileri için çok önemli olduğunu dile getiren Talipoğlu, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un bu müze üzerinde emeğinin çok olduğunu belirtti. Odunpazarı’nın kendileri için çok kıymetli olduğunu ifade eden Talipoğlu, “Bu müzeyi ziyaret eden herkese, buraya geldiğiniz içi siz değerli sevenlerine teşekkür etmek istiyorum. Burada olmak mutluluk verici” dedi.

“ANADOLU YOLLARININ TOZUNU YUTMUŞ BİR GAZETECİYDİ”

Törende konuşan bir diğer isim de Gazeteciler Federasyonu ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca oldu. Tayfun Talipoğlu’nun yaşatılması yönünde yaptığı çalışmalardan dolayı Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür eden Karaca, Talipoğlu’nun Anadolu yollarının tozunu yutmuş bir gazeteci olduğunu ifade etti. Talipoğlu’nun Anadolu şehirlerinin sorunlarını dile getirmek ve bu şehirlerin tanıtımını yapmak için mücadele ettiğini anlatan Karaca, “Anadolu’dan yetişen gazeteciler bu ülkenin sorunlarının çözümü noktasında fedakârca mücadeleler veriyor. Bugün deprem bölgesinde maalesef 28 meslektaşımızı kaybettik. Ne acıdır ki Adıyaman’da 14 meslektaşımızı kaydettik. Şu anda 3 gazete meslektaşlarımızın vefatı nedeniyle yayınına başlayamadı. Gerçekten Anadolu’da meslektaşlarımızın yaptığı hizmet takdir edilmeli. Bu isimlerden biri de Tayfun Talipoğlu, tekrar saygı ile anıyorum. Allah rahmet eylesin” şeklinde konuştu.

KARANFİLLER BIRAKTILAR

Törene katılanlar, ellerindeki karanfilleri Tayfun Talipoğlu Müzesi önündeki Talipoğlu fotoğrafının yanına bıraktılar. Talipoğlu’nu anma töreninde Talipoğlu’nun yazmış olduğu şiirler seslendirildi. Törene katılanlar müzedeki Tayfun Talipoğlu’nun ve rahmetli Bülent Ecevit’in kullanmış olduğu daktilolar ve balmumu heykelleri de inceledi.

TÜRKİYE’NİN İLK DAKTİLO MÜZESİ

Eskişehir Odunpazarı ilçesindeki tarihi evlerin bulunduğu bölgede yer alan Şamlıoğlu Konağı’nda bulunan ‘Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’, aynı zamanda Türkiye’nin ilk daktilo müzesi olma özelliğini taşıyor. Gazeteci ve Televizyon Yapımcısı Tayfun Talipoğlu tarafından bağışlanan daktilolardan oluşan Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’nde, Eskişehirli gazetecilerin de olduğu birçok bağışçının daktilosu bulunuyor. Müzede ayrıca Bülent Ecevit, Tayfun Talipoğlu’nun balmumu heykellerinin ve daktilolarının yer aldığı özel odalar bulunuyor.

80 DAKTİLO BAĞIŞLADI

Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından açılan müzedeki koleksiyonun büyük bir kısmı gazeteci ve televizyon yapımcısı Tayfun Talipoğlu tarafından bağışlandı. 2016 yılında hizmete açılan Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne, rahmetli Talipoğlu, daha önce kendisinin kullandığı ve hatıra olarak sakladığı 80 daktiloyu CHP’li Eskişehir Odunpazarı Belediyesi’ne bağışlamıştı. Birçok bağışçının daktilosunun yer aldığı müzenin açılışında konuşan Talipoğlu, ilk ve ortaokulu Eskişehir’de okuduğunu ve bu şehirde birçok hatırası olduğunu söylemişti. Müze açılışından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Talipoğlu, kendisini hep Eskişehirli hissettiğini ve Eskişehirli kalacağını belirtmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün kendinize daha çok zaman ayırmanız gerekebilir. İçsel dünyanıza yönelerek duygularınızı dengelemeniz ve ruhunuzu beslemeniz önemli olabilir. Kendinizi dinlediğinizde daha sağlıklı kararlar alabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, ani tepkiler vermekten kaçının. Sevdiklerinizle özel anlar yaşamak için fırsatlar olabilir, bu fırsatları değerlendirmek keyifli olacaktır.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal yönden biraz hassas olabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişimde daha dikkatli olmanız gerekebilir. Kendinize zaman ayırarak huzurlu bir gün geçirebilir, içsel dengeyi sağlayabilirsiniz. Maddi konularda ise dikkatli olmalı ve gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından da kendinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz. Enerjinizi doğru kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz. Umarım bu yorum size yardımcı olur.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcu için duygusal olarak kararsız hissedebilirsiniz. İçsel çelişkiler yaşayabilir ve karar vermede zorlanabilirsiniz. Önemli olan, kendinize zaman tanımak ve duygularınızı netleştirmek için içsel bir yolculuğa çıkmak olabilir. Bu süreci keyifle deneyimleyerek kendinizi daha sağlam temellere oturtabilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın. Bugünün enerjisi, kendinizi daha iyi anlamanızı ve duygusal dengeyi bulmanızı destekliyor.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcundaki insanlar aktif ve enerjik olacaklar. İletişim becerileriniz bugün ön planda olacak ve başkalarıyla olan etkileşimlerinizde başarılı olacaksınız. Duygusal ilişkilerinizde tutkulu ve romantik bir hava hakim olabilir. Kendinize zaman ayırarak, yaratıcı ve sanatsal aktivitelere katılabilirsiniz. Fiziksel olarak da aktif olmanız bugün sizin için faydalı olacaktır. Uzun vadeli hedeflerinizi gözden geçirmek ve planlarınızı revize etmek için bugün uygun bir gün olabilir. Ayrıca içsel gücünüzü keşfetmek ve kendinizi ifade etmek için fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün işlerinizi ilerletirken detaylara önem vermeniz gerekebilir, Başak burcu. Sabırlı olun ve özverili çalışmalarınızın karşılığını daha sonra alacağınızı unutmayın. Enerjinizi olumlu ve yapıcı bir şekilde kullanarak sizi hedeflerinize bir adım daha yaklaştıracak fırsatları değerlendirin. İletişim konusunda da açık ve net olmaya özen gösterin. Hayatınızda olumlu değişiklikler yapmak için bugün ideal bir gün olabilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Terazi burcu için iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizle etkili iletişim kurabileceğiniz bir gün olabilir. Bugün duygusal dengeyi sağlamak ve ilişkilerde uyumu korumak önemli olacak. İçinizdeki duyguları net bir şekilde ifade ederek karşılıklı anlayışı destekleyebilirsiniz. Kendinize ve çevrenize karşı dürüst ve adil olmak, bugünün anahtarı olacaktır. Uyum ve dengeyi koruyarak alacağınız kararlar sizi olumlu şekilde ileriye taşıyabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Akrep burcu için sıradan bir gün olabilir. İş hayatında kararlı ve odaklı olmanız gerekebilir. Duygusal anlamda ise kendinize zaman ayırmak ve içsel dengeyi sağlamak önemli olabilir. İletişimde daha anlayışlı ve sabırlı olmak, ilişkilerinizde daha sağlam temeller oluşturmanıza yardımcı olabilir. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın ve bugünü olabildiğince pozitif ve huzurlu geçirmeye özen gösterin.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, iş hayatınızda odaklanmanız gereken bazı konular olabilir. Kendinize güveniniz ve kararlılığınız sayesinde hedeflerinize daha sağlam adımlarla ilerleyebilirsiniz. Fakat, ani kararlar almaktan kaçınmak ve detaylara dikkat etmek önemli olacaktır. Duygusal anlamda ise, çevrenizdeki insanlara karşı daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermeniz gerekebilir. Kişisel ilişkilerinizde anlayışınız ile iletişimi güçlendirebilirsiniz.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM