New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Pandemi nedeniyle dinleyicilerinden uzak bir yıl geçiren New York Filarmoni, müziğini duyurmak için yeniden sokaklara ve parklara dönüyor. Orkestra, geçen yıl da aynı yöntemle şehrin müzik severlerine ulaşmayı başarmıştı.

Sozcu.com.tr

New York Filarmoni yeniden sokaklara dönüyor

Corona virüsü salgını nedeniyle konser mekanları kapanan ve dinleyicilerinden uzak kalan orkestra, NY Phil Bandwagon 2 ismini verdiği gezici orkestrasıyla müzikseverlerle buluşmayı planlıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen Bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek. Bu yıl biraz daha büyük bir organizasyon için Ford F-250 kamyonetler kiralayan orkestra, araçları kırmızı, beyaz ve siyah renklerle kaplayarak hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor.

MAYIS AYINDA PARKLARDA MÜZİK

New York Filarmoni’nin web sitesinde yaptığı açıklamaya göre; orkestra 7-30 Mayıs 2021 tarihleri arasında New York’ta dört hafta sonu sürecek ve NY Phil Bandwagon 2 adı verilen bir festivale imza atacak. Orkestra, bu şekilde insanlarla yeniden bağ kurmayı hedeflerken yaptığı iş birlikleriyle de farklı sanatçıları desteklemeyi umuyor.

New York şehri çevresindeki dört parkı ziyaret edecek olan özel olarak hazırlanmış kamyonet, katlanan bir sahne, video için özel bir ekran, entegre ses ve ışıklandırma ile hazırlanıyor.

Geçen yıl da Anthony Roth Costanzo başkanlığından gerçekleşen bandwagon etkinlikleri bu yıl da devam edecek.

FARKLI TARZLARDAN SANATÇILARLA İŞ BİRLİĞİ

Orkestranın baş yöneticisi Deborah Borda yaptığı açıklamada, “Bandwagon 2, ortaklarımızın sesini duyurmamıza ve işbirlikçilerimizin çalışmalarını güçlendirmek için Filarmoni kaynaklarını kullanmamıza izin veriyor” dedi.

New York Filarmoni, gerçekleştireceği altı organizasyon ile 100’den fazla sanatçıyla ortaklık kurarak reggae, caz ve operadan dans, şiir, tiyatro, film ve görsel sanata kadar pek çok farklı sanatsal disiplini kapsayan 39 performans sergileyecek.

Filarmoni, pandeminin hayatımıza girmesinden bu yana kapılarını kapatmış ve 14 Nisan’da; kapanmasından tam 400 gün sonra ilk defa Shed’de iki gecelik özel canlı bir performansla geri dönmüştü. Orkestra, son zamanlarda da hem Bandwagon 2 için hem de Temmuz ayında Colorado’da düzenlenen Vail Müzik Festivali için hazırlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM