Sen Benim Hayatımın Son Sayfasısın: “Güzin Özipek”

Sen Benim Hayatımın Son Sayfasısın: “Güzin Özipek”

“Neler düşünürüm boyalarımı sildikten sonra

Öğrenemeyeceksiniz…”

Kamran S.Yüce- 1953

Artık aramızda olmayan, o çok sevdiğimiz, her defasında hayranlıkla izlediğimiz sanatçıları elimden geldiğince anlatmak, bir kaç satırla olsun yeniden hatırlatmak, anıları karşısında saygı duruşunda bulunmak isteğinin karşı konulmaz tesiriyle yine çekmeceleri, klasörleri taradım… Gazete kesikleri, program dergilerine göz attım. Onların yüreklerimizin en kuytu köşelerinde hala yaşadıklarını biliyorum zaten. Ve hep yaşayacaklarını da.

Kimi oyuncular için, başarının sosyal medyada takipçi sayısıyla ölçüldüğü, olmaz olası bir dönemde, tıpkı Arkadina gibi Sen benim hayatımın son sayfasısın” diye nitelendirdiğim isimlerden biri de Güzin Özipek‘tir. Hele, Yaprak Dökümü, Ah Müjgan Ahh filmlerini yeniden izleyin, bana hak vereceksiniz.

Güzin Özipek, tam 78 yıl önce, Ses Tiyatrosu‘nda  Hava Cıva” operetiyle tiyatroya adım atmıştı. Sonrasında Muammer Karaca, Gülriz Sururi – Engin Cezzar Tiyatrosu, Mücap Ofluoğlu ile Küçük Sahne, Gen Ar Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu ve konuk oyuncu olarak İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda görev yaptı.

Cibali Karakolu, Fuar Yıldızı, Keşanlı Ali Destanı, Bit Yeniği, Hizmetçiler, Evimizdeki Hayat, Yaygara 70, Hakkımı Ver Hakkı…. 

Bütün o oyunlar…Turneler…

Suçumuz İnsan Olmak, Yaprak Dökümü, Yarın Cumartesi, Ahh Müjgan Ah, Yuvanın Bekçileri, Ah Belinda gibi pek çok filmde ve Haldun Dormen‘in TRT için çektiği Lüküs Hayat‘da rol aldı. Kenar mahallelerin, yoksul, cahil, dedikoducu kadınlarını başarıyla yorumladı.

TRT’nin ünlü dizisi  Bizimkiler’de yaşar kıldığı Leyla Başaran rolü ile geniş kitlelerce çok sevildi.

12 Ağustos 2000 yılında aramızdan ayrılan Güzin Özipek‘in değerli hatırasına saygıyla…

PINAR ÇEKİRGE
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün çok sevdiğiniz bir kişiden gelecek sağlık durumuyla alakalı haber keyfinizin kaçmasına neden olabilir. Sosyal anlamda kendinizi iyi hissettiğiniz bir gün olacak. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek eğlenceli aktiviteler yapmanın tam zamanı!

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün aşk hayatınız en önemli gündem maddesi olacak. Özellikle ikili ilişkilerdeki beklenmedik durumlar sizi mutlu edecek. Bugün hayatınızın en romantik gününü yaşayabilirsiniz. Sürprizlere hazır olun.

İKİZLER BURCU YORUMU

Sevgili İkizler burçları, bugün sevdiklerinizle alakalı olarak yaşanan olumsuz durumları çözümlemek için kendinizi başka bir bakış açısına yönlendireceksiniz. İş hayatınızda yaşadığınız gerilimin etkilerini özel hayatınızda da görmeye başlayacaksınız. Başkalarına sinirlenip en sevdiklerinizi kırmamaya özen gösterin.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bu dönemde özellikle maddi dünyanın getirdiklerine odaklanma eğilimi gösteriyordunuz. Ancak bugün gezegensel hizalanmanın getirdiği enerjisel durumla birlikte kendi iç dünyanıza yönelecek ve sorgulamalar yapacaksınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları bugün geçmişin saklanan yüzü sizi bulacak ve gerçekçi bir şekilde olaylarla yüzleşmek zorunda kalacaksınız. Halının altına süpürdüğünüz kimi konularla ilişkili olarak yeni bir iç hesaplaşma yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı dürüst olmanın tam zamanı!

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları görünüşe göre bir döngünün sonuna geldiniz ve şimdi yeni bir yeniden doğuş yolculuğuna başlamakta özgürsünüz. Her şeyden önce, sizin ve yakınlarınızın başına gelen olumlu olayları ortaya çıkarabilecek güçlü bir sezgi akışı hissetme eğilimindesiniz. Birkaç şüphe, izlenimlerinizi bulandırabilir, ancak onları bırakın.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün kendinizi her zamankinden daha enerjik ve iyimser hissediyorsunuz. Özellikle iş hayatınızda yaşadığınız yeni gelişmelerle birlikte kendinizi yepyeni bir başlangıcın eşiğinde bulacaksınız. İşle alakalı olarak bazı seyahatler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Sevgili Yay burçları,bugün aşk hayatınızdaki yeni gelişmelerle birlikte kendinizi mutlu hissedeceksiniz. Özellikle partnerinizle yaptığınız konuşmalar sayesinde ruhsal anlamda kendinizi ifade edebileceksiniz ve bu durum iç dünyanızda huzura kavuşmanıza yardımcı olacak.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün geçmiş başarıları ve gelecekteki hedefleri düşünmek için en doğru zaman! Mümkün olduğunca sevdiklerinizle zaman geçirmeye özen gösterin. Gerilimi geride bırakın ve hayatınızdaki güzelliklerin tadını çıkartın.

KOVA BURCU YORUMU

Sevgili Kova burçları, bugün aşk ve romantizmin etkilerini hayatınızın her alanına entegre edeceksiniz. Bekarsanız potansiyel eş adayınızla tanışacaksınız. Eğer mevcut bir partneriniz varsa aranızda hiç bitmeyeceğini düşündüğüz güçlü bir bağ oluşturacaksınız.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün bir süredir haber almadığınız birinden gelen bir çağrı karışık duygular yaratabilir. Bir yandan, muhtemelen bu kişiyle yeniden iletişim kurmaktan memnunsunuz. Öte yandan da ondan haber almayı beklemediğiniz için rahatsızlık verici olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM