• DOLAR
  $2.290,4400
 • EURO
  $1,3528
 • ALTIN
  $55.404,0800
 • BIST
  $258,9500

Julia Roberts’a ne oldu ?

Julia Roberts’a ne oldu ?

Sinema izleyicisi Julia Roberts’i Pretty Woman’daki (Özel Bir Kadın/1990) iyi yürekli, sevimli sokak kadını rolüyle tanıdı. Özel Bir Kadın Julia’yı en iyi kazanan kadın oyuncu konumuna taşıdı. Yeni bir yıldız doğmuştu.

Julia Roberts’a ne oldu ?

Sinema izleyicisi Julia Roberts’i Pretty Woman’daki (Özel Bir Kadın/1990) iyi yürekli, sevimli sokak kadını rolüyle tanıdı. Özel Bir Kadın Julia’yı en iyi kazanan kadın oyuncu konumuna taşıdı. Doksanların bu güzel, çekici yıldızına izleyiciler adeta taptılar, medya onun çevresinde pervane oldu. Roberts’in ağzından dökülen her sözcük büyüleyiciydi. Tüm dünya bir anlamda bu yeni Audrey Hepburn’a aşık oldu. Hepburn’ün tazeliğine, inceliğine sahipti. Yeni bir yıldız doğmuştu.

The Steel Magnolias (Çeik Manolyalar), My Best Friend’s Wedding (En İyi Arkadaşım Evleniyor), Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz), Runaway Bride (Kaçak Gelin), gibi romantik komedilerde, Sleeping with the Enemy (Yatağımdaki Düşman), The Flatliners (Çizgi Ötesi), The Pelican Brief (Pelikan Dosyası), Conspiracy Theory (Komplo Teorisi, Ocean’s Eleven gibi serüven- gerilimlerde oynayan akrtis , sonunda Erin Brokovich (2000) ile en iyi kadın oyuncu Oscar’ını aldı.

Sinema tarihine içten, sıcak gülüşüyle geçen oyuncu aslında kitlelere yansıttığı görüntüsünden değişik bir karaktere sahipti: İnsanları sevmiyordu. Çan perisini (Tinkerbell) oynadığı The Hook’un (Kanca/ 1991) setinde ekip ona Çan Cehennemi (Tinkerhell) adını takmıştı. Filmde teknisyenlere tam bir cehennem yaşatmıştı. Amerika’nın ideal nişanlısı aslında katıksız bir cadalozdu. Joan Crawford, Lana Turner, Bette Davis gibi starlar da şirretlikleriyle ünlenmişlerdi ama o dönemde kutsal canavar olmak için iğrenç davranışlara, yıpranmış sinirlere sahip olmak, nerdeyse sayısız kez boşanmış olmak gerekiyordu. Romantik komedilerin kraliçesi

Yapım görevlileri Julia’yla çalıştıktan bir hafta sonra Işi bırakıyorlardı. Sinemanın en güzel, ışıltılı gülüşlü romantik komedilerin kraliçesine kimse dokunamıyordu. Stüdyolar altın yumurtlayan tavuğu atıp fırlatamazlardı, gösteri devam etmeliydi. Tıpkı düş endüstrisi gibi medya da Julia’nın itici kişiliğine rağmen onu ikon noktasında tutmayı sürdürdü. Bu pazarlanmış hayranlık sonsuza dek sürmedi, özel bir kadının yerini başka idoller doldurdular.

My Best Friend’s Wedding’teki rol arkadaşı Rupert Everett, Kırmızı Halılar ve Muz Kabukları adlı kitabında yıldızı şöyle tanımladı: “Julia sessizce örgüsünü ördükten sonra yabani bir at gibi çifte atabilir. Filmde Cameron Diaz, Julia’nın tacını aldı. Julia olan bitenin bilincindeydi”.

Bu filmden sonra Julia daha da hırçın, daha da geçimsiz oldu. Hayranlarına soğuk davrandı, paparazzilere hakaret etti. Tom Hanks’in onur galasında Julia’nın konuşması herkesi şoke etti: “The Lady Killers’ı seviyorum ama filmi anlamadım. Terminal’deki aksanını da anlamadım. Menajerinle aynı lanet giysiyi giymişim. Tek bir şey söyleyeceğim. Tom seni seviyorum”.

Julia, Susan Sarandon, Meryl Streep gibi olmayı amaçlamıştı, bağımsız filmlerde oynadı, entellektüel roller üstlendi. Oscar ödülü bile etkili olmadı. Yeniden bir çıkış yapmaya girişti, karşılık görmeyince sinemaya küstü. Closer (2007) ve Duplicity (2009) ile setlere geri döndü oysa izleyici onun için artık salonları doldurmuyordu. Ünlü kozmetik markası Lancome’un reklam yüzü oldu. Bağımsız yapımlarda, TV dizilerinde karakter oyuncusu olarak yer almayı sürdürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iş hayatında talep ve beklentilerinizi ekibinize, üstlerinize iletebilirsiniz. İlişkilerinizde ve özel hayatınızda sevdiklerinize duygularınızı dile getirebilirsiniz. Çocuklar için harcamalar olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün zor bir işi halletmek, zor bir konuşmayı yapmak durumunda kalabilirsiniz. Olayların iç yüzünü merak edebilir, karşınıza gelen konularda şartlara göre hareket edebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün maddi konularda başarılar elde edebilirsiniz. Bolluk bilinci içinde olmanız finansal şansları karşınıza getirebilir. Dostluk ve arkadaşlıklarda samimi ve fedakar enerjiler hakim olabilir. Sosyal çevrenizle bir araya gelebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün kariyerinizle ilgili yeni adımlar atabilirsiniz. İş başvuruları yapmak ve iş görüşmeleri yapmak için destekleyici bir gün. Şansınıza güvenin.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün beklediğiniz bir habere ulaşabilirsiniz. Uzaktaki kişilerle telepatik deneyimler yaşanabilir. Özellikle günün ilk yarısında sözleriniz, niyetleriniz dua enerjisinde olabilir ve gerçekleşebilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün riskli yatırımlarla ilgilenebilir, aylık gelir gider dengenizi korumak ve iyileştirmek isteyebilirsiniz. İlişkilerde kıskançlık, kıyas gibi negatif duygulardan uzak durmalısınız.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

AKREP BURCU YORUMU

Bugün iş veya özel hayatınızdaki ilişkilerinizde yeni bir sayfa açılıyor. Süregelen bir ilişkiniz boyut değiştirebilir. Karşınızdaki kişilerden açık sözler, net tavırlar, yeni kararlar ve teklifler görebilir, duyabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş ve eğitim hayatınızda şans sizden yana olacak. İş görüşmeleri yapmak, iş başvurularında bulunmak, ileriye yönelik adımlarınızla ilgili ilk hareketi başlatmak adına destekleyici bir gün. Sağlıkla ilgili iyileşmeler olabilir.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili destekler alabilir, aldığınız desteklerden fayda görebilirsiniz. İş bağlantılı seyahat ve yolculuklar gündeme gelebilir. Sınavlar ve eğitimle ilgili konularda şans sizden yana olacak.

Astrolog Merve Rençber
Instagram: astrolojionline

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
2021-01-15 03:03:46