İstanbul hafta sonu festivaline kavuşuyor

İstanbul hafta sonu festivaline kavuşuyor

Salon İKSV’nin sınırlarını aşıp şehre yayıldığı etkinliği “Gezgin Salon” iki gün sürecek bir festivalle, 25-26 Haziran’da Parkorman’a konuk olacak. Biletlerin ön satışı bugün başlıyor.

İstanbul hafta sonu festivaline kavuşuyor

Salon İKSV’nin iyi müziği Beyoğlu’ndaki evinden şehrin büyük sahnelerine taşıdığı Gezgin Salon serisi, 25-26 Haziran’da Parkorman’da iki gün sürecek renkli bir festival olarak geri dönüyor. Bu müzik maratonunun yıldızları; Berlin minimal teknosuyla Moderat, funk’ın Paris baş temsilcisi olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyen L’Imperatrice, en tatlı kederlerin grubu Cigarettes After Sex ve bizi Ortadoğu’ya doğru kolektif bir yolculuğa çıkaracak Tamino… Eklenecek sürpriz isimler de çok yakında duyurulacak.

MODERAT GERİ DÖNDÜ

Modeselektor’un Gernot Bronsert ve Sebastian Szary’siyle Apparat’ın Sascha Ring’inden oluşan Moderat, 2003 yılındaki ilk EP’leri Auf Kosten der Gesundheit ile sağlam bir temel attı. 2013 ve 2016’da birbirini takip eden II ve III albümlerinin ardından evleri Berlin’de 17 bin kişinin önündeki efsane konserden sonra uzun bir ara verdiler. MORE D4TA ile 6 yıllık araya son veren Moderat, albümde gitgide hayatımızı daha çok ele geçiren bilgi kirliliği ve izolasyon duygusuyla hesaplaşıyor. Yirmi yılı birlikte müzik yaparak geçirmiş üçlünün kendilerine has müziği ve estetiği yeni eserlerinde de öne çıkıyor.

RÜYA GİBİ KONSER

Kendi isimlerini taşıyan ilk albümleriyle The Independent tarafından “samimi ve hayaletimsi” olarak övülen, The Guardian’ın grubun “noir rüya popu”nu “2017’nin en iyileri arasında” gösterdiği Cigarettes After Sex rüya gibi bir gece yaşatmak için İstanbul’a geliyor. Stüdyolardan her zaman kaçındığını belirten grubun solisti Greg Gonzalez, dışarıda çalışılan yerin karakterinin ve ortamının müziğe eşsiz bir duygu kattığını söylüyor. İşte bu ses ve ortamın birleşimi Gonzalez’in sürükleyici ikinci albümü Cry’ın kalbine ve ruhuna yerleşiyor. İspanya’nın Mallorca adasındaki muazzam bir evde kaydedilen şarkılar, huzursuzluk veren güzelliği, erotik özlemi ve kaydın yapıldığı mekanın katı minimalizmini, pürüzsüz çizgilerini ve yumuşak ışığını yansıtıyor.

ORTADOĞU’YA YOLCULUK

Kökenleri Belçika, Mısır ve Lübnan’a dayanan Tamino, ilk albümü Amir’i 2018’de çıkardığında 21 yaşındaydı. Amir’de Tamino, romantizmden ıssızlığa kadar pek çok duyguyu dışarı vuruyor, farklı ruh halleri arasında geziniyor. Tüm dünyaya güçlü, içgüdüsel ve baştan sona pürdikkat dinlenecek şarkılarla dolu kayıtlar yapabildiğini gösterdiği Amir albümünde Brükselli Arap müzisyenlerden oluşan Nagham Zikrayat kolektifinin de katkısı bulunuyor.

BİLETLER SATIŞTA

Festivalin biletleri 28 Şubat’ta passo.com.tr ile İKSV ana gişeden genel satışa açılacak. Öğrenci bileti fiyatları Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında 10 TL olacak. Üyelikleriyle İKSV’nin yıl boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, biletlerini indirimli fiyatlarla ve öncelikli olarak alabiliyor. Biletler, Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri için bugün saat 10.30 ve Kırmızı Lale Kart üyeleri için ise 26 Şubat’ta saat 10.30’da satışa sunulacak.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM