Dokuz On Beş’in Yeni Oyunu “Sıfırdan” Prömiyerini Yaptı!

Dokuz On Beş’in Yeni Oyunu “Sıfırdan” Prömiyerini Yaptı!

Türkiyeli genç oyun yazarlarını sahnelerle buluşturma ve oyunlarını daha geniş kitleler ile paylaşma hedefiyle; Merve Güran, Musa Can Pekcan ve Şakir Güler tarafından kurulan Dokuz On Beş Tiyatro Topluluğu’nun yeni oyunu ‘Sıfırdan’, Hilal Arda rejisi ile 20 Aralık Salı günü Kültüral Performing Arts’ta yaptığı prömiyer eşliğinde seyircisiyle buluştu.

Her şeye sıfırdan başlamak için hayatı boyunca kendisinden çalınanların hesabını sorması gerektiğini düşünen ve bu hesaplaşma için bir süpermarketin güvenlik odasını seçen Cevahir karakteri, Şakir Güler’in oyunculuğu ile hayat buluyor. Gizem Kurtulmuş tarafından yazılan oyunun yönetmen yardımcılığını Yonca Hiç yaparken, dramaturg koltuğunda Kumru Yaren Cengiz yer alıyor. 

Kimsenin kârlı çıkamayacağı bir hesaplaşma…

5 Ocak Perşembe günü Kültüral Performing Arts’ta seyircisiyle ikinci kez buluşacak ‘Sıfırdan’ın konusu ise şöyle;

‘İnsan aç kaldığında ne kadar ileriye gidebilir? Peki ya çözüm ileride değilse, ne kadar geriye dönebilir? Sıfırdan; sizi, hayatındaki tüm hırsızlara göz yuman bir adamın hesaplaşma gününe çağırıyor. Yıkılan hayallerin, çalınan mutlulukların suçlusu gerçekte kim? Herkes hesaplaşmaya hazırsa, kimsenin kârlı çıkamayacağı bir alışveriş başlıyor!

Oyunun Künyesi:

Yazan: Gizem Kurtulmuş

Yönetmen: Hilal Arda

Oyuncu: Şakir Güler

Yönetmen Yardımcısı: Yonca Hiç

Dramaturg: Kumru Yaren Cengiz

Işık Tasarım: Haluk Deniz Aydın

Ses Tasarım: Enes Akyıldız

Asistan: Mizgin Özel

Işık Ses Kumanda: Okan İkinci

Jingle: Taylan Özgür Akçam

Dış Ses: Alara Lokum

Fotoğraf: Ali İhsan Elmas

Afiş Tasarım: Tunahan Pekdemir

Oyuncu: Şakir Güler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47