Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
HENÜZ % 66,6 MEŞHUR OLABİLDİĞİ, Bİ TEKNOMARKETTE ORTAYA ÇIKAN ADAM!!
 • 0
 • 373
 • 26 Ağustos 2021 Perşembe
 • +
 • -
kimisi ”erdem” gibi görür.. onlardan diğilim ben..
gurur duyulacak bişey diğildir”teknoloji özürlü” olmak..
haa, üzülecek bi durumsa, hiç diğildir tabi..
****
evde kimse olmayınca tv’yi açmayı bile beceremiyorum..
kişisel vaziyetim budur..
****
geçen yıllardan biriydi.. yuvamızda mutluluk var iken yani..
bi pazar gecesi, evden çıkacakken tam, bi dostun mekanında maç izleyemeye niyetlendiydim güya.. canım olcay’ım uyardıydı;
-”yahu evde digitürk var ya nereye gidiyorsun”?
-”Allah Allah, bizde digitürk var mı, ne diyon gızım sen yaa, ne zaman aldık ki”??
o derecedir.. kim bilir eve ne alıyoz sandımdı???
****
efendime söyliyim, ablam kendine yeni cep telefonu almış.. eskisini yağmur’a hediye etmiş.. olay bana;
-‘’babişş, halam bana akıllı telefon verdi, yeni hat alınacak, batarya bozukmuş yenisi alınacak, şarj aleti bakılacak, kılıf alınacak, hadi hemen gel beni evden al’’ biçiminde yansıdı..
arada iki üç kalem, ne olduğunu asla anlayamadığım bişiler daha var idi, şimdi oralara girmiyim..
-‘’gız gızım, keşke taksit-maksit yenisini alsaydık, daha ucuz gelmez miydi’’ diyebildim bitek?
****
yağmur tarafından apar topar bi teknomarkete götürüldüm.. çok istediği bişeye kavuşmasına itiraz edemedim..
-‘’kızım şu bilmediğim işleri bana yaptırma, annenle alırsınız yarın’’ demeye kalkıştım, bunu da dinlemedi..
o, ne alacağını biliyo imiş!!
****
çaresiz, girdik bi büyükçe mağazaya.. daha içeri adım atar atmaz.. danışmadaki genç çocuk;
-”aaa, siz gürsel apo ekmekçi diğil misiniz” demesin mi?
desin tabi size nooluyo, gıskanmayın goçum!!!
****
mutlu oldum helbet.. nasıl olmiyim? tokalaştık..
-”şöyle şöyle okuyoz, böyle böyle gülüyoz yazılarına abi, gerçekten 1 numarasın”!
-”sağol güzel kardeşim, Allah razı olsun”!!
muhabbeti işte.. klasiktir.. sık gelir başıma..
****
göz ucuyla bakındım hep çocuğa, reyonları dolanırken..
o da ayırmadı abartılı bakışlarını hiç benden..
kıh kıh..
bi diğer gız elemana beni gösterdi sonra;
-”bak bak gürsel apo ekmekçi bu işte”!!
gız gülümsedi bayaa bi.. sevgi dolu baktı bana.. anladım ki, okumuşluğu var idi beni..
daha da sevindim, gurban olurum, napim?
****
o kızcaaz, bi başka gıza ses etti;
-‘’çiğdeeem, çok güldük ya hani gazete yazısına, bak o gürsel abi bu işte’’!
-‘’abi senin bi adın da apo mu’’?
-‘’evet çiğdem’’!
-‘’apo abi, ben falancanın kızıyım, annem iyi tanıyo seni, aileni, her yazını mutlaka okuyo evde’’!
-‘’eksik olmasın, ben zaten teyzelerim için yazıyorum her şeyi.. dünyadaki en gerçek okur kitlesi teyzelerdir çünkü.. çok hürmetlerimi iletiver o’na’’!!
****
sonra sonra.. çıkarken dışarı.. kasada çalışan bi başka kızcaaza gösterildim;
-”baksana aslı, gürsel apo abi bu imiş”..
bu gonuşuğu net duydum.. ama?? nasıl olur?? hiçbi ifade belirmedi bu gızın suratında?? tüh!! hiç duymamış adımı?? hatta iğrenerek baktı gibi sanki suratıma?? kim la bu öküz der gibi??
bu sefer ben gülümsedim;
-”üzülme sen kardeşim, biraz daha çalışır, çabalar daha meşhur olurum”!
sen sakın üzülme aslı..
söz gız!!
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün enerjinizi doğru yerlere yönlendirebilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirlemek için uygun bir gün olabilir. İletişim konularında başarılı olabilirsiniz ancak ani tepkilerden kaçınmak önemli olacaktır. İlişkilerinizde anlayışlı olmaya ve karşı tarafı dinlemeye özen göstermelisiniz. Sağlık konularına dikkat etmek ve dinlenmeyi ihmal etmemek de bugün için faydalı olacaktır. Umarım bugün kendinizi iyi hissedersiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün işlerinizde sabırlı ve kararlı olmalısınız. Kendi işlerinize odaklanarak detayları gözden kaçırmamaya çalışın. İlişkilerinizde anlayışlı ve dürüst davranarak sorunları kolayca çözebilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermekte fayda var, düzenli uyuyup sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, her şeyin üstesinden gelebilecek güce sahipsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve ani tepkiler vermekten kaçınmanızda fayda var. İletişim konularında biraz dikkatli olmanız gerekebilir. Sevdiklerinizle olan ilişkilerinizi dengelemek için zaman ayırın ve derin duygularınızı paylaşmaktan çekinmeyin. Kendinize bol bol zaman ayırarak içsel huzuru bulabilir ve duygusal dengeyi sağlayabilirsiniz. Yeni başlangıçlara açık olmalı ve hayatınızdaki değişimlere pozitif bir şekilde yaklaşmalısınız. Özgürleşme ve kendi değerlerinizin farkında olma zamanı geldi. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanarak, içsel huzurunuzu ve dengeyi sağlamalısınız.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olman gerekebilir. Karşındaki insanlarla daha anlayışlı ve uyumlu bir şekilde iletişim kurmaya özen göstermelisin. Ayrıca bugün kendine zaman ayırarak ruhsal dengeye odaklanabilir ve iç huzurunu yeniden sağlayabilirsin. İletişimin gücünü doğru şekilde kullanarak olumlu ilişkiler geliştirebilirsin. Keyifli bir gün geçirmeni dilerim.

BAŞAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün iletişim konularına odaklanabileceğiniz, sosyal çevrenizde daha aktif olabileceğiniz bir gün olabilir. Kendinizi ifade etme ve fikirlerinizi paylaşma konusunda daha istekli hissedebilirsiniz. Ayrıca bugün, çevrenizdeki insanlarla ilişkilerinizi güçlendirmek ve destek almak adına fırsatlar da karşınıza çıkabilir. Duygusal anlamda odaklanmanız gereken konulara dikkat ederek, olumlu iletişim kurabilir, kendinizi daha rahat ifade edebilirsiniz.Umuyorum ki gününüz güzel geçer.

TERAZİ BURCU YORUMU

Elbette! Bugün Terazi burcu insanları için ilişkiler ön planda olabilir. Sevdiklerinizle daha fazla vakit geçirmek ve onların ihtiyaçlarına odaklanmak size iyi gelebilir. Duygusal anlamda dengeyi korumak önemli olacak. Aynı zamanda bugün yeni insanlarla tanışabilir, iletişiminizi güçlendirebilirsiniz. Kendinizi ifade etmekten çekinmeyin ve iç sesinizi dinlemeyi unutmayın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygusal konularda yoğun bir gün geçirebilirsiniz. İlişkilerinizde derin duygulara odaklanabilir ve sezgilerinizin rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel dünyanızı keşfetmek ve duygularınızı ifade etmek için uygun bir gün olabilir. Ancak, aşırı kıskançlık veya kontrolcü davranışlardan kaçınmakta fayda var. Enerjinizi olumlu ve yapıcı şekilde kullanarak bugünü keyifli ve verimli hale getirebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlak burcu için iş hayatında disiplinli ve kararlı olmanız gereken bir gün olabilir. Finansal konularda dikkatli adımlar atmanız önemli olacak. Ailenizle veya sevdiklerinizle zaman geçirmek size iyi gelebilir. Sağlığınıza özen göstermekte fayda var. İyi bir gün geçirmenizi dilerim.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM