Bu sınava girmeyi reddeden onurlu dostlarımı kutluyorum..

Bu sınava girmeyi reddeden onurlu dostlarımı kutluyorum..

PAZAR’LIK
kardeşlerim,
öğretmenlerin sınava alındığı bi ülkede yaşamanın utancıyla başlıyum aha yazıya.. dün müydü, bugün mü nedir, böyle bi sınav varmış memlekette?
olacak iş diğildir.. rezalettir.. hadsizliktir.. hadi hiçbiri diğilse, ayıptır.. bu sınava girmeyi reddeden onurlu dostlarımı kutluyorum..
tüm işleri şaibeli zihniyetin hiçbi icraatına bulaşmamayı en doğru tercih olarak buluyorum..
daha, ecevit zamanında öğretmen olmuş “sahte” hocaların acısı vatanımın üzerinden çıkmamışken, bunun için bile daha nice nesiller değişmesi gerekirken, bu hilebaz zihniyete eyvallah demek yakışık alır mı yahu?
son yirmi yılın tüm mezunları; askerinden hakimine, öğretmeninden savcısına, doktorundan mimarına, herkes.. derhal görevden el çektirilmelidir..
seçim vaadinde bu olmayan hiçbi parti benden oy alamaz..
****
şimdi bunları gonuşuk ettim deyu..
kendimi bi halt sandığım yoktur, boşuna uğraşmayın, benden gtüüze laf aramayın..
hâlâ;
seksenler dizisinin eski bölümlerini ağlayarak izleyen, kedi yavrusu görünce salya sümük olan, çaya püsküüt batırıp yiyen… falan filan sıradan bi kardeşinizim ben..
varsa bi farkımız.. doğada muz terlemesi diye bişi var.. canım doğan turan abimle bunu konuşup vay bee diyen, nasıl olur abi diyip diyip ağlaşan insanlarız biz..
penguenlerin 6 ay sonra, gelip de doğrudan kendi yavrusunu bulmasını gözümüzün yaşıyla kutlayan Allah’ın adamı’yız biz..
ben hep olduğu üzre salt gerçeği yazayım, gerisi sizlerin olsun..
****
kardeşlerim,
hepimiz biliyoruz;
o’nun aslında yazar olmadığını,
o’nun aslında şair olmadığını,
o’nun aslında müzik insanı olmadığını,
o’nun elinde sarı yaprakla kime kur yaptığını,
o’nun 40 yıllık bıyıklarını kimin için kestirdiğini,
o’nun şu yaşta kime asılmak için saç ektirdiğini,
o’nun neden mülk bağışladığını,
onlar’ın il dışı birinciliğinin şikeyle olduğunu,
o’nun hocasının bile ehliyetsiz olduğunu,
o’nun falanca müdür bozuntusuna yaranmak için bizleri sattığını,
hepimiz biliyoruz..
ben, bilip de susanlardan olmadım, olmayacağım..
sizler susabilir, kabullenebilirsiniz, bu dangalaklarla dostluk sürdürebilirsiniz..
napim ben..
****
ulan.. ağzımı bozmayacam, tamam..
herife daha yeni açtım mekanımızı.. teşekkür listesinde ben yokum..
bi daha bilgi yurdu’nun herhangi bi etkinliğinin kapısından geçebileceğini mi sanır acaba?
her ne olursa olsun, bilgi yurdu’nda son sözü benim söyleyeceğimi bilmez mi acaba?
****
vallahi herkes kendi bilecek bundan sonrasını..
ya koluma girecek; izler, belemit, hilalspor ve diğer markalarımızla eski giresun’a yani şehr-i canan’a doğru yürüyecek..
ya da bu iki yüzlü, fesat, hadsiz, aklı sadece cinsel organında, değersiz yaşamına devam edecek..
günün birinde ölecek.. aslında hiç üzülmeyen, cenazeye bile öylesine gelmiş insanlarca yolcu edilecek..
herkes yapsın seçimini..
****
kardeşlerim,
böyle bi yazı yazdım diye sakın 10 dk sonra “yine kime kızdın” telefonları açmayın.. ben kızgın falan diğilim..
oturmuşum millet bahçesinde.. tepemde yaz sıcağı.. karşımda deniz.. sağımda solumda oynaşan veletler.. yüreğimde sevdiceğim.. gayet mutluyum ben..
bu, bi keyif yazısı idi..
ne kızması..
cümleten hayırlı pazarlar dilerim..
önce Allah’a sonra türk hekimlerine emanet olunuz..
dr gürsel ötker
giresun ünv tıp fakültesi ruh ve sinir hastalıkları hastanesi iyi gine evlerimin önü olmuşlar servisi uzmanı
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM