Kukla Tiyatrosu “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”,

Kukla Tiyatrosu “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”,

 13 Mart’ta Duru Ataşehir’de

Duru Tiyatro’nun, canlı müzik ve pantomim eşliğinde sahnelenen kukla tiyatrosu “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”, çocuklara doğanın ve sevginin dönüştürücü gücünü anlatıyor. “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”ta; bir pantomim sanatçısının çok etkilendiği bir masal kitabı aniden içinden çıkan kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalarla “yaşamaya” başlar. Her çocuğun eşsiz ve değerli olduğuna vurgu yapan “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”, 13 Mart Pazar günü saat 12.00’de Duru Tiyatro Ataşehir’de, biletler gişede, biletix.combiletinial.com ve passo.com.tr’de! 

4 yaş ve üzeri çocuklara yönelik kukla tiyatrosu “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”, canlı müzik ve pantomim eşliğinde sahneleniyor. Bihter Gülgeç Saka’nın yazdığı, Emre Saka’nın yönettiği “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”ın süpervizörlüğünü Emre Kınay, psikolojik danışmanlığını ise Haluk Polat üstleniyor. Emre Saka, Bihter Gülgeç Saka, Merve Bağdatlı ve pantomim sanatçısı Esin Aslan’ın rol aldığı oyunun müziklerini Gülferiz Başyiğit ve Ayberk Akmaz yapıyor. Dekor-kostüm tasarımını ve uygulamasını Duru Tiyatro ile Tiyatro Gülgeç’in yaptığı “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap”ın kukla tasarım ve uygulaması Hilal Polat’ın, afiş illüstrasyonu Kübra Şirinyurt’un, grafik tasarımı ise Murat Akkan’ın imzasını taşıyor. 

Bir pantomim sanatçısı, okuduğu bir masal kitabından çok etkilenir ve kitabın anlattığı masalı çocuklarla paylaşmayı o kadar çok ister ki, bu isteğin saflığı ve güzelliğiyle kitap yaşamaya başlar. Kitabın içinden bir anda kelebekler, arılar, çiçekler, müzisyenler, anlatıcılar ve kuklalar çıkar. Masal da doğa gibi canlanıverir. Anlatıcılar masalı anlatmaya, kuklacılar kitaptaki karakterlerin kuklalarını oynatmaya, müzisyenlerse kitabın müziğini çalmaya koyulurlar ve bir doğa masalı başlar.

Bilge Dede ile Tarçın’ın öyküsünü anlatan masalda, annesi ve babası iş seyahatine giden Tarçın yaz tatilinde çocuklar için açılmış olan sanat okuluna başlayacaktır. Bunun için de anne ve babası onu, ormanda yaşayan dedesinin yanına götürmüşlerdir. Ormanda harika, kıpır kıpır, şenlikli bir yaz başlamıştır; fakat Tarçın annesi ile babasından ilk defa ayrı kaldığı için üzgündür. İçine dönmüş ve hırçınlaşmıştır. Yeni okuluna, arkadaşlarına ve orman yaşantısına alışmakta güçlük çekmektedir. Fakat dedesinin sevgisi, doğanın gücü ve beklenmedik yaşananlar Tarçın’ı çok değiştirecektir.

13 Mart 2022 Pazar günü saat 12.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde çocuklarla buluşacak “Bir Doğa Masalı – Yaşayan Kitap” oyununun biletleri gişeden, biletix.combiletinial.com ve passo.com.tr adreslerinden temin edilebilir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47