MUBI’DE HAFTANIN FİLMLERİ

MUBI’DE HAFTANIN FİLMLERİ

Sanatta bu hafta neler var? Sizler için derledik…

‘MÜZEDE YAZ OKULU’

Ankara’daki Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi, 7-13 yaş grubu çocuklar için farklı tarihlerde “Müzede Yaz Okulu” başlıklı bir program düzenliyor. İlki 28 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenen dört günlük eğlenceli ve öğretici yaz programında çeşitli oyunlar ve atölyelerin yanı sıra müze turları yer alıyor.

 

İlk gün tanışma oyunlarıyla başlayan yaz okulu programında “Arkeolojik kazı atölyesi ve envanter yazma”, “Kâğıt rölyef atölyesi”, “renklenen çömlekler”, “özgür resim çalışması” ve “kilden hayvan figürleri” gibi farklı disiplinlerde yaratıcılığı geliştirmeye yardımı olan çalışmalar sunulacak.

KORELİ SANATÇILAR İSTANBUL’DA

Dirimart‘ın Gallery Dado işbirliğiyle hayata geçirdiği “Park Chul | Jeong Hyun-Sook” sergisi 6 Temmuz’da kapılarını açacak. 1994’ten günümüze Kore çağdaş sanat dünyasına aktif olarak katkıda bulunan Dado, İstanbul’da ilk defa sergilenmek üzere portföyünden Kore’nin iki önde gelen sanatçısını önerdi. Dirimart’ın Seul’le kültürel bir değiş tokuş başlatma girişimlerinin ilk adımı olan sergide iki sanatçının yakın tarihli işlerinden bir seçki izleyiciyle buluşacak.

 

MUBI’DE HAFTANIN FİLMLERİ

Çevrimiçi film izleme platformu MUBI, temmuz programında başta Cannes ve Berlin Film Festivali olmak üzere, katıldıkları festivallerde izleyici ve eleştirmenlerin beğenisini kazanan özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor.

BU HAFTA:

4 Temmuz: Saltanatın Mezarlığı (Rak Ti Khon Kaen, 2015)

5 Temmuz: Tapınak (2019)

6 Temmuz: Aquarius (2016)

7 Temmuz: Kızım ve Ben (La Ciociara, 1960)

8 Temmuz: Bir MUBI Sunumu: This Much I Know to Be True (2022)

9 Temmuz: Yeni Baştan (La Belle Époque, 2019)

 

10 Temmuz: Sil Baştan (Coup de Torchon, 1981)

İSTANBUL CAZ FESTİVALİ’NDE BUGÜN

İstanbul Caz Festivali’nde bugün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın Nişantaşı girişindeki Habitat Parkı bugün, New Orleans’ın kültürüne kapılarını açıyor. Parklarda Caz’ın bu yılki yıldız konuklarından Tuba Skinny, sokak müzisyenlerinden oluşuyor. New Orleans halkının hüznüne, eğlencesine ve ruhuna tercüman olan topluluk, coşkulu sahneleriyle biliniyor. Tuba Skinny öncesinde bir Genç Caz+ topluluğunun yanı sıra İstanbul Caz Festivali’nin BM Mülteci Örgütü (UNHCR) ile beş yıldır yürüttüğü, diyalog ve kültürel çeşitliliğin iyileştirici gücüne olan ortak inanca dayanan işbirliğiyle Kolektif İstanbul & Friends’i izleyebileceğiz. Farklı seslere kucak açarak herkesi hareketlendirecek bu konserde Kolektif İstanbul’a üç göçmen müzisyen eşlik edecek: bas gitarda Mbala Ekada (Kongo), zarb ve setarda Bardia Hafizi (İran) ve akordiyonda Wassim Mataoui (Cezayir). Unutmayın, her yıl olduğu gibi bu yıl da İstanbul Caz Festivali kapsamındaki tüm Parklarda Caz’lar ücretsiz. (Program: 18.45 Siftha, 19.45 Kolektif İstanbul and Friends 21.15 Tuba Skinny)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Çoğu zaman kendi iyiliğiniz için çok temkinli değilsiniz, ancak Neptün'ün haritanızın en hassas bölgesindeki etkisi bugün sizi biraz geride tutabilir. Korkacak tek şeyin korkunun kendisi olduğunu kesinlikle biliyorsun, bu yüzden ne olursa olsun ilerlemeye devam et.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün bir tür para veya iş sorununu çözme şansınız varsa, bu harika, ancak uğraştığınız bazı kişilerin yaklaşımlarının biraz kaygan olduğu gerçeğini gözden kaçırmayın. Çok kolay güvenmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Burcunuzdaki Güneş size enerji ve coşku veriyor. Ancak diğer etkiler sizi uyarıyor, eğer bugün gereksiz riskler alırsanız, bunun gerçekten acıttığı yerde, cüzdanınızda ödeyebilirsiniz! Neden insanları etkileme ihtiyacı hissediyorsun? Seni etkilemelerine izin ver.

BAŞAK BURCU YORUMU

Zihninizin arkasını uzun süredir rahatsız eden bir şüphe kemiriyor ve önümüzdeki 24 saat içinde olanlar endişelenmekte haklı olduğunuzu teyit edecek. Sonuç olarak, uzun vadeli bir ortaklığı sonlandırmanız gerekebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün yıldızlarının mesajı, işverenleri ve diğer otorite figürlerini etkilemeye çalışmayı unutmanız ve yalnızca kişisel olarak size doğru gelen şeyi yapmanız gerektiğidir. Bir bireysellik dokunuşu gösterirseniz, sizi daha çok düşüneceklerdir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün başka insanlarla çalışma havasında olmayabilirsiniz ama çaba göstermelisiniz, en azından onların yaptıkları kesinlikle size bir şekilde yansıyacaktır. Sorumluluğu üstlenin ve birlikte yaptığınız şeyin adınıza layık olduğundan emin olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Gezegenler, küçük ayrıntılara takılma ve büyük resmi gözden kaçırma tehlikesi olduğu konusunda uyarıyor. Günlük bir bakış açısıyla, şu anda her şey çok iyi görünmeyebilir, ancak daha yüksek bir bakış açısından her şey mükemmeldir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM