BUNU YAŞAYAN SADECE BİR BEN MİYİM?

BUNU YAŞAYAN SADECE BİR BEN MİYİM?

Mektubun sonunda soruyor, “Bunu yaşayan sadece bir ben miyim?”
Sanırım sıkıntısını paylaşmak, dertleşmek ve biraz rahatlamak istiyor. Bu mektubu okuduktan sonra siz bu hanıma ne önerir siniz? Sizlerin yazdıklarınızı okuduktan sonra ben de gelecek hafta kendi görüşümü ve önerimi yazacağım.
Mektup aşağıda:
***
Sevgili hocam,
Eşim çok iyi, dürüst, çooook çalışkan bir adam, öyle ki taş ocağında haftanın 5 günü sabah 5’ten akşam 6’ya kadar çalışan biri. Hafta sonları ek işle, ticaretle uğraşır.
Ben 7 yıllık aşk evliliği yapmış bir Avrupa geliniyim. İki oğlumuz var, 6 ve 3 yaşlarında. Eşim aksam 6’da eve gelir ve çocuklarımızı öper, yemek masasında, “okul nasıl geçti” der ve böylece o gün bizim için kapanmıştır.
Eline telefonu alır Türk haberleri, Avrupa haberleri, youtube’daki bütün tamir ya da komik ya da iş makinası tüm videoları izler. Bu saat 7’den yatma saati 10’a kadar sürer.
Büyük oğlum, “Baba bak tırım nasıl gidiyor!”
Baba: Cevap yok.
Tekrar söyler çocuk, sonra daha yüksek sesle ve babamız gözlerini videodan ayırmadan cevap verir: Hı hı!
Sonra, “Baba bak şurdan benzin katıyorum arabaya!”
Baba: Cevap yok.
Sonra çocuk yasak kelimeleri söylemeye başlar dikkat çekmek için. Legolarla iki adamı kavga ettirip bak bunu bağladım, kestim, öldürdüm ve yine tepki yoksa iki kardeş kavga etmeye başlar. Veee devreye ben girerim, başlarım söylenmeye, kızmaya!
Dün akşam başımdan geçen bişeyi anlatmak istiyorum. Çocukları yatırdım fakat uyumak istemediler ve ellerinden geldiğince oraya buraya duvara vurarak ses çıkarmaya başladılar. Önce seslenmedim, bekledim eşim ne zaman tepki gösterecek, bekledim bekledim bekledim…
Kayınvalidemgil yan dairede oturuyor ve ben sürekli bağıran, sesi çok çıkan her şeye karışan bir kadın, eşim sesi soluğu çıkmayan, melek gibi bir adam oldu.
Eşime döndüm ve dedim ki artık bi tepki vercen mi?
Cevap: Sabrımın taşmasını bekliyorum.
Sonra kalktı ve çocukların canını acıttı.
Çok sinirlendim, akşama kadar ben ilgileniyorken onlara kıyamazken, sen nasıl canini acıtırsın.
Ve dedim ki, YAZIKLAR OLSUN SENİN BABALIĞINA…
Çünkü, canını acıtmak istedim. Sonra her şeyi fırlatmaya başladı, “Sen benden ne istiyorsun!” diye çıldırdı! Bacağıma oyuncak müzik aleti fırlattı.
Canımdan çok kalbim acıdı.
Çocuklarım ağlayarak, biz küsmüş olarak uyuduk. Sabah çocuklar her şeyi unuttu, ama ben unutamadım.
Ve biliyorum ki eşim birkaç gün sonra çocuklara en pahalı oyuncağı alıp vicdanını rahatlatacak. Ve çocuklar ilk gün oynayıp sonra o oyuncağın yüzüne bakmayacak.
Bu durumda nasıl davranmalıyım?
Lütfen yayınlayın! Bunu yaşayan bir ben miyim?
Saygılar…
***
Yorum ve önerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.
Selamlar
Doğan Cüceloğlu (1 Kasım 2017)
Bir ağaç ve şunu diyen bir yazı 'BUNU YAŞAYAN SADECE BİR BEN MİYİM?' görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Çoğu zaman kendi iyiliğiniz için çok temkinli değilsiniz, ancak Neptün'ün haritanızın en hassas bölgesindeki etkisi bugün sizi biraz geride tutabilir. Korkacak tek şeyin korkunun kendisi olduğunu kesinlikle biliyorsun, bu yüzden ne olursa olsun ilerlemeye devam et.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün bir tür para veya iş sorununu çözme şansınız varsa, bu harika, ancak uğraştığınız bazı kişilerin yaklaşımlarının biraz kaygan olduğu gerçeğini gözden kaçırmayın. Çok kolay güvenmeyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Burcunuzdaki Güneş size enerji ve coşku veriyor. Ancak diğer etkiler sizi uyarıyor, eğer bugün gereksiz riskler alırsanız, bunun gerçekten acıttığı yerde, cüzdanınızda ödeyebilirsiniz! Neden insanları etkileme ihtiyacı hissediyorsun? Seni etkilemelerine izin ver.

BAŞAK BURCU YORUMU

Zihninizin arkasını uzun süredir rahatsız eden bir şüphe kemiriyor ve önümüzdeki 24 saat içinde olanlar endişelenmekte haklı olduğunuzu teyit edecek. Sonuç olarak, uzun vadeli bir ortaklığı sonlandırmanız gerekebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugünün yıldızlarının mesajı, işverenleri ve diğer otorite figürlerini etkilemeye çalışmayı unutmanız ve yalnızca kişisel olarak size doğru gelen şeyi yapmanız gerektiğidir. Bir bireysellik dokunuşu gösterirseniz, sizi daha çok düşüneceklerdir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün başka insanlarla çalışma havasında olmayabilirsiniz ama çaba göstermelisiniz, en azından onların yaptıkları kesinlikle size bir şekilde yansıyacaktır. Sorumluluğu üstlenin ve birlikte yaptığınız şeyin adınıza layık olduğundan emin olun.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Gezegenler, küçük ayrıntılara takılma ve büyük resmi gözden kaçırma tehlikesi olduğu konusunda uyarıyor. Günlük bir bakış açısıyla, şu anda her şey çok iyi görünmeyebilir, ancak daha yüksek bir bakış açısından her şey mükemmeldir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM