Hollywood efsanesi Norman Lloyd yaşamını yitirdi

Hollywood efsanesi Norman Lloyd yaşamını yitirdi

Hollywood’un efsane oyuncusu Norman Lloyd, 106 yaşında yaşamını yitirdi.

Hollywood efsanesi Norman Lloyd yaşamını yitirdi

Hollywood’un efsane oyuncusu ve film yapımcısı Norman Lloyd, 106 yaşında yaşamını yitirdi.

Ölü Ozanlar Derneği, St. Elsewhere, Trainwreck gibi filmlerle adından söz ettiren Lloyd’un ölüm haberini ailesi duyurdu.

Orson Welles ve Stanley Kubrick gibi isimlerle çalışan Lloyd, Charlie Chaplin de dahil olmak üzere birçok efsaneyle birlikte rol aldı.

NORMAN LLOYD KİMDİR

8 Kasım 1914’te New Jersey eyaletinde Jersey City’de doğan ünlü oyuncu, çocukluğunu ise Brooklyn’de geçirdi.

15 yaşında okulu bitiren Lloyd daha 17 yaşındayken yönetmen May Sarton’ın çırağı oldu.

1930’larda tiyatro oyunculuğuna başlayan başarılı oyuncu 1936 yılında Peggy Craven ile evlendi. Bu evlilik Craven 2011 yılındaki ölümüne kadar devam etti.

Alfred Hitchcock’un 1942 yapımı filmi Sabouteur’da ilk beyaz perde deneyimini yaşamadan önce 1939’da televizyon için yapılan The Streets of New York filminde rol aldı.

Buradaki başarısı ona The Unseen, Inside This Hawlls, Spellbound, A Walk In The Sun ve No Minor Vices gib idizilerde rol alma şansını doğurdu.

Hollywood’da komünistleri ve sempatizanlarını hedef alan kampanya sırasında kara listeye alınınca uzun süre iş bulamayan Lloyd’un imdadına yine ünlü yönetmen Hitchcock koştu Alfred Hitchcock Sunar’da rol verdi.

1982 ile 1988 yılları arasında yayınlanan NBC drama dizisi St. Lloyd’da başarılı bir performans gösterdi. Burada Dr. Daniel Auschlander’ı canlandırdı. Bu dizinin başarısı gelecekte çekilecek E.R ve Grey’s Anatomy gibi başarılı hastane dizilerine ilham verdi.

Norman Lloyd’un diğer unutulmaz rolleri arasında Martin Scorsese’nin The Age Of Innocence’indeki Mr. Letterblair sayılabilir. A Place for Heroes ve Trainwreck de oyuncunun unutulmaz yapımları arasında yer aldı.

Televizyonda ise Star Trek: The Next Generation, Murder She Wrote, The Paper Chace, The Practice gibi unutulmaz yapımlarda oynadı.

Los Angeles şehri tarafından 2014 yılından itibaren 8 Kasım Norman Lloyd Günü olarak ilan edildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM