Kalpak

Kalpak

Seçimlerin az öncesiydi.

O talihsiz dil sürçmesi canımı sıktı biraz. Coni, Toni, Hans, Mans bissürü herifin adını saydı durdu Sn Devlet Bahçeli.

Müdahale etmek zorunda kaldım en son;

– “Tamam öyle çok sevmem, etmem ama o kadar da değil yani…

Sevgili  Cumhurbaşkanıma kimse bişey yapamaz ben sağ oldukça”…

Dedim valla! Ekran başından da olsa dedim!

****

Böyle görülmedik bi rezalet sonrası Sn. Bahçeli’nin siyasal yaşamı biter, mhp kapanır, yok olup gider diye düşündüm.

Siz öyle düşünmediniz mi sanki?

Tam tersi oldu. Parti, toplam oy sayısını korumakla kalmadı, Meclis’e yolladığı vekil sayısını da arttırdı.

3 vekil de 3 vekildir yani.

****

Bu esnada akp seçimi kazandığı halde vekil sayısı 26 adet azalmış, chp seçimi kaybettiği halde vekil sayısı 22 adet artmıştı.

Hadi diyelim, bize göre olağan işlerdir bunlar. Belirsizliğe alışkın insanlarız nihayetinde. Bilmem anımsar mısınız, 10 yıl kadar oluyor, öyle bi karıştı ki kafalarımız, ileri mi alacaz, geri mi alacaz, aynen mi duracak, tüm bi pazar günü memlekette saatin kaç olduğu belli değildi. Pazartesini zor ettikti arkadaş

Bu seçim de aynen öyle oldu.

****

Sizden iyi olmasın, İtalyan bi arkadaşım vardır. Henüz hiç Türkiye’ye gelmediği halde insanımıza, türkülerimize, halk edebiyatımıza aşık ve övünmek gibi olacak idare edin, Beşiktaş’ımıza hayrandır.

Sıkı Atatürkçüdür. Laf ettirmez. Edeni de sevmez.

Salt benimle gonuştuğu (pardon konuştuğu) için Giresuncayı Türkçe zanneder.

Uzatmiyim, en az sizler kadar umutla bekliyordu vatanımızdaki “hayırlı” haberi. Oysa ben, bi türlü anlatıp da ikna edemedim seçimi kimin kazandığını!

****

Çocukcağız, neden o zaman balkon konuşması yapıyor ki diye sorduğu an sızmış, uyumuşum artık.

Uyandığımda vatanım yerinde duruyordu.

Kuvvetlice bi oh çektim.

Kolay mıdır değiştirmek, dönüştürmek?

****

Sizlere bari sorayım;

Tip, Tkp, Sol Parti gibi oluşumların bu denli silik kalmasına mı üzüleyim?

Kafa kesici bikaç ismin yüce meclise taşınmasına mı üzüleyim?

Atatürk’le meselesi olan bazı düz heriflerin, hem de chp bünyesinden vekil yapılmasına mı üzüleyim?

Bunların yanında Sn. Erdoğan’ın muhtemelen 5 yıl daha tepemizde durması nedir ki?

****

Seçimin gerçek özeti hdp’dir sanırım.

Bu partinin “güneydoğuda tulum çıkarmış” desteği olmasaydı Bay Kemal’in hezimete uğradığıdır.

En yorumlanası olan kuşkusuz budur. Saatlerce düşünmek gerekir üzerinde.

Bi daha bu milletin karşısına 6 kişi birden çıkmayın kardeşim, bu memleket herdaim tek adamların memleketidir.

Bi sonuç da maalesef budur.

****

Aslında son cümlemi yazdım. Yazımı bitirdim ama.

Takıldı aklıma yahu… Lütfen yanlışım varsa düzeltiniz. Denk gelmemiş, duymamış olabilirim.

Bizim 6 kişi, tüm seçim kampanyası boyunca hiç Atatürk dediler mi?

Yeminle gonuşayım, pardon konuşayım, bizim İtalyan arkadaşın profil fotosu bile kalpaklı Mustafa Kemal.

O kalpağı takmayan hiç kimse bu vatan için çözüm değildir.

Bi ohh daha çekeyim, durun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün içsel bir denge arayışı içinde olabilirsiniz. Duygusal yönden hassas olabilir, duygularınızı daha net bir şekilde ifade etmeye çalışabilirsiniz. İletişim konularında dikkatli olmak ve empati yapmak önemli olacaktır. Bugün çevrenizdeki insanlara karşı sabırlı ve anlayışlı olmaya çalışın. Enerjinizi doğru yönlendirdiğinizde, verimli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Boğa burcundaki insanlar için iş konularında beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu fırsatları değerlendirerek kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Aynı zamanda, duygusal ilişkilerinizde daha anlayışlı ve sabırlı olmaya özen göstermelisiniz. Sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın, gün içinde dinlenme ve rahatlama zamanı ayırarak kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Umarım gününüz harika geçer!

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz, ancak içsel gücünüzü kullanarak her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp hedeflerinizi gözden geçirmeniz faydalı olabilir. İletişim konusunda dikkatli olmak ve duygularınızı net bir şekilde ifade etmek önemli olacaktır. Karar vermeden önce detayları gözden geçirip rasyonel bir şekilde düşünmeye çalışın. Hayatınızdaki insanlara biraz zaman ayırarak ilişkilerinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak verimli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, Aslan burcu için olumlu bir gün olabilir. Kendinizi ifade etme ihtiyacınız artabilir ve çevrenizle iletişiminiz güçlenebilir. Yaratıcılığınızı ortaya koymak için uygun bir zaman olabilir. Aynı zamanda, duygusal olarak da dengede olabilir ve ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşanabilir. Kendinize zaman ayırarak kişisel bakımınıza odaklanabilirsiniz. Güne keyifli ve pozitif bir şekilde başlamanız, günün genelinde sizin için olumlu etkiler yaratabilir.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Başak burcundaki insanlar için iletişimde olduğunuz kişilerle iletişim becerilerinizi en iyi şekilde kullanmanız gerekebilir. Duygu ve düşüncelerinizi net bir şekilde ifade etmek önemli olacak. Ayrıca, bugün dikkatinizi dağıtabilecek konulara karşı dikkatli olmanız ve odaklanmanız gerekebilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kişisel gelişiminize odaklanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.側

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Terazi burcu için iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Karşınızdaki kişilerle anlaşma sağlamak ve çatışmalardan kaçınmak için açık ve net bir iletişim kurmaya özen göstermelisiniz. Özellikle iş ortamında yapılan anlaşmalarda detaylara dikkat etmekte fayda var. Sevdiklerinizle ilişkilerinizde ise duygularınızı ifade etmekten çekinmeyin ve karşılıklı anlayışa önem verin. Enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanarak bugünü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Akrep burcu için duygusal olarak biraz dalgalı bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. İş hayatınızda karar verme sürecinde daha net ve cesur olmalısınız. Bugün kendinizi enerjik ve kararlı hissedeceksiniz, bu da sizi hedeflerinize daha hızlı ilerletmeye yardımcı olabilir. Sağlığınıza özellikle dikkat edin ve günü dingin ve pozitif bir şekilde geçirmeye çalışın.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Oğlak burcu için sabırlı ve sakin olmanız gereken bir gün olabilir. İşlerinizde disiplinli ve kararlı bir şekilde ilerlemeniz gerekebilir. Kendinize olan güveninizin artacağı bir gün olabilir. Duygusal konularda ise mantıklı ve dengeli kararlar vermeye özen göstermeniz önemli olacaktır. Kontrolü elinizde tutarak hedeflerinize doğru emin adımlarla ilerleyebilirsiniz. Umarım bugün size güzel gelişmeler getirir!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM