Melisa’nın ‘Kimya’sı tutmuş!

Melisa’nın ‘Kimya’sı tutmuş!

Umut Evirgen’in, Melisa Şenolsun’un başrolünde ve her yerinde olduğu yeni filmi “Kimya”, Varşova Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak ve yarışacak.

Melisa’nın ‘Kimya’sı tutmuş!

Melisa Şenolsun, onu küçük rollerde izlediğim ilk dizilerinden beri güzelliğiyle beni bile çarpmış bir oyuncu! Umut Evirgen ise ilişkileriyle, bizim sayfalardan çok magazin sayfalarında yer alan bir isim. İlk uzun metrajı “Ben Bir Denizim” ile festivallerde yarışmış, ödül de almış, kimliğinde senarist, yönetmen, işletmeci yazıyor. Çünkü bir de lokanta ve eğlence yeri işletiyor, arada ünlü ve güzel oyuncularla birlikte oluyor, şöhretini de buna borçlu galiba. Umut Evirgen’in ikinci uzun metrajı “Kimya”nın başrol oyuncusu Melisa Şenolsun aynı zamanda Umut Evirgen’in de eski sevgilisi imiş. Anladığım kadarıyla Umut Evirgen, Melisa’dan o kadar etkilenmiş ki senaryoyu neredeyse sadece onun üzerine kurmuş. Filmde baştan sona Melisa var, yakın plan, uzak plan Melisa, dans eden Melisa, motosiklet kullanan Melisa, ağlayan, gülen Melisa, Melisa… Kız güzel, biz de bakıyoruz. Filmin ikinci ası ise Levent Üzümcü. O da Melisa’nın büyüsüne kapılıp gidenlerden! Kız gel diyor, gidiyor, nereye gel derse oraya gidiyor! Gidilir yani, Melisa bu. Kıvırcık halini bilirim, sarışın halini, burada esmer, düz saçlı, kocaman gözlü, ıslak dudaklı.

İSTANBUL’UN GECESİ…

Levent Üzümcü’yü de hep sahnede izlerdim, burada ekranda, karanlıkta ne oynadığı da pek belli değil, zaten şaşkını oynuyor. Neyse, film, gece başlıyor, gece bitmeden bitiyor. Biraz karışık, anlattıkları için anlıyorum, yan yana iki mekân, kebapçı ve eğlence yeri. Adam birinden, kız birinden hava almaya dışarı çıkıyor ve ne yaşları, ne başları, hiçbir şeyleri uymamasına rağmen birlikte takılıyorlar! Sonrası bir İstanbul by Night! Bilmediğimiz yerler, mekânlar, gay barlar, meyhaneler, kebapçılar, köprü altı çocukları, ara sokaklar, iyi yerler, kötü yerler, drug queenler, direk dansı yapılan mekânlar, nerede bunlar yahu? Bilsek de gitsek? Levent Üzümcü’nün canlandırdığı karakter, aile babası, karısı (Belçim Bilgin) ve oğlu kebapçıda bekleye dursun, Belçim Bilgin, sıkıntıdan saçlarını açıp savura dursun, Levent, Melis’in peşinde büyülenmiş gibi ne derse yapıyor! Dövme bile yaptırıyor. Rüyadan uyanınca, eline bakıp rüya olmadığını anlasın diye mi? Ben sonuna kadar, bunları hep hayal etti diye düşündüm. Ama yaşamışlar.

SİNEMA EKİP İŞİ

Filmin adı niye Kimya diye sordum, kızın adı Kimya imiş. Fizik daha çok yakışırdı! Kimyaları tutmuş demek isteniyormuş, birbirlerinin yalnızlıklarına iyi gelmişler. Filmin müzikleri Korhan Futacı imzası taşıyor. Film yakında 37. Varşova Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapacak ve Competition 1-2 bölümünde yarışacak. Filmi, oyuncuların ve yönetmenin de katıldığı küçük bir grupla beraber izledim. Aralarındaki sıcak elek-trikten çok etkilendim, belli ki çekimler çok keyifli geçmiş, çok eğlenmişler, çok da üşümüşler öyle anlatıyorlardı. O kadar üşümüşler ki oyunculardan biri gösterime uzun yün bir paltoyla geldi! Umut Evirgen’in film yapmak için mi işletmecilik yaptığını sorardım, fırsat olmadı. Ama bence sinema ekip işi ve her işi kendiniz yapmaktansa mesela senaryo, ekiple yapmakta yarar var diye düşünüyorum. Yoksa bir şeyler, sahnelerin matematiği filan, eksik kalıyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM