• DOLAR
  $2.253,3400
 • EURO
  $1,3109
 • ALTIN
  $54.746,2700
 • BIST
  $253,3400

Selma Sonat’ın 6 testi de negatif çıktı ama karantinada

Selma Sonat’ın 6 testi de negatif çıktı ama karantinada

 

1965 yılında Yılmaz Güney ile ilk olarak ‘Prangasız Mahkumlar’ isimli film ile beyaz perdeye ayak basan, 60 film ve birçok televizyon dizisinde rol alan  sanatçı Selma Sonat, corova virüsü şüphesiyle tedbir amaçlı olarak Marmaris’teki bir hastanede karantinaya alındı. Sonat’ın 6 testi de negatif çıkmasına rağmen ciğerinde virüsün yarattığı bulgulara rastlandı.

Mustafa SARIİPEK

1946’da Eskişehir’de doğan, beyaz perdeye 1965’te Yılmaz Güney ile çekilen ‘Prangasız Mahkumlar’ isimli filmle ayak atan Selma Sonat, 60 filmde oynarken çok sayıda televizyon dizilerinde de rol aldı.

Uzun yıllardan bu yana Marmaris’te yaşayan Sonat, corona testleri negatif çıkmasına rağmen halsizliği devam edip ateşi düşmeyince özel hastaneye kaldırıldı.

Üçüncü gün Sonat’ın ateşi verilen ilaçlara rağmen düşmeyip, aldığı oksijen takviyesine rağmen nefes almakta zorluk çekmeye başlayınca bu kez onu ziyaretçi yasağı olan izole bir odaya alarak tedavi uygulamaya başlandı.

“ŞU AN SAĞLIK DURUMU İYİ”

Hastanenin başhekimi Op. Dr. Sahir Ökten, Selma Sonat’ın şu anki durumunun iyi olduğunu belirterek, “Yaptığımız 6 testte de sonuç sürekli negatif çıktı. Fakat ateş düşmeyip halsizlik devam edince tam teşekküllü kontrolden geçirdik. Akciğer tomografisinde bulgular aman dikkat dedirtti bize. Zaten kendisi KOAH. Şu anda aktif corona düşünmüyoruz ama onun yarattığı sorunlar devam ediyor. Bu nedenle kendisini hemen ara bölmeye, yani aktif olanlarla olmayanlar arasına kurduğumuz özel bölüme aldık. Tedbirli olmak zorundayız, kontrollü tedavi sürüyor” dedi.

Selma Sonat, 1996-2001 yılları arasında izleyici karşısına çıkan efsane dizi ‘Çılgın Bediş’te ‘Bediş’in annesi rolündeydi.


EŞİ SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Marmaris’te sanat etkinliklerinde önemli rol oynayan, Kalimerhaba Derneği’nin de başkanlığını yapan Selma Sonat’ın rahatsızlığını eşi Umur Özlüer sosyal medya hesabından şöyle duyurdu:

“Zorla Covid. Gülüm soldu, bakım için seraya aldık. Evet, yoldaşım Selma Sonat’ı kabus gibi üzerimize çöken  Covid-19 karabulutundan narin yapısı, hassas ciğerleri dolayısı ile gözümüzün bebeği gibi korurken, sakınan göze çöp batar misali, önce ateşlendi, ardından nefes almada zorluk çekmeye başladı. Derhal hastanede gereken kontrolleri yapıldı. Tahlil ve testler sonucu corona testi negatif çıktı. Zaten beş gün önce de benim için eve gelen Marmaris Sağlık Müdürlüğü ekibinin yaptığı test de negatif çıkmış, ancak önlem olarak Covid-19 için kullandıkları Favira adlı ilaçtan ona ve kızıma da vermişlerdi. Hastanedeki detaylı muayene, tahliller, röntgen ve tomografi sonucu negatif  ancak geçmiş yılların kötü alışkanlığından kaynaklanan ve kronik bir rahatsızlığa dönüşen KOAH hastalığı izlerine istinaden evde tedaviye başladık.”

“ATEŞ DÜŞMEDİ TEKRAR HASTANEYE KALDIRILDI”

“Verilen ilaçlara rağmen beşinci günde bile ateşin düşmemesi üzerine tekrar hastanenin yolunu tuttuk. Yine detaylı bir muayene ve tahliller sonucunda hastanede yatarak tedavisine karar veridi. Bu arada Covid-19 için yapılan testi de tekrar (4.kez) negatif çıktı. Doktoru iyice emin olmak için bir de antikor testi yaptırdı o da negatif çıktı. Hastanede geçen üçüncü gün Selma’nın ateşi verilen ilaçlara rağmen tekrar düşmeyip, aldığı oksijen takviyesine rağmen nefes almakta zorluk çekmeye başlayınca bu kez onu refakatsiz, ziyaretçi yasağı olan izole bir odaya aldılar ve sadece özel bir hemşire ile doktorunun girdiği bir süreç başladı.”

“Bu arada yapılan  testi yine negatif çıktı ancak tekrar yapılan antikor testinde Covid-19 izine rastlandı ve tedavinin yol haritası bu sinsi düşmana karşı yeniden belirlendi. Allah’tan teknolojinin büyük nimeti ile görüntülü olarak konuşabiliyoruz Selma ile. On gündür ilk kez bu sabah, gülümün tekrar canlandığını görmek içime su serpti. Umarım o yaşama bağlılığının gücü ile bu sıkıntıyı da aşacaktır.”

“BU HASTALIĞIN LİTERATÜRÜNE GEÇECEK BİR HASTA OLDU”

“Bakın bana bir şey olursa test mest istemem, sakın ha hastaneye de gitmem’ tehditlerini savururken bu duruma düştü. Büyük konuşmamak gerek, insan ne istemezse başına misli ile geliyor maalesef. Selma istemediği testten tam 6 kere oldu hepsinde negatif çıktı. Sonunda antikorlarında yapılan inceleme sonucu bir anlamda zorla Covid-19 oldu. Sanırım bu hastalığın literatürüne geçecek bir hasta oldu.”

“Yeni yıla, yenilenen sağlıklı Selma ile girmek en büyük dileğimiz. Bu yazıları sizlerle paylaşmamın sebebi, lütfen dikkatli olunuz ve özellikle maske, mesafe, hijyen krallarına uyunuz ve kalabalık yerlerden uzak durunuz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iş hayatında talep ve beklentilerinizi ekibinize, üstlerinize iletebilirsiniz. İlişkilerinizde ve özel hayatınızda sevdiklerinize duygularınızı dile getirebilirsiniz. Çocuklar için harcamalar olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün zor bir işi halletmek, zor bir konuşmayı yapmak durumunda kalabilirsiniz. Olayların iç yüzünü merak edebilir, karşınıza gelen konularda şartlara göre hareket edebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün maddi konularda başarılar elde edebilirsiniz. Bolluk bilinci içinde olmanız finansal şansları karşınıza getirebilir. Dostluk ve arkadaşlıklarda samimi ve fedakar enerjiler hakim olabilir. Sosyal çevrenizle bir araya gelebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kariyerinizle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. İş başvuruları yapmak ve iş görüşmeleri yapmak için destekleyici bir gün. Şansınıza güvenin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz bir habere ulaşabilirsiniz. Uzaktaki kişilerle telepatik deneyimler yaşanabilir. Özellikle günün ilk yarısında sözleriniz, niyetleriniz dua enerjisinde olabilir ve gerçekleşebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün riskli yatırımlarla ilgilenebilir, aylık gelir gider dengenizi korumak ve iyileştirmek isteyebilirsiniz. İlişkilerde kıskançlık, kıyas gibi negatif duygulardan uzak durmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün iş veya özel hayatınızdaki ilişkilerinizde yeni bir sayfa açılıyor. Süregelen bir ilişkiniz boyut değiştirebilir. Karşınızdaki kişilerden açık sözler, net tavırlar, yeni kararlar ve teklifler görebilir, duyabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş ve eğitim hayatınızda şans sizden yana olacak. İş görüşmeleri yapmak, iş başvurularında bulunmak, ileriye yönelik adımlarınızla ilgili ilk hareketi başlatmak adına destekleyici bir gün. Sağlıkla ilgili iyileşmeler olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili destekler alabilir, aldığınız desteklerden fayda görebilirsiniz. İş bağlantılı seyahat ve yolculuklar gündeme gelebilir. Sınavlar ve eğitimle ilgili konularda şans sizden yana olacak.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46