Devlet Tiyatroları’nın Düzenlediği X. Ankara Buluşması Kapsamında,

Devlet Tiyatroları’nın Düzenlediği X. Ankara Buluşması Kapsamında,

 Yerli Yazarların Oyunları Sahnelenecek

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen ‘X. Ankara Buluşması’ kapsamında, yerli yazarların oyunları Başkentli sanatseverlerle buluşacak.

21-27 Kasım tarihleri arasında; Diyarbakır, Antalya, Trabzon, İzmir, Van, İstanbul, Erzurum, Bursa, Adana ve Ankara Devlet Tiyatroları’nın seçkin eserlerini sahneleyeceği Ankara Buluşmaları’nda, 10 farklı oyun 53 temsil ile seyircinin beğenisine sunulacak.

X. Ankara Buluşması Yerli Yazarlar Haftası kapsamında sahnelenecek oyunlar:

Turgay Nar’ın yazdığı, Bengisu Gürbüzer Doğru’nun rejisörlüğünü gerçekleştirdiği Ankara Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Can Ateşinde Kanatlar’ Büyük Tiyatro’da,

Orhan Kemal’in yazdığı, Mustafa Gültekin’in uyarladığı ve Sabri Özmener’in yönettiği Antalya Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Tersine Dünya’ Cüneyt Gökçer Sahnesi’nde,

Sabahattin Ali’nin yazdığı, Erkan Akçelik’in uyarladığı ve Ayşe Berna Konur’un yönettiği Trabzon Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Kuyucaklı Yusuf’ Şinasi Sahnesi’nde,

Umut Azdal’ın yazdığı ve Levent Ulukut’un yönettiği İzmir Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Şerbet Hanım’ın Deli Aşkları’ Küçük Tiyatro’da,

Nurduran Duman’ın yazdığı ve Halil Akarsu’nun yönettiği Bursa Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Sonum Başlangıcımdır’ Oda Tiyatrosu’nda,

Cem Düzova’nın yazdığı ve Gül Urgan Yıldız’ın yönettiği Van Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Siyabend ile Xecê’ Akün Sahnesi’nde,

İskender Pala’nın yazdığı ve Hidayet Erdinç’in yönettiği İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Gazale (Uzun Gece)’ İrfan Şahinbaş Sahnesi’nde,

Işıl Kasapoğlu’nun yazdığı ve rejisörlüğünü üstlendiği Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Dünyanın Eski Zamanlarında’ adlı çocuk oyunu Stüdyo Sahne’de,

Feyzullah Arslan ve Nermin Ertürkmen’in yazdığı Gökhan Doğan’ın yönettiği Adana Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Yarınlara Geç Kalmadan’ Pursaklar DT Sahnesi’nde,

Necip Fazıl Kısakürek’in yazdığı ve Osman Nuri Ercan’ın yönettiği Diyarbakır Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bir Adam Yaratmak’ Türkocağı Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak.

Yerli Yazarlar Haftası programıyla ilgili detaylı bilgiye www.devtiyatro.gov.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Kaynak: https://www.devtiyatro.gov.tr/DevletTiyatro/tr/medyadetay/1292?a=yerli-yazarlar-ankara-da-bulusuyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM