HINCAL

HINCAL

çocuktum, genç bile diğil..
cumhuriyet gazetesinin, cumhuriyet gazetesi olduğu zamanlardı.. uğur mumcusu, ilhan selçuğu ve diğer ustalarımla..
iki gram herifsem,
yarım gram yazarsam bugün,
onların eseriyem.
****
spor sayfasında hıncal uluç yazmaktaydı..
şimdiki gibi, medya soytarısı-play boy-kart zampara-magazin manyağı-her bokolog vs diğildi abimiz..
ben ömr-ü hayatımda, o günlerdeki hıncal kadar “doğruları yazan” bi adam görmedim..
futbolu yazarken cimbomlu olduğunu gizlemez, ayrıca güreş-atletizm-basketbol-kürek-hentbol vs gibi spor dallarında “kimsenin yazamadıklarının” üstüne üstüne giderdi..
cesareti, doğrucu davutluğu, idealizmi, ödün vermemeyi, dik durmayı hıncal uluç’tan öğrendim.
çeyrek gram köşe sahibi isem ulusal spor medyasında,
hıncal’ın eseriyem..
****
federasyonun, hakemlerin, medyanın alenen fenerbahçe köpeği olduğu yıllardı..
hıncal uluç, inadına, basın tribününde sarı kırmızılı kaşkol ile oturmaya başladı..
hayatta gördüğüm en güzel protesto biçimiydi..
ve o zamanlar, adnan polat, ergun gursoy gibi ucuz insanlar henüz g.saray’ın dünyada emsalsiz geçmişini kirletmemişti..
g.saray temizdi.. böyle de anlamlı bi eylemdi o kaşkol..
****
hayatını lüks, üst düzey ve gösterişli yaşadı hıncal uluç..
kimilerinin ulaşamadığı ciğerdi..
sevmeyeni o yüzden fazlaydı..
halt etmiş şerefsizler..
****
neden öldü bilmiyorum..
üzüldüm..
mekânı cennet olsun..
ve duyar duymaz bağırdım evin içinde; re re re, ra ra ra, gassay gassay cimbombom..
Beşiktaşlılığıma zeval gelmez..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM