“GÜL BUNDAN SONRA İSTEDİĞİN YERDE SENİNLE”

“GÜL BUNDAN SONRA İSTEDİĞİN YERDE SENİNLE”

(Gülçin Hacıevliyagil Ayçe / İYİ Kİ kitabından)
Onu düşündüğüm zaman hayatımın dönüm noktası diyebildiğim anlarda yanımda olması aklıma geliyor.�Acaba bunu eşi Yıldız ablanın kuzeni olduğum için mi yapmıştı?�
Cevabı çok net “Hayır.”�
Hayat felsefesi olan değerler bilinciyle ailesinde, hayatında olan herkese “Sen buna değersin,” sözünün, hissinin hakkını verirdi.
Geçirdiği hastalık nedeniyle kaybettiğimiz kız kardeşim Gül’ü defnettikten sonra kabristanda yanıma yaklaştı. “Biliyor musun, Gül bundan sonra istediğin yerde seninle,” dedi. Bana verdiği bu umutla özlemimi her nerede olursam olayım gülüşümde, gözyaşımda yaşamayı öğrenmiştim.
Bugün Doğan ağabeyi de kalbimde öyle yaşatmak istiyorum.
“Gülçin ne güzel gülüyor gözlerinin içi, bunu kaybetme,” derken kalbindeki sevinci de acıyı da okuyan ve ona göre yaklaşmasını bilen ender Can’lardan biriydi.
Yılgınlığımda “Savaşçı” edasıyla kitaplarında hayata dair anlam aramak ve sevdiklerimle sohbet içinde kalma bilinci herhalde bana en büyük katkısı.
Onu değerleriyle yaşatacak eşi Yıldız abla, kızı Umay ve tüm çocukları için bu özlem daha zor.
Ama görüyorum ve o da hissediyor biliyorum ki o her sohbette, her çocuk gülüşünde ve kadri kıymeti bilinen her insanda yaşıyor. Yaşatılıyor.
İyi ki bu hayatta yolumuz kesişti sevgili Doğan ağabey.
Her zaman mesajlarının sonunda söylediğin gibi “Sevgiler, selamlar.”
Hep bizimlesin.
(Gülçin Hacıevliyagil Ayçe / İYİ Kİ kitabından…)
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün özellikle iletişim konularında başarılı olabilirsiniz. İletişimde olduğunuz kişilerle anlaşmalar yapabilir, projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Karşınızdaki insanlarla açık ve net iletişim kurmaya özen gösterin ve sorumluluklarınızı yerine getirirken hızlı ve kararlı adımlar atın. Ayrıca bugün içinizdeki enerjiyi harekete geçirici aktivitelere yönlendirmek size iyi gelebilir. Her zamankinden daha cesur ve girişken olun, kendinize olan güveninizi arttırın.

BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Yengeç burcunu bekleyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi ifade etme konusunda daha cesur olmalı ve iç sesinizi dinlemelisiniz. İş hayatında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, farklı projelere adım atabilirsiniz. Kendinize olan güveninizi artırarak, bugünü en verimli şekilde geçirebilirsiniz. Sevdiklerinizle de daha fazla vakit geçirmeye özen gösterin. Keyifli bir gün geçirmenizi dilerim.

ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM