Cannes Film Festivali renkli görüntülerle başladı

Cannes Film Festivali renkli görüntülerle başladı

Film endüstrisinin en prestijli etkinliklerinden biri olan Cannes Film Festivali başladı. Eva Longoria, Lashana Lynch ve Julianne Moore gibi birbirinden ünlü isimler 75. defa düzenlenen etkinlikte boy gösterdi.

Cannes Film Festivali renkli görüntülerle başladı

1946’dan beri düzenlenen festivale dünyanın her yerinden pek çok farklı film türü katılırken Altın Palmiye sahibi olacak yapım merakla beklenir. Bu yıl da 75. defa düzenlenen festival, kırmızı halıdan renkli görüntülerle başladı.

Covid nedeniyle, 2020′ tamamen iptal edilen ve 2021’de sıkı sağlık protokolleri altında gerçekleştikten sonra, kırmızı halı ile festival, tüm ihtişamıyla geri döndü.

Festivalin açılışı için seçilen film ise ödüllü film The Artist’in yönetmeni Michel Hazanavicius’un filmi Final Cut oldu. Filmin yönetmeni Hazanavicius, festivalin sinema insanlarının neşeli bir kutlaması olduğunu söyledi. İki haftalık etkinlikte ayrıca merakla beklenen Top Gun: Maverick ve Elvis filmleri de gösterilecek.

Hollywood yıldızı Tom Cruise, çok gecikmeli gişe rekorları kıran devam filmi Top Gun: Maverick’in Avrupa prömiyerini almasıyla 30 yıl sonra ilk kez film festivaline gelecek.

Letitia Wright, Joe Alwyn, Idris Elba, Tilda Swinton gibi birçok İngiliz yıldızın da bu yılki etkinliklere katılması bekleniyor.

Covid-19 kısıtlamaları nedeniyle iki yıl sonra sinemanın en göz alıcı etkinliğine dönüş umuduyla, 17-28 Mayıs tarihleri arasında festivale toplamda 35.000 civarında film profesyonelinin katılması bekleniyor.

Ancak, Çin’in de devam eden Covid kısıtlamaları nedeniyle ülkeden sınırlı katılım olması bekleniyor.

RUSYA – UKRAYNA SAVAŞI UNUTULMADI

Ukrayna’daki savaş nedeniyle organizatörlerin kararıyla Ruslar da etkinlikte yer alamayacak. Festival direktörü Thierry Fremaux, tüm parıltının yanı sıra Cannes’ın Ukrayna’daki savaşı gündemde tutmayı hedeflediğini de söyledi: “Birlikte harika bir festival geçireceğiz. Ukrayna’yı düşünmeyi hiç bırakmadan sinema hakkında çok düşüneceğiz.”

Geçen ay Ukrayna’da Rus güçleri tarafından öldürülen Litvanyalı yönetmen Mantas Kvedaravicius’un son filmi özel gösterime girecek.

Bu yıl kazananları seçmekle görevli jüride Hintli süperstar Deepika Padukone ve İran’ın iki kez Oscar ödüllü yönetmeni Asghar Farhadi ve başında Fransız aktör Vincent Lindon yer alıyor.

FESTİVALDEN İLK GÖRÜNTÜLER

Lori Harvey


Eva Longoria

Urvashi Rautela

Tallia Storm

Julianne Moore


Caroline Daur

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bu sizin için eğlenceli bir hafta sonu olacak. Ancak küçük anlaşmazlıklardan kaçınmanız gerekiyor, yoksa olabileceği kadar eğlenceli olmayacak. Bazı olaylar ve bazı insanlar, zamanınızı ve enerjinizi boşa harcamaya değmez. Sadece seni gülümseten şeyi yap.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki 48 saat içinde ne olursa olsun kişisel algılamamalı ve sinirlenmemelisiniz. Biri senin duygusal düğmelerini zorlamaya çalışıyor. Bu numaralara düşmemelisin. Kendini kötü hissetmene neden olacak şeyler duyabilirsin. Sen o kadar kolay kandırılmazsın.

ASLAN BURCU YORUMU

Birinin sizi farklı şekillerde düşünmeye ikna etmek için tüm çabalarına rağmen, doğru olduğunu bildiğiniz şeylere bağlı kalmalı ve hayata başka bir açıdan bakmayı reddetmelisiniz. Aslan, Zodyak'ın sabit işaretlerinden biridir, bu nedenle nadiren, hatta hiç değişiklik yapmazsınız.

BAŞAK BURCU YORUMU

Elbette bu hafta sonu ihtiyacı olan birine yardım edin, ancak zamanınızın çoğunu kendi sorunlarıyla uğraşacak zamanınız kalmayacak kadar onların sorunlarına harcamayın. Gerçekten ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda yardım sağlayın, ancak kendinize de dikkat edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Hayatta zekanızı sergilemekten daha çok zevk aldığınız çok az şey var ve önümüzdeki birkaç gün içinde her şeyi bildiğini sananlara, seninle karşılaştırıldığında yarısını bile bilmediklerini gösterme şansına sahip olacaksın.

YAY BURCU YORUMU

Bu hafta sonu sıra dışı bir şey yapacaksın, seni iyi tanıyanların bile oturup fark etmesini sağlayacak bir şey. O ruh hallerinden birindesin, sadece tekneyi sallamak değil, o kadar sert sallamak istiyorsun ki batsın!

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Mantık elbette önemlidir, ancak çok daha önemli olan, iç sesinizin size ne söylediğidir ve bu hafta sonu, söyledikleri biraz abartılı gelse bile onu dinlemelisiniz. Zihninizi susturun ve bırakın evrenin sizinle ve aracılığıyla konuşmasına izin verin.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM