İBB Şehir Tiyatroları’nda İki Oyunun Prömiyerini Yapıldı

İBB Şehir Tiyatroları’nda İki Oyunun Prömiyerini Yapıldı

İBB Şehir Tiyatroları’nda iki yeni oyunun prömiyeri yapıldı. 

20 Ekim Çarşamba günü Müze Gazhane Meydan Sahne’de “Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık” ve aynı gün Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Hayat Der Gülümserim” oyunları seyirciyle buluştu.

Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık

KİMSE ÖYLE ŞEYLERİ KONUŞMUYOR ARTIK 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Şirin Gürbüz’ün yazdığı Emre Koyuncuoğlu’nun yönettiği Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık adlı oyunu seyirciyle buluşturdu.

20 Ekim Çarşamba günü Müze Gazhane Meydan Sahne’de ilk gösterimi yapılan oyun, parçalanan bir ailenin yaşadığı savrulmayı anlatıyor.

Kimse Öyle Şeyleri Konuşmuyor Artık

Dramaturgisini Başak Erzi’nin, sahne tasarımını Barış Dinçel’in, kostüm tasarımını Ahsenur Çiftçioğlu’nun, ışık tasarımını Mustafa Türkoğlu’nun, efekt tasarımını Yunus Nalcı’nın, müzik tasarımını Tamer Yiğit, Salih Korkut Peker’in, görüntü yönetmenliğini Aydın Sarıoğlu’nun, görüntü montajını Enes Altuğ Avşar’ın, görüntü yerleştirmesini Yakup Altay, Cem Baza, Caner Özdemir’in yaptığı, fotoğraflarını Ahmet Çelikbaş’ın çektiği oyunda Bora Seçkin, Radife Baltaoğlu, Kutay Kırşehirlioğlu, Ebru Üstüntaş, Hazal Uprak, Can Alibeyoğlu, Kamer Karabektaş rol alıyor. 

Oyun, 21-23 Ekim, 27-30 Ekim 2021 tarihleri arasında Müze Gazhane Meydan Sahne’de.

Oyun Konusu:

Oyun, 12 Eylül darbesi dönemini en acı şekilde yaşayıp parçalanan bir ailenin bugüne uzanan hikâyesini konu alıyor. Leyla, ailesinin geçmişiyle yüzleşiyor ve onların hikâyesini anlatabilmek için hayatını değiştirmeyi göze alıyor.

Hayat Der Gülümserim

HAYAT DER GÜLÜMSERİM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Özen Yula’nın yazıp yönettiği, Hayat Der Gülümserim adlı oyunu seyirciyle buluşturdu. 

20 Ekim Çarşamba günü Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde ilk gösterimini yapan oyun ayakta alkışlandı.

Dramaturgisini Dilek Tekintaş’ın, müziğini Deniz Noyan’ın, sahne-kostüm tasarımını Almila Altunsoy’un, ışık tasarımını Fatih Mehmet Haroğlu’nun, efekt tasarımını Raif Akyüz’ün yaptığı, fotoğraflarını Nesrin Kadıoğlu’nun çektiği oyunda Sema Keçik, Serkan Bacak rol alıyor.

Oyunun Konusu: 

Yıllarca olağanüstü kadın karakterlere hayat vermiş bir oyuncu, AVM yapılmak üzere yıkılacak bir sahneye veda eder. Anlatılmaya değer bulunmayan farklı sınıflardan kadınların sıcak ve aşina hayat hikâyeleri, ilk kez aktarılır.

Oyun, 21-23 Ekim, 27-30 Ekim 2021 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde.

Hayat Der Gülümserim

Hayat Der Gülümserim’in Kadınları

Birbirinden renkli kadınların öyküsü bir oyuncu kadın tarafından aktarılıyor. Lale Sultan, eğlenceli bir Osmanlı kadınıdır.  Ataerkil yapı içinde aşkla var olan ve var eden bir kadındır.  Erkek egemen dönemi kadın bakışından eğlenceli bir dille anlatan bir karakterdir. 

Hatice abla taksi şoförü olmanın gerçeklerini 2000 yılı açısından irdelemektedir.  Kadının yaşadıkları günümüzde de çok değişmemiş hatta dozu artmıştır. 

Öteki kadın olarak görülen bir şarkıcı kadının, Şaheser’in ağzından dönemin ve 1975’lerdeki aşk kavramı,  aşkın iffeti, erdemi ve değişen yüzleri üzerinden bir fedakârlık hikâyesi anlatılmaktadır. 

Roza savunmak zorunda olduklarıyla inandıkları arasında dağlar kadar fark olan bir karakterdir. 

Son karakterimiz babasına inat mimar olmuş, vatanından uzakta yaşamayı seçmiş,  güç ve para için kıyıcı bir adama dönüşen babası ile sarsıcı bir vedalaşma için dönen bir kadındır. 

Çeşitli dönemler, farklı sınıf ve meslekten kadınların hayatın içinden, samimi, aşina ve sıcak hikâyeleri Özen Yula’nın kaleminden ustalıklı bir dille aktarılmış. Hayat öyküleri anlatılmaya değer bulunmayan kahramanlarıyla, rahatsız edici bir gerçeklik barındıran ve komedi, dram, ironi dozu dengeli bir oyun.

0
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Güne hızlı başlayabilir ve iş ve eğitim hayatınızla ilgili görüşmeler, anlaşmalar içerisinde olabilirsiniz. İmzalar atabilirsiniz. Yasal bir süreç içerisine girebilir veya yasal süreçlerinizle ilgili aktif bir gündem içinde olabilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gün içinde iş ilişkileri, müşteriler ve çalışanlar, çalışma arkadaşlarıyla ilişkiler ve uğraşlar gündeminizde olabilir. Sorun çözme ve iyileştirme sizin için ön planda ve önemli olabilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün saat 14.30'a kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ruh halinize göre hareket edecek ve özgürlüğe, bireyselliğe önem vereceksiniz. Kendi fikirleriniz ve doğrularınız sizin için daha önemli olabilir. Sonrasında iş hayatı ve sorumluluklar gündeme geliyor.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Güne hızlı bir tempo ile başlıyor eviniz ve çocuklarınızla ilgilenebilir, aileniz için çabalayabilirsiniz. Aile olma, çocuk shibi olmaya dair konular ve konuşmalar gündeme gelebilir. Kadersel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün saat 14.30'a kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal hesaplamalarınızda bir dağınıklık olabilir. Maddi konularla ilgili bu saate kadar önemli kararlar almayın. Sonrasında ise akılcı ilerlemek ve mantığınızı dinlemek isteyeceksiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gün içerisinde kazançlarınız ve birikimlerinizle ilgili uğraşlar ve düzenlemeler içinde olabilirsiniz. Kendinize olan güvenin arttığı, kendi isteklerinizin ve çıkarlarınızın peşinden gidebileceğiniz bir gün.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gün içerisinde arkadaşlarınızla ilişkileriniz ön planda olacaktır. Kadınlarla iş birliği içerisine girebilir, kadın arkadaşlarınızdan destek ve yardım görebilirsiniz. Finansal konularda akılcı ilerleme zamanı.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM