Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
İZLER!!!!!!!
 • 0
 • 168
 • 15 Nisan 2021 Perşembe
 • +
 • -
Bizim kuşağın dokuzuncu, tarihin otuz altıncı İZLER DERGİSİ, bir başka deyişle Nisan 2021 sayımız yola çıktı, geliyor!!!
Bu ay da net olarak, Anadolu’nun yegane Babıali dergisiyiz.
Başka söze gerek yoktur.
****
Cennet kadromuz; Naim Tirali, Can Akengin, Bahtiyar Dayımoğlu, Ahmet Kaçar, Can Yücel, Bedri Rahmi, Fethi Naci, Ruhi Su yine gönüllerimizi titrettiler.
Ulusal kalemlerimiz Sunay Akın, Yelda Karataş, Taner Ay, Osman Tanburacı keyfimize keyif kattılar. Tanburacı Ağabey özetle ”Giresunspor’a hoş geldin” demiş, okumanızı salık veririm.
ADD Giresun Eski Başkanı Hilmi Taşkın Köy Enstitülerini, Gassaray Liseli Fahri Ekmekçi ise okul arkadaşı Rasim Öztekin’i yazdılar.
A Takım’ımızdan Dr. Ruşen Topallı, Öğretim Üyesi Mevlüt Kaya, üç usta eğitimci Yakup Gülaçtı, Orhan Sarımehmetoğlu ve Halil Düdükçü, eski Beyoğlu’nu en iyi anlatan Giresun çocuğu Av. Ahmet Zeki Pamuk, sinema yazarımız Doğan Gülener, şehrimizin en görkemli arşivcisi H.Gazi Menteşeoğlu tadına doyulmaz yazılarına yenilerini eklediler.
Müjdat Gezen Sanat Merkezi Öğretmenlerinden Nurgül Ulu’ya, yeni bir hanımefendi şairimiz daha eklendi; Rukiye Taşkın… Yeni tanışmaktayız, hoş geldiler.
Giresun Musiki Cemiyeti Eski Başkanı Süleyman Livanalioğlu ağabeyimiz Aşık Veysel’i seçti bu ay… Briç Federasyonu İl Eski Temsilcisi Halil Türkmen Briç’i anlatmaya devam etti…
Aramıza Oğuz Çalışkan da katıldı bu sayımızda. Resim sayfamızı, Av. Yalçın Alaca ağabeyle dönüşümlü olarak götürecekler bundan sonra…
Nermin Özkaya teyzemiz Giresun mutfağı sayfasında ”döktürdü” yine. Tuncay Akgün üstad, arka kapağımızı ”Bezgin Bekir”le şenlendirdi yine…
****
Çekirdek kadromuzdan Şengül Coşkun, Ömer Ermiş, Aziz Ergun, Serdar Ustaoğlu, Dr. İsmail Çetin, Necla Hisarkaya, Ertuğrul Yalçın bu ay dinlenmedeler. (İZLER patroniçesi Şengül’ün, pandemi dolayısıyla ”yüzyüze” söyleşilerine kısa bir ara verdiğini duyurayım ek bilgi olarak.. Fotoğraf Bölüm Başkanı’mız Ömer’in yeni bir konsept hazırladığını… Giresun Ünv. Sivil Savunma Uzmanı Ertuğrul’un taze yazısının konu itibarıyla Mayıs ayında çıkması gerektiğini…)
Tek üzüntümüz, değerli ağabeyimiz Necdet Ayaz’ın binbir emekle hazırladığı Kültür Sanat Bulmacasının, teknik bir nedenle bu sayımıza yetişemediği… (Bağışla ağabey, Mayıs’tan itibaren sayfa senindir)
****
Böyle bir kadro, Türkiye’nin hiçbir dergisinde yok.
İzin veriniz yumruklarımı havaya kaldıra kaldıra, göğsümü gere gere, tüylerimi diken eyleye eyleye bir aynaya bakayım…
Sevgi ile, saygı ile,
Gürsel EKMEKÇİ.
CAN AKENGİN BİLGİ YURDU DERNEĞİ BAŞKANI
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM