Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
SENDEYİM
 • 0
 • 264
 • 08 Temmuz 2021 Perşembe
 • +
 • -
yazmış bana;
-”yarın sendeyim abi”..
****
yüz yüze, henüz tanışmadık.. iyi bi çocukcaaza benzetirim hep uzaktan.. ama sevmem böyle şeyleri.. uygun musun demeden yanımda bitmeyi.. kırmak istemesem de;
-”bakalım yarın ben bende miyim” diye yanıt döndüm sadece..
****
insanlara şunu anlatmak zor.. işin ucunda ukala damgası yemek de var, kendini beğenmiş yaftası yemek de.. olsun, dert diğil..
arkadaşlar, benim mesaim ”pahalı”.. anlayın bunu yahu!!! kimseyle oturup boş boş gonuşacak zamanım mı var, öyle mi gözüküyorum gözlerinize?
****
gündüz vakti ev oturmasına gelmeyeceğinize göre.. durum ortada..
ama, ”sendeyim” diyip geleceğiniz bi mekanım da yok ki artık.. nereye geleceeniz?? bilgi yurdu gayet ciddi bi kurumsal yapıdır, herkes gelip geyik çeviremez orada.. aklınızdan bile geçirmeyin.. orada bizim kurslarımız olmakta, olacak.. hepsi bu..
zaten kin doluyum.. giresun insanını, adeta bi aşevi açmışım gibi, yeterince yedirip içirdim bedavadan masal’da.. nefret ediyorum nefret o kişiliksiz kişiliklerinizden, anlayın bi yahu!!!!
****
oturup bişeyler okuyorum millet bahçesi’nde.. al gazeteni, kitabını, çek bi sandalye yanıma, otur sen de oku yahu!!!
oradayım ben.. geliyorsan gel, Allah Allah, bana ne!!!
her dakka bişeyler konuşmak zorunda mıyız?
****
(ben zaten görmek, konuşmak, dertleşmek, gülmek istediğim insanlarla beraberim, beni rahat bırakın kardeşim, rahat bırakın.. sevdiğim insanların ziyaretine gidiyom zaten.. bedenimin gücü elvermediği için yanına gidemediklerimle hergün telefonlaşıyom, rica edip olduğum yere çağırıyom zaten.. olmadı yazışıyom can dostlarımla devamlı)
(şunu da söyliyim.. benimle tanışınca hayal kırıklığına uğrayacaksınız.. öyle sandığınız gibi 24 saat espri-gırgır-şamata, ortalığı kahkahaya boğmuyom ben.. boşuna abartmayın beni.. sizi kültüre boğacak da diğilim)
(ayrıca sizin anlatacağınız hiçbi konuyu merak falan da etmiyom.. anlatmayın)
****
vay efendim falanca imza gününe falan neden gitmezmişim?? bu da soruldu dün? ne kadar bencilmişim?
sanırım kırıcı olmak zorundayım, hiç sorun diğil, hemen yazayım.. bencileyin en son imza günümde, vural savaş, turgut özakman, füsun önal ile yan yana kitap imzalamışım tüyap’ta.. önümde, yarıdan çoğunu hiç tanımadığım insanlardan oluşan bi kuyruk var idi kardeşim.. yıl 2010 muydu neydi?
sense, ya dereli’den gelme bi şizofren, ya bulancak’tan yetişme bi dengesiz, ya alucra’dan inme bi ruh hastası falan filansın.. gidip az ötede oynayacaksınız, uzak duracaksınız gürsel apo ekmekçi’den.. harbiden, beni neden çağırıyonuz sanat-edebiyat diye yutturduğunuz mastürbasyonlarınıza?
yapıtlarınız değersiz.. fikirleriniz boş.. bu kadar basit yahu olayınız..
ben sizle mi uğraşacam oolum, gızım?
nefret ettirdiniz beni imzadan da, kitaptan da, edebiyattan da..
****
tüm kalbimle söylüyorum, uzak durun benden, işim gücüm var.. herkes kendi ayarındakilerle dolansın, ben yokum ulan sizinle!
****
her şey bu denli kötücül diğildir tabi..
akşam üstü bilgi yurdu’na kapandımdı, bişeylerle uğraşıyo idim, baktım çat kapı mehmet öztürk ağabeyim geldi.. marjinal imam mehmet abi yani..
normal koşullarda, çoğu konuda hemfikir olmadığımız canım abim.. aslında birbirimizi hiç sevmememiz gereken güzel abim.. ama çok seviyoruz.. hem de çok..
geldi kısacık da olsa sohbet eyledik de kalbimin pası silindi..
ohh bee..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygusal anlamda dengeli bir gün geçirebilirsiniz. İş hayatınızda planlarınızı daha iyi organize etmek için fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kendinizi ifade etme konusunda daha rahat olacak ve iletişim becerilerinizi ön plana çıkaracaksınız. Özellikle kararlarınızı verirken içgüdülerinize güvenmelisiniz. Aşk hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün sizi bekliyor olabilir. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, sosyal çevrenizle iletişiminiz güçlü olacak ve grup etkinliklerine katılarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Fikir alışverişi yapmak ve yeni insanlarla tanışmak için harika bir gün olabilir. Ancak, ani kararlar vermeden önce dikkatli düşünmekte fayda var. İçsel enerjinizi dengelemek için yoga veya meditasyon gibi rahatlatıcı aktivitelere yönelebilirsiniz. Unutmayın, kendinize zaman ayırmak da önemli!

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcu insanları için ilişkilerinizde biraz daha esnek olmanız gerekebilir. Karşı tarafın bakış açısını anlamak için empati yapmaya çalışın. Ayrıca bugün kendinize zaman ayırarak iç huzurunuzu yeniden sağlayabilirsiniz. Kendinizi tanımak ve keşfetmek için ideal bir gün olabilir. Ufak tefek sağlık sorunlarına dikkat etmek ve sağlıklı beslenmeye özen göstermek de faydalı olacaktır.

TERAZİ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Terazi burcundaki insanlar için ilişkilerinde daha dengeli ve adil olmaları gerekebilir. Bugün karşılaşacakları her türlü durumu objektif bir şekilde değerlendirmeleri önemli olabilir. Ayrıca bugün yeni insanlarla tanışmak, sosyal etkinliklere katılmak ve iletişimi güçlendirmek için uygun bir zaman olabilir. Sevdikleriyle arasındaki iletişimi güçlendirmek adına anlayışlı ve sabırlı olmaları gerekebilir. Hayatın tadını çıkarmak ve keyifli vakit geçirmek için bugünü daha pozitif bir şekilde değerlendirebilirler. Umarım bu bilgiler size yardımcı olmuştur!

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İçsel dünyanıza yönelmek ve duygularınızı anlamak için zaman ayırmak iyi olabilir. İletişimde bazı karmaşalar yaşanabilir, bu nedenle açık ve net olmaya özen göstermek önemli olacaktır. Bugün, kendi içsel sorgulamalarınızı yapabilir ve eski konularla yüzleşebilirsiniz. Sabırlı olmak ve karar verirken dikkatli düşünmek faydalı olacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün içinde bulunduğunuz durumları daha net bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Sabırlı ve disiplinli yapınız sayesinde hedeflerinize daha fazla odaklanabilir ve kararlarınızı daha sağlam bir zemine oturtabilirsiniz. Kendinize güvenin ve sizi rahatsız eden konuları çözmek için adımlar atın. Ayrıca, detaylara önem vererek işlerinizi daha verimli bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM