‘Şehrin caz hali’ne veda zamanı

‘Şehrin caz hali’ne veda zamanı

32 yıldır caz müziğini geniş kitlelerle buluşturan Akbank Caz Festivali’nin ‘Şehrin Caz Hali’ sloganıyla yola çıktığı renkli programı 9 Ekim’de sona eriyor.

‘Şehrin caz hali’ne veda zamanı

32 yılda 500 bin seyirciye ulaşan Akbank Caz Festivali, cazın algılanması zor bir müzik türü olmadığını, herkesin mutlaka seveceği caz parçaları olabileceğini göstererek, bu müziği toplumun her kesimine ulaştırmayı başardı. Yıllar içinde genişleyen müzikal yelpazesiyle, programında klasik ve modern cazın yanı sıra elektronik müzik ve dünya müziğinin farklı projelerine de yer veren festival; bu sonbahar da caz müziği ile farklı müzik türlerinin bir araya geldiği bir seçkiyle  cazı şehrin farklı noktalarına taşıdı. ‘Şehrin Caz Hali” sloganıyla 120’nin üzerinde sanatçının seyircilerle buluştuğu renkli festivalin sona ermesine ise 2 gün kaldı…

Programda neler var?

Bu akşam Gonzalo Rubalcaba ve Aymée Nuviola,  yarın akşam Grammy adaylığı bulunan  müzisyen Ravi Coltrane ve yeni nesil cazcılardan biri  olan Emma-Jean Thackray konserlerinin yer alacağı festival, yarın ayrıca Oyuncak Müzesi’ndeki atölyeyle çocukları da cazın renkli dünyasıyla bir araya getirecek. Festivalin söyleşi programında ise “Zamanın Unuttuğu İsimler”, “Dur! Dinle!: Japonya’da Caz ve Jazu Kissa” ve “Antik Çağ’da Kadın ve Müzik” içerikleri katılımcılarla buluşacak.

Caz tarihinin iki benzersiz kahramanına saygı duruşu

Alice ve John Coltrane çiftinin oğlu, saksafoncu, besteci, prodüktör ve plak şirketi sahibi Ravi Coltrane, ismini sitar müziği efsanesi Ravi Shankar’dan alıyor. Grammy adaylığı bulunan müzisyen, yarın akşam Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde ebeveynleri Alice ve John Coltrane’in şarkılarından oluşan bir repertuvarla, caz tarihinin iki benzersiz kahramanına saygı duruşunda bulunacak.

Otantik bir Küba gecesi

Birden çok Grammy Ödülü’ne sahip olan ve  bir piyano dehası olarak tanımlanan Kübalı müzisyen, Gonzalo Rubalcaba ve vokal yeteneğiyle Billie Holiday ve Celia Cruz’la kıyaslanan besteci ve oyun Aymée Nuviola caz festivalinin son konuklarından… Latin cazının yaşayan en önemli iki ünlü müzisyen, bu akşam PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde; zengin ritimleri, melodik nüansları ve uçsuz bucaksız birikimleriyle coşkulu, bir o kadar da otantik bir Küba gecesi’nde sahne alacak.

Dünyaca ünlü festivallerin gözde ismi

İngiltere’nin fokurdayan yeni nesil caz dalgasının kendine özgü figürlerinden biri olarak parıldayan Emma-Jean Thackray, bestelerini bir mantra etrafında inşa ediyor. Kayıtlarındaki canlı performans enerjisi, temaların ve partisyonların büyülü doğaçlamalarla genişlediği konserleriyle de dünya çapında pek çok festivalin gözde isimlerinden biri haline gelen Emma-Jean Thackray, yarın akşam Babylon’da sahne alacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47