Ferzan Özpetek’e yeni bir ödül daha: ‘Premio Truffaut’

Ferzan Özpetek’e yeni bir ödül daha: ‘Premio Truffaut’

51. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali GIFFONI INTERNATIONAL FİLM FESTİVALİ’nin en prestijli ödülü “Premio Truffaut” sinema otoriterleri tarafından kariyerindeki başarıları nedeniyle Ferzan Özpetek’e verildi

Ferzan Özpetek’e yeni bir ödül daha: 'Premio Truffaut'

Fransız yönetmen, senarist, oyuncu ve Fransız Yeni Dalga akımının kurucularından François Roland Truffaut’un “bütün film festivalleri içinde en gerekli olanı” olarak ifade ettiği festivalde daha önce ödül alan isimler arasında Bernardo Bertolucci, Alan Rickman, Julianne Moore, Matteo Garrone, Vittorio Storaro, Andrea Bocelli, Gabriele Salvatores, Nicolas Cage ve Woody Harrelson gibi isimler yer alıyor.

Bernardo Bertolucci’nin “10’uncu Oscarımı kazanmış oldum” dediği ödülü almaktan çok mutlu olduğunu dile getiren Ferzan Özpetek, “Çok özel ve anlamlı bir ödül. Sinema sektörüne gençleri ve çocukları teşvik eden dünyanın en önemli festivallerinden birinde ödüle layık görülmek gurur verici. Ama en güzel yanı, binlerce gencin size olan sevgi ve hayranlıklarının sıcaklığını hissetmek. Sordukları sorular, sizin hakkınızdaki düşünceleri insanı çok mutlu ediyor” dedi.

Festival; gençlere odaklı olup, sinema dünyasını keşif yolculuklarında onlara eşlik ederken aynı zamanda bu dünyanın önde gelen temsilcileriyle de bir araya gelme imkânı tanıyor. Bu yıl üç bin genç ve çocuk festival mekânında, iki bin genç ve çocuk ise İtalya’nın 26 şehri ve dünyanın 10 farklı ülkesinden online katılımla oy kullanacaklar. Son dönemde sinemanın yanı sıra müziğe de yer veren festivalin en büyük destekçilerinden biri de ünlü şarkıcı Jovanotti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak veya zihinsel olarak ikilemler arasında kalabilirsiniz. Yakınlarınızdan destek ve yardım görme arzusunda olabilir, aynı anda sevdiklerinize maddi veya manevi olarak yardım edebilirsiniz. Geleceğe yönelik bir kafa karışıklığınız olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gündeminizdeki konuların derinine inmek, araştırmak ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınız artabilir. Kadınlarla ilişkilerinizde daha uyumlu bir hava hakim olabilir. Rutinlerinizin ve alışkanlıklarnızın dışına çıkabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün evinizle, finansal meselelerinizle ilgilenebilirsiniz. Aile üyelerinizle duygusal destekler içinde olmak ruhen size iyi gelebilir. Duygusal dalgalanmalara öğle saatlerinde açık olurken, karamsarlık ve umutsuzluk haline dikkat edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün alışkanlıklarınızda bir değişiklik yapmak isteyebilirsiniz. Zihni ve bedeni rahatlatacak aktivitelerle ilgilenmeye çalışın. Araştırma, okuma ve öğrenme ön planda olabilir. İş bağlantılarıyla yolculuklar ortaya çıkabilir. Bir teklif alabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün yaşamdan aldıklarınızı, verdiklerinizi sorgulayabilir ve ilişkilerinizde bir sorgulamaya girebilirsiniz. Özgüven ve öz değerinizi insanların size olan maddi-manevi fedakarlıkları üzerinden belirlemeyin. Kendinize daha şefkatli yaklaşın.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlerken sevdiğiniz şeyleri yapmaya, sevdiklerinizden beslenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir. Gündüz saatlerinde daha ılımlı ve iyicil havalar hakim. Yaratıcı yönünüz öne çıkabilir. Spiritüel konularla ilgilenebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün aile üyeleri, akrabalar, geniş sosyal çevre ön planda olabilir. Bir yolculuk planı yapabilirsiniz. İnançlarınız ve değerleriniz doğrultusunda hareket etmek, kendi doğrularınızın arkasında durmak sizi daha iyi hissettirebilir. Karma ve ilahi adaletin çalıştığı durumlar olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay sizin burcunuzda ilerliyor. Yarın ise burcunuzda Dolunay gerçekleşecek. İlişkilerinizde bir toparlanma ve iyileşme içinde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Duygularınız pozitif veya negatif fark etmeksizin daha yoğun yaşanacaktır. Geçmiş anılar, özlem uyanabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM