Keanu Reeves’in efsaneleştirdiği

Keanu Reeves’in efsaneleştirdiği

‘John Wick’in dördüncüsü vizyona girdi

Başrolünde Keanu Reeves’in yer aldığı ve artık bir fenomen olan “John Wick” karakterinin dördüncü filmi, dört sene aradan sonra izleyiciyle buluştu. Hatta, ABD yapımı “John Wick: Bölüm 4”, ABD’den önce Türkiye’de vizyona girdi. Chad Stahelski’nin yönettiği filmin bu hafta sonu dünyada açılış hasılat rekoru kırması bekleniyor.

Keanu Reeves’in efsaneleştirdiği ‘John Wick’in dördüncüsü vizyona girdi

John Wick’in dördüncü filmi, üçüncüsünün kaldığı yerden başlıyor: Artık John Wick iyice kapana sıkışmıştır ve “Yüksek Şûra”yı (High Table) ortadan kaldırmadan “özgürlüğüne” kavuşması zor gibi gözükmektedir. Üstelik şûrada yer alan, genç, hırslı ve acımasız Marki (Bill Skarsgård), John Wick’in peşine daha fazla “tetikçi” düşeceğinin habercisi. Hatta Marki, John Wick’in zaten az sayıdaki dostlarından birini de (Caine rolüyle Donnie Yen) ona karşı kullanıyor. Reeves’in şimdiden efsaneleşen karakteri, filmin ilk yarısında sayısız insandan “kurtulsa” da düşmanları öldüremeyeceği kadar çok ve daha zorlu, yeni bir yol bulması gerekiyor… Bu durum da filmin süresini fazlasıyla uzatmış. Şöyle bir karşılaştırma yapılırsa ilk film 1 saat 41 dakikayken son film 2 saat 49 dakika. Özetle aksiyona ve dövüş koreografisine doyuyorsunuz.

BİR ŞEYLER EKSİK…

“John Wick: Bölüm 4” uzun süredir beklendiğinden olsa gerek ilk eleştiriler çok olumlu oldu. Filmin 2021’de vizyona girmesi beklenirken pandemi nedeniyle iki sene gecikerek izleyiciyle buluştu. Ancak beklentiler bana göre bu filmde tamamıyla karşılanmış değil. Evet, süresine karşın hiç gözünüz saatinize gitmiyor. Evet, farklı çekim teknikleri ilgi çekici olmuş. Evet, daha fazla yeni karakter tanıyorsunuz. Ancak bir şeyler eksik gibi. Benim gördüğüm eksiklerden biri dövüş koreografilerinin önceki filmlerle karşılaştırıldığında “ayırt edici” bir yanının çok fazla olmaması, tekrara düşülmesi. Belki biraz Paris’teki Zafer Takı’nın çevresindeki sahneler ve filmin sonundaki merdivenlerde dövüş sahnesi en akılda kalıcıları. Ancak bunların yanında önceki filmlere oranla artık ateşli silahların neredeyse tamamen etkisiz olması ve karakterlerin gerçekten “ısrarla” ölmüyor oluşu rahatsız edici boyutlara yaklaşmış. John Wick serisinin kurduğu ve filmlerin alameti farikası olan o özel evren artık tüm imkânsızların mümkün kılınabildiği bir bilgisayar oyununa benzemiş.

Keanu Reeves serinin beşinci filminin çekilip çekilmeyeceğine henüz karar verilmediğini açıklamıştı. Bu filme gelecek tepkilerden sonra karar verilecekse belki de son kez bir John Wick filmi izlemiş olabiliriz. Bu arada film sonu jeneriğinden sonra ufak bir sahne olduğu notunu düşelim.

Öte yandan “Charon” rolündeki oyuncu Lance Reddick’in (61) geçen hafta yaşamını yitirmesi sinemaseverleri üzmüştü. Reddick, filmin ABD’deki prömiyerinde anıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün uzun süredir üzerinde çalıştığınız bir projeye dair yeni bir atılım yapacaksınız. Özellikle hayallerinizi ertelememeniz gereken bir süreçtesiniz. Kendinizi en iyi şekilde ifade etmek adına biraz daha sakin kalmalısınız. Sizi ilerlemeye teşvik edecek bir enerjiye sahipsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün hedeflerinizde büyük bir ilerleme kaydedeceksiniz. Net bir karar vermeden önce çevrenizde oluşan yanlış anlaşılmaları gidermek için adım atmalısınız. Aksi halde büyük bir kaousun ortasında kalarak seçim yapmak zorunda hissedebilirsiniz. Geçmişteki örümcek ağlarını temizlemeden önce ilerleme kaydetmeye çalışmayın bile.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün adımlarınızı daha temkinli bir şekilde atmalısınız. Bu sürede risk almaktan çekinebilirsiniz. Hayatınızı birdenbire tersine çevirebilecek bir maceraya balıklama atlamamaya özen göstermelisiniz. Havada kendinizi keşfetmenizi sağlayan güzel bir enerji var. Bu enerji sizin için yabancı olsa da onu kucaklamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün iletişim becerilerinize her zamankinden daha fazla güvenmelisiniz. İletişim yetenekleriniz sayesinde zorlandığınız konuların üstesinden kolaylıkla geldiğinizi fark edeceksiniz. Unutmayın tüm kapıların anahtarları sizde! Doğru anahtarı bulun ve kilidi açın.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün kendinizi sıkışıp kalmış gibi hissedebilirsiniz. Belki de mevcut rutininize zincirlenip kalmış hissediyorsunuz. Hayatınıza yeni bir heyecan ve düzen getirmenin zamanı geldi! Küçük değişikliklerin etkisine inamayacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, bugün hayatınızı her yönden değerlendirdiğiniz ve kendinizle alakalı yeni cevaplar aradığınız bir gün olacak. Kendinizi anlama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Ancak olayları olumlu bir şekilde değerlendirmeye ve karar vermeden önce daha emin adımlarla ilerlemeye özen göstermelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, enerjinizi dengeli bir şekilde kullanmalısınız. Özellikle duygusal yönünüz ve mantığınızı eşit bir terazide tutmayı başardığınızda kendinize olan güveniniz artacak. Kendinizle gurur duymak ve attığınız adımlarda yere daha sağlam basmanın zamanı! Arka planda çalışmak yerine kartlarınızı açık oynayın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün yardım istemek konusunda kafanız biraz karışmış olabilir. Başkaların yardım etmeniz gereken bir gün olabilir. Özellikle çevrenizdeki insanların sizden yardım talebinde bulunmasıyla şaşkınlık yaşayabilirsiniz. Diğer insanların isteklerine cevap verirken kendinizi unutmamalısınız.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün etrafınızda gelişen potansiyel çatışmalara fazla kapılmamaya çalışın. İşiniz, olayları yatıştırmak ve duruma daha pratik bir bakış açısı getirmektir. Adımlarınızı sorgulayarak atın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM