Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
ŞÜPHELİ
 • 0
 • 113
 • 02 Mayıs 2021 Pazar
 • +
 • -
PAZAR’LIK
(ben ortaokul 1’e değin galatasaraylıydım.. gassaray liseli babam beni, angara’da maça götürdü bigün.. g.saray-altay arasında, türkiye kupası finali maçıydı.. stadyumun yarısı siyah beyaz renklere bezenmişti.. ilkin altay taraftarı sandım.. ama tribünler ”Beşiktaş” diye inliyordu.. şaşırdım)
(meğer maçtan önce, Beşiktaş genç takımının bi maçı var imiş.. uzatmiyim, az sonra g.saray maçı başladı.. 90 dk. Beşiktaş taraftarının tribün şovlarıyla devam etti, koskoca g.saray, koskoca türkiye kupasını kazandı, ama tur atarken bile ortalık ”Beşiktaşımızın” tezahüratlarıyla yıkılıyordu)
(ben, kafamda sarı kırmızı şapka olduğu halde, hep o siyah beyaz tribünü izledim.. taraftarı olduğum takım ve kazandığı kupa malesef ”güdük” kalmıştı bu sevginin yanında.. maç çıkışı ”baba, ben artık Beşiktaşlıyım” dedim.. ”vay inek” diyebildi bitek rahmetli)
(çünkü o yaşımda bile adanmışlıkların insanıydım.. büyülendim, aşık oldum o sevgiye.. sonra sonra gençliğim çArşı tribününde geçti.. sonra sonra sevgili osman tanburacı ağabey’in kanalına ”Beşiktaş yazarı” olup, 200 civarı maç yazısı yazdım… bunların hiçbiri klasik maç yorumu diğildi tabi)
(burada da diğerleri gibi olmadım çünkü.. doğrucu davut’luktan asla vazgeçmedim.. iddaa ederim, hiç kimse, tuttuğu takımı, yeri geldiğinde, benim kadar yerden yere vurmamıştır)
****
(Beşiktaş’ımız, bi şerefsizlik yapılmaz ise, dün gece şampiyon oldu sayılır.. o eski spor yazılarımdan rastgele seçtiğim birini paylaşacağım kutlama niyetine)
(tanburacı ağabeyime de selam olsun)
****
aziz ve muhterem kardeşlerim,
cümleten hayırlı pazar’lar dilerim..
Allah’a emanet olunuz..
emekli vaiz gürsullah hocaefendi.
****
ŞÜPHELİ
Kimine mutluluktu, kimine hüzün.
Acısı tatlısı da ayrıdır.
Beşiktaşlılar için 2018;
-‘’Nasıl olur yahu’’ yılı oldu.
****
Şampiyonlar Ligi’ni sallayan, Türkiye Ligi’nde emsali olmayan, ayıptır söylemesi Kuzey Yarımküre’mizde önüne gelen her takımı deviren Beşiktaş’ımızı harcadılar.
****
Harcama nasıl yapıldı söyliyim hemen.
1) Bi Dinamo Kiev maçıydı. 5-6 gol yedi kalecimiz Fabri’miz. Şimdi yukarda Allah var, anca bu kadar alakasız-talihsiz-absürd-imkansız goller aynı maçta, hem de gol pozisyonu olmadan yenilebilir.
Çocukcağız üzüntüden ağladı en sonunda. Beşiktaş Çarşı’sındaki ‘’balıkçılar’’ kadar bizden biri olmuştu.
Bu çocuğu gönderdiler.
2) Savunmada geçit vermediği bi yana, dünyanın en iyi ‘’dikine oynayan’’ stoperiydi Tosiç’imiz. Spor basınında endam gösteren diğer Beşiktaş yazarları asla bundan söz etmediler; Tosiç böyle bi herif olmasaydı, Talisca da Cenk de bu kadar parlayamazdı.
Halen her hafta kişisel sitesinde Beşiktaş’ı yad eden bu çocuğu gönderdiler.
3) Takımın çift yönlü ‘’organizatörü’’ Atiba’mızı birdenbire yaşlı adam bunalımına soktular. UEFA listesinde yer vermemekle falan… Atiba etkilendi, bu yıl, hakikaten yaşlı-bunak-sakar-elinden iş gelmez bi amca haline büründü. Oysa Beşiktaş’ımızın başına gelen en ‘’talihli’’ olaylardan biriydi Atiba.
Sanırım; ‘’Bu kulüpte kendimi böyle rezil edinceye kadar, gidip Kanada’da düğün-sünnet-kına gecesi organizasyonu işleri yaparım daha iyi’’ diye düşünmeye başladı.
Bu çocuğu yok ettiler.
4) Talisca uzaydan inme gibiydi. Halen benzeri yok, çapında adam yok, hiçbi ülkede yok. Beşiktaş tarihine bu kadar ‘’verimli’’ bi oyuncu gelmedi. Gencecik idi üstelik.
İkna edemediler. Tahminen parasını veremediler. Lig bitimi hiç utanmadan; ‘’Aslında Talisca devre arasında kafasında Beşiktaş’ı bitirmişti’’ dediler. Yani Talisca’mız yarım sezon gönülsüz oynamış.
Bi de gönülden oynasa neler yapardı Allah bilir diye düşünürken bizler,
Bu çocuğu gönderdiler.
5) Cenk Tosun’umuz dünya çapında bi golcü olma yolundaydı. O da çok gençti. Bi ‘’akil adam’’ çıkıp da; ‘’Şampiyonlar Ligi’ndeki Beşiktaş İngiliz ligindeki Everton’dan daha büyütür, gitme evladım’’diyemedi.
Yalnızca para için… Bu çocuğu gönderdiler.
****
Bizler uzaktan bakıp bakıp… Sağlık olsun napalım… Madem kulüp ekonomik olarak rahatlayacak, gitsinler bari dedikdi hep… Hatta ben gırgırını yaptım bu sayfada… Bi an evvel satıp para kazanın, nasıl olsa seneye hepsi geri gelecek yazdım… Anımsarsınız…
Ekonomik rahatlama mı dediniz? Kulübün borcu makul düzeye indi mi dediniz? Ne gezer!
Meğer bu çocuklarımızdan gelen para, borcun yanında devede kulak imiş.
Neden sattınız o zaman kardeşim, neden ‘’harcadınız’’ bu rüya takımı?
****
Kadro korunsaydı, her yıl zaten Şampiyonlar Ligi’nde olmayacak mıydık?
UEFA’dan gelen para, transferlerden gelen paradan daha fazla olmayacak mıydı?
Yönetim Kurulu’ndaki herkes güya ‘’başarılı’’ birer iş adamıydı?
Kendi şirketlerini de acaba bu kafayla mı yönetiyorlardı?
Geri zekalı herifler!
****
2018 Beşiktaş’ımız için ‘’Nasıl olur yahu’’ yılı olarak geçti gitti.
Nasıl olur’un nasıl olduğunu, yukarda anlatmaya çalıştım.
Beşiktaş Yönetim’i ve Teknik Direktör’ü Beşiktaş’ımızı harcadı.
Bilerek veya bilmeyerek olduğu ‘’sütlerine’’ kalmıştır.
****
2019’da neler olacak Beşiktaş’ta diye soracak olursanız, ben de size bir Karadeniz türküsüyle yanıt veririm;
-”Gökteki yıldızları sayalım elli elli / Bu dünyada rahat yok öteki de şüpheli”.
Bütün okurlarımın yeni yıllarını kutlarım.
(sporpanel / 1.Ocak.2019)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM