DasDas’ta Bu Hafta…

DasDas’ta Bu Hafta…

DasDas; büyük ilgi gören prodüksiyonları ‘Zengin Mutfağı’, ‘Dünya Yerinden Oynar’ ve ‘Ağaçtaki Kız’ ile tiyatroseverlerle buluşmaya devam ederken, ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamındaki tiyatro oyunlarının yanı sıra Charlotte Bouckaert’ın ‘11 Saniye’ deneyimine kapılarını açacak.

Kadrosunda büyük usta Şener Şen’in yanı sıra Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi genç kuşağın yetenekli tiyatrocularını buluşturan ‘Zengin Mutfağı’ başladığı günden beri sanatseverler tarafından yoğun ilgiyle takip ediliyor ve oyunun biletleri haftalar öncesinden tükeniyor. 40 yılın ardından Şener Şen’i tekrar tiyatro sahnesinde izleme fırsatı sunan DasDas prodüksiyonu 21, 22, 28, 29 Kasım akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden sahnelenecek.

Versus Tiyatro’nun, Tolstoy’un ‘Kreutzer Sonat’ını aynı isimle tiyatro sahnesine uyarladığı oyunu 21 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sanatseverlerle buluşacak. Kayhan Berkin’in uyarladığı, yönettiği ve tek kişilik performansıyla sahneye taşıdığı ‘Kreutzer Sonat’ında, katil üzerinden bir anlatı kurularak erkek egemen sistemin toplumsal baskısı ve bu baskı altında yaşayan bir erkeğin şiddeti kadına yöneltmesinin bir tür otopsisini yapıyor.

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen ‘Ağaçtaki Kız’ 22 Kasım 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; iki gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

DasDas’ın büyük ilgi gören bir diğer prodüksiyonu, Shakespeare’in ünlü tragedyası ‘Romeo & Juliet’ 23 Kasım günü 20.30’da DasDas Sahne’de yeniden izleyicisiyle buluşacak. İmkansız aşklarını sadece gece karanlığında, bir tarla kuşu sesine kadar yaşayabilen iki genç, yedi günlük bir olay örgüsüyle izleyiciye bu düşünceleri sorgulatacak. Sözlerini yeminlerle süsleyen Romeo ile dudaklarında günahın izi kalan Juliet’in aşkı sanatseverlerde iz bırakacak.

Kral Übü

‘Kral Übü’, DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Fransız yazar Alfred Jarry’nin dünyaca ünlü oyunu ‘Kral Übü’nün Sarı Sandalye uyarlaması olan ve Polonya Kralı Venceslas’a suikast düzenleyerek onu öldürüp yerine geçen Übü Ailesi’nin hikayesinin anlatıldığı Anadolu Efes Mavi Sahne: ‘Kral Übü’, 23 Kasım akşamı 21:00’de DasDas Açık Sahne’de olacak.

İlk kez DasDas’ta seyirciyle buluşacak olan Pınar Fidan, başına gelen olayları anlatırken seyircilere kahkaha dolu anlar yaşatacak. Bazı ailevi meseleler, kaşarlar, piyonlar, Putin, dirty talk, biraz sosyalistler, gladyo, açık ameliyat, Menemen Olayı ve Kutsi hakkındaki gösterisi ile Pınar Fidan Stand Up 23 Kasım 21.00’de DasDas Alternatif Sahne’de.

Eylül ayında DasDas’ta prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara Canay, Emine Doruk / Gökşen Ateş, Melisa Akman, Özge Borak, Özge Fışkın, Rana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 26 Kasım 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

Oyuncu kadrosunda Mert Fırat, Didem Balçın, Onur Dilber ve Özgün Aydın’ın bulunduğu ‘Joseph K.’, 27 Kasım 17.00’de DasDas Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak. Franz Kafka’nın eskimeyen Dava’sının Tom Basden tarafından modern zamana uyarlandığı oyunun süpervizörlüğü ise Serdar Biliş üstleniyor.

DasDas, 11. senesindeki Yeni Metin Festivali’nde ‘Açık Çağrı’ programının devamında prömiyer yapacak genç ekibin ilk oyununa ev sahipliği yapıyor. Festivalin bu seneki kazananı olan ‘Aşalım Bunları’ 28 Kasım saat 21.00’de prömiyerini DasDas Açık Sahne’de gerçekleştirecek. ‘Aşalım Bunları’ oyununda, Berke Kemal özel derse gittiği evin asansöründe ölür. Bu hikaye ölen çocuğun anne babasının hayatlarını talep eden, onlar gibi yaşamayı idealleştiren İmge ve Çağrı’nın hikayesidir. Kendi geleceklerine dair umutlarını bu ailenin varoluşuna bağlamış olan karakterler, tuttukları yasın performansıyla kendilerine ait olmayan bir sahnede yer edinmeye çalışır.

Fredrik Brattberg’in kendine has absürt ve müzik bilgisini oyun yapısında kullanan tarzının en iyi örnekleri arasında gösterilen oyunu ‘Kantus’ DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Doğum günü vesilesiyle çocuklarının babalarına gerçekleştirdikleri ziyaret etrafında şekillenen oyunda, ziyaretine gelen çocuklar hediye olarak birer hatıra tabağı getirir. Bakıcısın telefondan gelen direktifleri doğrultusunda babanın dinlenmesi gerekir ki olaylar tam da bu noktada kontrolden çıkar… Eşine az rastlanır güzellikte varoluşsal bir doğum günü partisidir artık bu! ‘Yeni Metin Festivali’ kapsamında seyircisiyle buluşacak olan ‘Kantus’ 29 Kasım saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sanatseverleri bekliyor.

Itır Karabulut’un yazdığı ve Yeşim Özsoy’un yönetmenliğini üstlendiği GalataPerform’un oyunu ‘Kalanlar’, DasDas Açık Sahne’de seyirciyle buluşacak. Bir ölümün ardından merhumenin evinde buluşan beş kadının eşyalarla ve birbirleriyle olan ilişkileri üzerine olan ilişkilerini trajikomik bir dille ele alan oyun olan ‘Kalanlar’ın oyuncu kadrosunda Suna Keskin, Kübra Balcan, Enginay Gültekin, Elif Ongan Tekçe ve Nilay Erdönmez yer alıyor. ‘Kalanlar’ aynı zamanda 1 Aralık saat 21.00’de DasDas Açık Sahne’de izleyiciyle buluşacak.

Charlotte Bouckaert, DasDas’ta ‘11 Saniye’ ile sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Fotoğrafın en büyük eksikliğinin “süreç” olduğunu düşünen Bouckaert, görme ve düşünme duyularını birlikte harekete geçirdiği yöntemler üzerine çalışmaya başladı. Charlotte Bouckaert, performans sanatı ve görsel sanat arasındaki sınırları keşfe çıkarken, egzersizleri ve önerdiği eylemler ile görenin hayal gücünü konfor alanının dışına çıkarmadan özgürleştiriyor. ‘11 Saniye’, 2 Aralık 20.30’da DasDas Sahne’de sanatseverlere benzersiz bir deneyim sunacak.

DasDas’ta stand-up serisi devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu gösteri, 2 Aralık saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Bilet Satış: www.mobilet.com

21 KasımPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
21 KasımPazartesi21.00DasDas Açık SahneKreutzer Sonat
22 KasımSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
22 KasımSalı21.00DasDas Açık SahneAğaçtaki Kız
23 KasımÇarşamba20.30DasDas SahneRomeo & Juliet
23 KasımÇarşamba21.00DasDas Açık SahneAnadolu Efes Mavi Sahne: ‘Kral Übü’
23 KasımÇarşamba21.00DasDas Alternatif SahnePınar Fidan Stand – Up
26 KasımCumartesi20.30DasDas SahneDünya Yerinden Oynar
27 KasımPazar17.00DasDas SahneJoseph K.
28 KasımPazartesi20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
28 KasımPazartesi21.00DasDas Açık SahneAşalım Bunları
29 KasımSalı20.30DasDas SahneZengin Mutfağı
29 KasımSalı21.00DasDas Açık SahneKantus
1 AralıkPerşembe21.00DasDas Açık SahneKalanlar
2 AralıkCuma20.30DasDas Sahne11 Saniye
2 AralıkCuma21.30DasDas Alternatif SahneTuzbiber 6’lı Şov

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM