PARİS’İN EFSANE MÜZİKALİ İSTANBUL’DA!

PARİS’İN EFSANE MÜZİKALİ İSTANBUL’DA!

Sanatta bu hafta neler var? Sizler için hazırladık…

Sanatta bu hafta

İSTANBUL

 • Yönetmen Zeki Demirkubuz’un ilk kişisel sergisi “Hayat”, Müze Gazhane’nin yeni etkinlik alanı L Binası’nda 9 Mayıs’ta ziyarete açılıyor. Sergi 8 Eylül tarihine kadar görülebilecek. Geçici Sergi Salonu olarak işlevlendirilen L Binası’nda, yönetmenin 2009’dan bu yana çektiği 78 fotoğraf sergilenecek. Tuhaf, İBB Miras ve İBB Kültür ortaklığıyla düzenlenen ve Demirkubuz’un yeni filmiyle aynı adı taşıyan serginin küratörlüğünü Nurhak Kaya, sanat yönetmenliğini ise Ebru Yılmaz üstleniyor.

(Salt)

 • Salt, Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılı kapsamında akademisyen ve araştırmacıların katkılarıyla bir dizi etkinlik düzenliyor.  20. yüzyıl Türkiye’sinin tarihini ve toplumsal dönüşümleri yansıtan yerel örnekleri odağına alan programda, Salt’ın sanat, mimarlık, tasarım, kent, toplum ve ekonomi alanlarında derleyerek erişime sunduğu arşivler üzerinden kurgulanan sergi projeleri, konuşmalar ve film gösterimleri yer alıyor.
 • Sinematek/Sinemaevi, mayıs ayını “Luchino Visconti Retrospektifi” ile karşılıyor. İtalyan Kültür Merkezi İstanbul işbirliğiyle gerçekleştirilen retrospektif; doğuştan aristokrat, İtalyan Komünist Partisi üyesi bir Marksist, iyi bir entelektüel; operadan edebiyata, resimden müziğe farklı sanatların etkisinde şekillenmiş vizyonuyla tüm bu çatışmaları özgün ve sofistike bir yorumla perdeye yansıtmayı başaran sinemacı Luchino Visconti’nin sinemasına odaklanıyor.

Tüm uzun metraj Visconti filmleri mayıs ve haziran ayları boyunca Onat Kutlar Sinema Salonu’nda izlenebilecek.

 • Arter’de ziyarete açılan “Sonsuz”, 1980’li yıllara tarihlenen yapıtlardan başlayıp sanatçının 2015 yılında Venedik Bienali Türkiye Pavyonu için düzenlediği “Respiro” isimli yerleştirmesinin Arter Koleksiyonu’na bağışladığı neon ve aynalarını da içine alıyor. Sarkis, farklı zaman ve mekânlara ilişkin hafızalarıyla birlikte sergide yeniden yorumladığı eserlerini, pratiğinde başat rol oynayan ışık, renk ve müzik gibi unsurlarla birleştirerek “Sonsuz”u çoksesli bir sahnelemeye dönüştürüyor.
 • Broadway in Istanbul projesi 13 Mayıs’ta saat 21.00’de sahnelenecek. Maslak Tim Show Center’da ünlü Broadway müzikallerinden seçilen sevilen parçaları Uğur Baburhan’ın rejisi, Serpil Günseli müzik direktörlüğü, Nur Doğan’ın koreografileriyle sahneye taşıyacaklar. Projenin kostümleri ünlü modacı Cihan Nacar imzalı.

İZMİR

 • İşlerin bir anda arapsaçına döndüğü komedi “Bit Yeniği” adlı oyun, kaçma kovalamaca üzerine kurulu. Haldun Dormen’in uyarlayıp yönettiği oyun 12 Mayıs’ta saat 20.00’de Sahne Tozu Tiyatrosu Haldun Dormen Sahnesi’nde tiyatroseverlerle buluşacak.

(Tarla Kuşuydu Juliet) 

 • Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Fatih Al ve Mert Şişmanlar’ın rol aldığı, Alkan’ın aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği müzikli komedi oyunu “Tarla Kuşuydu Juliet” seyirciyle buluşuyor. Oyun 16 Mayıs’ta saat 20.30’da Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

PARİS’İN EFSANE MÜZİKALİ İSTANBUL’DA!

Victor Hugo’nun ölümsüz aşk hikâyesi Notre Dame’ın Kamburu’ndan uyarlanan “Notre Dame De Paris” müzikali orijinal dili Fransızca’da sahnelenmek üzere, 2 hafta boyunca sürecek 21 performans için 5–21 Mayıs tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi’nde!

Notre Dame de Paris müzikali ilk olarak 1998 yılında Paris’te sahnelendi. Victor Hugo’nun klasik aşk hikâyesi “Notre Dame’ın Kamburu” eserinden uyarlanan modern yapımın müzikleri Riccardo Cocciante tarafından bestelenirken  sözleri Luc Plamondon tarafından yazıldı.

BURSA

 • Melek Mosso, 12 Mayıs’ta saat 21.00’de Jolly Joker Bursa sahnesinde. Mosso konserde sevilen şarkılarını seslendirecek.
 • Zakkum, 17 Mayıs akşamı saat 21.00’de Jolly Joker Bursa sahnesinde konser verecek.

ANKARA

 • Caz müzisyenlerinden oluşan İstanbul Superband Aycan Teztel şefliğinde ve caz vokalisti Erdem Özkan ile Frank Sinatra’yı bir konserle CSO Ada Ankara’da anacak. Ölümünün 25. yılında anılacak Frank Sinatra parçaları 10 Mayıs’ta saat 20.00’de sanatseverler ile buluşacak.

ANTALYA

 • Tuğçe Karabayır’ın yönettiği, Erkan Karadeniz’in yazdığı yedinci iki kişilik komedi oyunu olan Giderayak, ailesi gönlünde hep yara kalmış kardeşlerin son günlerinde bile hayata sımsıkı tutunmalarını konu alıyor. Oyun bugün saat 20.00’de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde.
 • “Fikriye ve Latife – Mustafa Kemal’i Sevdim” isimli tiyatro eserinde, Milli Mücadele’nin en kritik dönemlerinde Mustafa Kemal’e âşık iki kadının hikâyesi anlatılıyor. Dilruba Saatçi’nin yazdığı ve oynadığı oyun yarın saat 20.30’da Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde.
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM