Din Görevlilerinden Oluşan Tiyatro Grubu İlk Oyununu Sergiledi

Din Görevlilerinden Oluşan Tiyatro Grubu İlk Oyununu Sergiledi

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla Konya’da din görevlileri tarafından “Bir Destandır Çanakkale” adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Konya Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi Genel Koordinatörü Safa Zorlu ve ekibi, Türkiye’de bir ilk olan din görevlileri tiyatro grubunu oluşturdu.

Din görevlilerinden oluşan grup, ilk oyununu 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünde sergiledi.

Bir Destandır Çanakkale” adlı tiyatro oyunu öncesinde konuşan Konya İl Müftüsü Doç. Dr. Ali Öge, “Tarihin çok az kaydettiği destansı Çanakkale Zaferi’nin sene-i devriyesinde buradayız. Rabbim tüm şehitlerimize rahmetiyle muamele eylesin. Şehitlerimizin eserlerine sahip çıkmayı bizlere ve neslimize nasip eylesin. Her zaman her yerde herkese dokunabilen bir Müftülük olma gayretindeyiz. Bugün burada sahnede beraberiz, camide beraberiz, okulda beraberiz. İnşallah cennette de beraber oluruz.” dedi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ise şöyle konuştu:

“18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümünü idrak ediyoruz. İstiklal ve istikbal mücadelesi kolay değildir. Bütün imkansızlıklara rağmen kanının son damlasına kadar vatan toprağı için mücadele ederek Çanakkale’de şehit düşen şehitlerimizin sayesinde bugün biz buradayız ve bu vatan topraklarına sahibiz. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Hayatta olan gazilerimize Allah’tan sağlıklı sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum. Gençlerimize, çocuklarımıza Çanakkale’yi çok iyi bir şekilde anlatmamız ifade etmemiz gerekiyor. Bu vatan toprağının nasıl kazanıldığını, Anadolu’nun nasıl yurt olarak kazanıldığını, bu toprakların nasıl muhafaza edildiğini çok iyi ifade etmemiz gerekiyor. Bu gün burada geçen sene faaliyete başlamış olan Selçuklu Belediyesi Sanat Akademisi’nin ilk öğrencileri olan Diyanet İşleri Başkanlığında din görevlisi olarak görev alan değerli hocalarımızın aldıkları yoğun eğitimlerle sergileyecekleri ‘Bir Destandır Çanakkale’ adlı oyunu izleyeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından din görevlilerince “Bir Destandır Çanakkale” adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Merhaba! Bugün Oğlak burcunu bekleyen enerjiler, iş hayatında başarılı olmak için uygun bir zaman olabilir. Sabırlı ve kararlı yaklaşımlarınız sayesinde hedeflerinize daha da yaklaşabilirsiniz. Ayrıca duygusal konularda da daha dengeli bir tutum sergileyerek ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırmayı ihmal etmeyin, bugün kendinizi şımartacak aktiviteler yaparak stresinizi azaltabilirsiniz. Keyifli bir gün geçirmeniz dileğiyle!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

YAZARLAR / Tümü
admin: hafta sonları gitmeli
2023-07-15 00:59:20
İlhan erdinç: Kaleminize sağlık👏👏👏
2023-02-23 09:35:47