Vildan ÇOLAK
Vildan ÇOLAK
vildan@sanatlayasam.net
Kökcanlandırmak
 • 0
 • 692
 • 04 Haziran 2021 Cuma
 • +
 • -

Tepkim davranışa değil, sahtekarlığadır!…Herhangi bir gurubun/kurumun üyesiysek ve bu grubun üniformasını/flamasını/bayrağını taşıdığımızda kimliğimiz silinir, grubu temsil eden bir birey oluruz. Yani arzu, istek ve tercihlerimiz kurumun amaçlarının/terbiyesinin gerisinde kalır. Çünkü üniforma altında yaptığımız herh…angi bir davranış bizim kimliğimizi değil, öncelikle gurubu yüceltir veya düşürür. Mesela sokakta sarhoş bir halde dolaşan birini gördüğümüzde adam/kadın sarhoş deriz. Ama bu kişinin doktor/asker/polis gibi üniforması üzerindeyken sarhoşsa veya uyuşturucu kullanıyorsa, o zaman “doktorlar/askerler/polisler sarhoş dolaşıyor” diye kurumu yargılarız…Kurumun güvenilirliği sarsılır….Aynı şekilde başını kapatan, böylelikle “ben müslüman cemaatine aidim; müslümanlığın esaslarını yapıyorum; yaşam istek, arzu ve hırslarımı bırakıp Allah’ın yoluna girdim” gibi cemaatin amaçlarını temsil ettiğini başörtüsüyle ortaya koyan bir kadını sokakta bir erkekle sarmaş dolaş dolaştığında tepki gösteriyorum. Tepkim, bir kadının duygusal isteklerini yaşamasından dolayı değil; hazır olmadan başörtüsünü takıp, müslüman cemaatinin güvenilirliğini kirletmesinden dolayıdır….Bu tepkiyi gösterdiğimde ise aldığımız karşılık “sana ne!” oluyor. Dün de apartman kapımın önünde böyle bir sarmaş dolaşlığa şahit oldum…Tabi ki bu beni ilgilendiriyor…”Hazır olmadan” başını sadece “birileri kapatmasını istiyor; siyasi bir güçten çıkar sağlanıyor” gibi bir çok nedenle kapatan bir kadının başörtüsü altında yalan söylemesi, fuhuş yapması, sarhoş olması, sokaklarda dudak dudağa öpüşmesi, rüşvet alması, haram yemesi, Allah’ın adına adam öldürmesi gibi müslümanlığa yakışmayan davranışlar yapması beni ilgilendiriyor. Hazır değilsen o başörtüyü takma, takıp da insanları kandırma!….İnsanları kandırmak kolay olabilir, ama ya Allah’ı!…. Cemaat kalabalık görülsün; evladım başını kapatarak ahlaklı yaşasın gibi tuhaf mantıkla önüne gelene başörtüsü taktiran kişilerin de bu sahtekarlığın ortağı olduğu ve bunun vebalini yaşayacakları düşüncesindeyim…..Çünkü onlar da bu kadınların müslümanlığı kirletmesine ortak olmaktadırlar….İnandığını ortaya net koyanların, inandığını yaşamına akıtanların olduğu dürüst bir toplum diliyorum….sevgilerimle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM