GÜZEL…

GÜZEL…

bi düş gördüm yücesinden..
güzeldi güzel..
****
tirebolu’ya, bi konser vermeye davet edilmişim meğer..
yüksekçe bi tepeden, aşşaalara bakarken anlıyorum bunu..
çok kalabalık var ve ben anons ediliyorum..
****
sunucu, her işimde olduğu gibi müge dervişoğlu kardeşim.. tepeye bakıp nasıl görmüşse beni;
-”işte gürsel apo ekmekçi geldiiiii, hoş geldin gürsel abicim, tirebolu’ya hoş geldinnnnn”!!!!
yıkılıyo, alkış kıyamet.. mecbur inecem artık oraya..
kafamda; ”Allah Allah hiç de çalışmadım, nerden çıktı yahu bu”nun provasızlık duygusu..
****
bilirsiniz, düşlerde baş kuraldır..
git git bitmez o yol..
varamıyom bi türlü konser alanına..
sanki himalayalar’dan iniyom..
****
müge’nin sesi geliyo ama kulaklarıma halen.. nasıl bi abartıyla takdim ediyo beni;
-” az kaldı, geliyoooo.. orta doğu ve balkanların, çin, korsika ve kuzey afrika’nın en güçlü yorumcusuuuuuu, şark bülbülüüüüü”!!!
buna benzer gonuşuklar..
****
bi biçimde varıyom alana, sonunda..
yoğun alkışlarla giriyom içeri..
eskiden giresun’a da gelen taşra lunaparkı gibi bi yerdeyim..
alkışlara karşılık olarak eğilerekten selam veriyom..
(bu duyguyu en son vekil adayıyken gazi caddesi’nde yaşamıştım.. karşıda-az uzakta yürüyen bikaç dostum başarılar dileyince el sallamıştım.. ardından da seslenmiştim; ”la oolum, sayenizde hayatımda ilk defa halkı selamladım a”!!!!!)
****
sahneye doğru ilerliyorum artık..
ama sahne her nedense, tribünlere en uzak noktaya kurulmuş..
söylene söylene giderken, müge halaa beni övüyo;
-”nil timsahı, bengal kaplanı, mısır ejderhası” falan..
oturuyor bi sandalyeye, alıyorum elime bağlamayı..
perdeleri yok!!!!!!
nasıl çalacam ulan ben bunu?
****
daha evvel 4 dinleti verdim ömr-ü hayatımda.. biri istanbul’da hem de.. hepsinde de teknik aksaklıklar oldu.. mesela birinde ses sistemi bozuldu.. çıplak söyledim..
yok la ne soyunacam sahnede.. mikrofonsuz söyledim.. ama bu kez bağlamada nota basma yeri yok!!! içimden napim yahu, bi ana ses yakalarım, çalar gibi yapar, söylerim diyom..
annem geliyo sahneye bu kez..
-”içerisi sivil polis kaynıyo, sakın solcu türküleri söyleme” diyip gidiyo..
****
bu esnada insanların oynamalı-hoplamalı-zıplamalı türküler beklediğini anlıyorum.. keşke olabilsem, ama ben o herif diğilim ki, nasıl olacak bu iş???
uyandım orada..
kan ter içinde diğil tabi..
gülerek..
töbe töbe diyerek..
****
bi düş gördüm gecesinden..
annanemin memleketinde geçiyordu olaylar..
çok özeldi..
çok güzel..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Sevgili Koç burçları, bugün aşk hayatınızda hiç beklemediğiniz sürprizler sizleri bekleyecek. Uzun zamandır duymak istediğiniz müjdeli bir haberi sonunda alıyorsunuz. Kendinizi yeni bir ilişkiye hazır hissetmeseniz bile kartların sizin için yeniden dağıtıldığını göreceksiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Sevgili Boğa burçları, bugün sosyal ve iş anlamında kendinizi daha iyi ifade etme imkanına sahip olabileceğiniz bir gün olacak. Kendinizi sevdiklerinizle birlikte daha güvende hissederken kariyer anlamında yeni fırsatların geldiğini fark edecek ve bunları değerlendirmek isteyeceksiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Sevgili Yengeç burçları, bugün duygularınız ve mantığınız arasındaki dengeyi korumak konusunda zorluk yaşacaksınız. Kendinizi daha iyi bir şekilde ifade etmek için her zamankinden daha sakin bir ruh hali içinde olmanız gerekiyor. Tek yapmanız gerek bir şeyler yaratmak için insiyatif almak. Bunun sizi daha iyi hissettirdiğini göreceksiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Sevgili Aslan burçları, bugün sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizdeki dengelerin yavaş yavaş bozulduğunu hissettiğiniz bir gün olacak. Kendinizi koruma konusunda zorluk yaşayacaksınız. Bu durumda hayal kırıklıklarının artmasına neden olacak. İsteklerinizin ve hayallerinizin peşinden giderken bir kez daha hayatınızı sorgulayacaksınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Sevgili Başak burçları, bugün yorucu geçen birkaç günün ardından kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Her şeyin yavaş yavaş yoluna girdiğini fark edecek ve kendinizi ifade etme konusunda yeni yollar deneyeceksiniz. Bu denemeler sonuçlarını verdiğinde daha mutlu olacaksınız.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sevgili Terazi burçları, şu anda insanların sizi dinlemesi konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Çevrenizdeki insanlarla fikirlerinizi paylaşmadan önce mutlaka kendi süzgecinizden geçirmeye özen gösterin. Fikirlerinizi iletme konusunda daha akıllı olmadığınız sürece hiçbir yere varamazsınız.

AKREP BURCU YORUMU

Sevgili Akrep burçları, son dönemde kendinize iyi bakmadığınızı hissediyorsunuz. Gezegenlerin yerleşiminden kaynaklı olarak yaşam tarzınızı disipline etmeniz gereken bir gün karşınızda olacak. Çalışmanın yanında kendinize zaman ayırmaya özen gösterin. Aksi takdirde uzun vadede yaptığınız planları askıya almanız gerekebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Sevgili Oğlak burçları, bugün hem fiziksel hem de psikolojik olarak yoğun bir gün yaşıyorsunuz. Sevdiklerinizle zaman geçirme isteğiniz ağır bassa da aslında tüm gün boyunca yapmanız gereken işlerle boğuşmak zorunda kalacaksınız. Derin bir nefes alın ve işleri yoluna koymak için gayret gösterin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Sevgili Balık burçları, bugün maddi ve finansal açıdan kendinizi çok zorladığınız bir gün olacak. Özellikle geleceğe yönelik olarak yaptığınız yatırımların meyvelerini toplayacağınız bir gün sizleri bekliyor. Kendinizi ifade etme konusunda her zamankinden dah şanslı olacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM