Steven Soderbergh, Oscar Ödül Töreni ile ilgili konuştu

Steven Soderbergh, Oscar Ödül Töreni ile ilgili konuştu

Sinema dünyası için nefeslerin tutulduğu, yılın en heyecanlı ödül törenlerinin başında gelen Oscar Ödülleri için hazırlıklar devam ederken, törenin yapımcıları arasında yer alan Steven Soderbergh’ten de merak uyandıran açıklamalar geldi.

Sozcu.com.tr

Pandemiyle beraber pek çok ödül töreni eski heyecanını kaybetti. Kırmızı halıda verilen pozların, göz alıcı sahne şovlarının, günlerce gündemden düşmeyen konuşmaların yerini; pijamayla ödülü kabul eden oyuncular, görüntüler arasına sıkıştırılan birkaç sahne şovu, Zoom üzerinden sınırlı sayıdaki katılımcı ile gerçekleşen ve bir saat içinde tamamlanan törenler aldı. Ünlü yönetmen Soderbergh, de yaptığı açıklamalarla 93. Oscar Ödül Töreni’nde bu gidişe bir son vereceklerini açıklıyor.

Soderbergh; kendisi gibi törenin yapımcıları arasında yer alan Stacey Sher ve Jesse Collins ile birlikte Associated Press’e Oscar gecesi için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

YENİ BİR FIRSAT

COVID-19 salgınıyla beraber insanların bir araya gelmesindeki zorlukları göz önünde bulundurarak 2021 Oscar Töreni için yeni bir bakış açısı geliştirdiklerini ve tüm programı yeniden düşündüklerini belirterek şunları söylüyor:

“Bir film yapımının yaratıcı sürecinin herhangi bir adımında, bir şeyin neden belirli bir şekilde yapıldığı hakkında soru sorduğumda ve yanıt olarak da ‘çünkü her zaman böyle yapıldı’ denildiğinde benim için sıkıntı başlıyor.” Soderbergh, bu yılın getirdiği zorlukları ödül şovunu geliştirebilecekleri bir fırsat gibi görerek hareket ettiklerini belirtiyor.

FİLM GİBİ Mİ OLACAK?

Sözlerine ödül töreninin bir filmmiş gibi hissettireceğini vurgulayarak devam eden yönetmen; “Gereksiz veya samimiyetsiz hissettiren her şeye karşı duran insanlar tarafından yapılan bir programı izliyormuşsunuz gibi hissetmenizi istiyoruz. Böyle şovları izlerken benim için eksik olan niyet buydu. Bir ses. Belirli bir sesi olması gerekiyor.”

Jesse Collins ve Stacey Sher’in de açıklamalarında töreni sunacak yıldızlarda sunucu yerine oyuncu gibi bahsetmeleri ödül törenine bir film gibi yaklaştıklarıyla ilgili sinyaller veriyor.

Koronavirüs nedeniyle iki ay ertelenen ödül töreni; Dolby Theatre yerine Los Angeles’taki Union Station’da gerçekleşecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM