Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
SIĞINMACILAR SORUNU VE İÇİNE TÜKÜRDÜĞÜM IRKÇILIK SUÇLAMASI..
 • 0
 • 75
 • 29 Temmuz 2021 Perşembe
 • +
 • -
.
ağzımı, pardon, elimi bozduğumda ”doğrudan suçlu” ben oluyorum ya hani, şu gen problemli-hastalıklı şehirde..
bu nedenle gayet kibarca edeceğim gonuşuklarımı..
****
beni kamuoyuna, gayet bilinçlice; ”kavgacı” ve çevresindeki herkesi ”küstüren” bi herif olarak lanse ettiler, son bikaç yıldır..
suçum büyüktü.. hem, insanları sokağa dökmüş ADD başkanı, hem gelmiş geçmiş en üst düzey yerel mekanın sahibi, hem Ata’mızın ulus gazetesinin yazarı, hem vekil adayı, hem şehrin en çok okunanı..
kitap sahibi edebiyatçı, mizahçı, eğitimli müzisyen, falan filan, valla çok büyüktü suçum..
derhal yok edilmem gerekliydi giresun’da..
****
oysa hiç alakası yoğ idi..
peki, kimleri küstürmüştüm kendime;
a) yetmez ama evetçileri, nasıl oluyorsa böyle absürd bişi, liberal solcuları ve ikinci cumhuriyetçileri..
b) bizim mahallenin gardrop Atatürkçülerini..
c) chp’mizin nereye doğru devşirildiğini göremeyen, bu konuda ısrarla uyardığım için beni ”kötü” bilen, iyi niyetli ve gerçek Atatürkçüleri..
d) sanat ve edebiyat sahtekarlarını..
hepi topu budur.. c şıkkındaki güzel insanlar için asla bilerek bişi yapmadım, ama a, b ve d şıkkındaki gereksiz mahlukatları bilerek, isteyerek ve aşağılayarak uzaklaştırdım yaşamımdan..
****
(bakın bunların yokluğu kayıp diğildir.. ne özel yaşamımda, ne yazın yaşamımda, ne de dernek yaşamımda.. mümkünse hiç olmayıversinler, sorun yok)
****
yetmez ama evetçi kimdir? demokrasi diye, özgürlük diye, türkiye cumhuriyetini temelden sarsan, zekası ve kültüründen kuşku duyulası şahıs..
liberal solcu kimdir?? kulaklarımla duyduğum; ”selahattin demirtaş cumhurbaşkanı olmalıdır”, ”sırrı süreyya önder devletin başında olmalıdır”, ”recep tayyip erdoğan tambi konjonktür adamıdır” diyen, akıl sağlığı şüpheli şahıs..
ikinci cumhuriyetçi kimdir? yaşamını türk ordusu düşmanlığı ve askeri vesayet saçmalığı üstüne kurmuş, ama pkk’nın karadeniz’deki ilk eylemi sonrası, sosyal medyada ”ne o tırstınız mı” diye yazabilen şahıs? yani onların silahlı kuvvetleri silahlı kuvvet veya asker sayılmayacak!!!!
ben bunların doğru düzgün kitap okuduklarını, tiyatroya gittiklerini, belli bi sinema kültürü taşıdıklarını falan sanmıyorum arkadaşlar..
dedim ya demin, hepsini bilerek-isteyerek-aşağılıyarak paketledim yaşamımdan..
****
şimdi sen eyy yetmez ama evetçi basit insan..
şimdi sen eyy ikinci cumhuriyetçi basit insan..
şimdi sen liberal solcu basit insan..
ömrünün sonuna değin, evinden sokağa çıkmaya yüzün olmaması gerektiği halde.. bu halka koskoca bi özür borcun olduğu halde.. halaa konuşabiliyorsun sosyal medyada..
suriyeli ve afganlı sığınmacıları vatanımızda istememek ırkçılık imiş!!!!
tebrik ederim seni ya!
bunu da mı göremedi o gözlerin?
****
şimdi ben, en azından giresun’da, minik aliço’muzu yazarak, afganlı dramından söz etmiş yegane yazar olarak, bu ırkçılık ithamını kabul etmem ve aynen sana iade ederim kardeşim..
ırkçı anandır, ırkçı babandır, ırkçı yedi ceddindir..
sus yahu, haddini bil!
utan yahu, bikez madara oldun yetmez ama evetçi olarak, artık uzatma bu işleri..
kafan basmıyo çünkü..
****
ben gürsel apo ekmekçi..
hani ırkçıyım ve faşistim ya senin gözünde..
örneğin minik aliço’yu..
ömrümün sonuna kadar evimde ağırlamaya, evlat gibi bakmaya, okutmaya, yaşatmaya hazırım..
ama ülkemde tekbi ”reşit” mülteci istemiyorum..
çünkü amaç başka?
dünyada hiç kimsenin benim vatanımı işgale, bölmeye, yok etmeye, islam devleti yapmaya hakkı yoktur..
****
sana bıraksam; analar ağlamasın diye kürdistan kurulsun..
sana bıraksam; mültecilerin bi vatanı olsun diye türkiye cumhuriyeti kimlik değiştirsin..
kimsin kardeşim sen? sana bu hakkı veren kim?
****
yok ağzımı bozmayacam.. anana avradına sövmeyecem, gelmişine geçmişine lanet okumayacam..
helal olsun sana, helal..
ırkçı olan benim, faşist olan benim..
gel de sıç ağzıma ulan..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM