DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

DERDİMİ KİME SÖYLESEM ?

İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi, cins-ırk vb ayrımlar gözetmeden tüm temel hak ve özgürlüklerimizi güvence altına almaktadır.
Ve 1948 yılında imzalandığını anımsadığım bu metinde; “Gürsel EKMEKÇİ hariç” diye bi dip not bulunmamaktadır.
**
Bizlere yaşatılan acı gerçeklerden öğrendik iyice. Devlet yaşamında kimi ana başlıkların asla ve asla “özelleştirilmemesi” gerekirmiş meğer.
Eğitimsağlık, iletişim gibi
**
İşte, Türk Telecom olayında Türkiye Cumhuriyeti’ne göz göre göre yedirilen kazıklar meydandadır…
**
Bireysel olarak ben de yedim bu kazığı. Anlatmalıyım;
Yararlanmadığım bi hizmetten ötürü Telekom tarafından icraya verildim.
İtirazıma cevaben “Napalım yahu, yararlansaydın” dendi. Ayrıntı vermiyim, olayı hukuğa taşıdım çünkü. Buradan da alenen ilan edeyim;
Ben bu davayı yitirmem!!!
**
Bu ayıp yetmez gibi, tamamen başka bi nedenle, evimizde internet hizmeti yok. 3 gündür…
Aradık.
-“Arıza var” dediler.
İlkin yurt çapında genel bi sorun vardır dedim. Yine mutlaka halktan gizlenecek bi rezalet yaşandı diye düşündüm.
Zamanla lokal bi sıkıntı olsa gerek aşamasına indim. Giresun ile sınırlı tutup bekledim.
Ardı sıra “Her halde bizim mahalle hatlarında arıza oluştu” diyip sabrettim.
Dün, bakkalda bile internet olduğunu fark ettiğimde, problemi “bizim apartmana” değin indirdim.
Halen hiçbi şey yapılmamış ve şu yüzyılda evimizde internetsiz kalmıştık.
**
En son, evin içindeki elektrik kablolarında buldular hatayı…
Buyrun, gülmek serbesttir…
**
Sevgili dostlarım, affınıza sığınıyorum, bu haftaki yazımı, hemen hemen “bi peçeteye yazıp göndermek” gibisinden bi yöntemle gazeteye ulaştırdım.
Bilin istedim…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM