Bir Yapay Zeka Performansı: Kundura Sahne ile “Remote İstanbul” Başlıyor!

Bir Yapay Zeka Performansı: Kundura Sahne ile “Remote İstanbul” Başlıyor!

Bir yapay zekanın sesi ve komutunda seyirciyi Kadıköy sokaklarında benzersiz bir maceraya çıkaracak Remote İstanbul, üçüncü yılında Kundura Sahne ile Türkiye’de.

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll​’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi, 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor. Şehir ile aramızdaki bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendirecek oyun; yapay zeka eşliğinde davranışlarımızı gözlemlemeye teşvik ederken, İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor. Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği oyun, 17 Kasım’da başlayacak ve 11 Aralık’a dek Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca Kadıköy’de düzenlenecek. Tiyatroseverlere olduğu kadar teknoloji ve oyun meraklılarına da seslenen Remote İstanbul ile ilgili ayrıntılı bilgi ve biletler beykozkundura.com’da.

Yapay zekâ İpek’in sesi ve komutuyla Kadıköy’de sıradışı bir şehir yolculuğuna çıkaracak Remote İstanbulKundura Sahne ve Lita Yapım Evi yapımcılığında üçüncü kez İstanbul’da. 

Belgesel tiyatronun öncü Alman grubu Rimini Protokoll’ün dünya metropollerine özel tasarladığı ve Berlin, Milano, Moskova, Taipei gibi 50’den fazla şehirde sahnelenen performansı “Remote X”in İstanbul uyarlaması olan Remote İstanbul, şehri sahneye ve oyunun başrol oyuncusuna dönüştürüyor. Şehirle kurduğumuz bağı görsel olduğu kadar işitsel olarak da güçlendiren oyun; İstanbul ile ilişkimize yeni gözlerle bakmaya ve onu anlayarak yeni bir momentum yaratmaya davet ediyor.

Perşembe’den Pazar’a, Kadıköy sokaklarında 

Rimini Protokoll’ün kurucularından Stefan Kaegi’nin tasarladığı ve Jörg Karrenbauer’in yazıp yönettiği Remote İstanbul17 Kasım’da başlayacak ve 11 Aralık’a dek Perşembeden Pazar’a, dört gün boyunca düzenlenecek. Katılımcıları saat 15:30’da, Kadıköy Koşuyolu’ndaki başlangıç noktası Manolya Parkı’nda karşılayacak oyun, Türkçe gerçekleşecek.

Remote İstanbul’un biletleri, #KunduraGenç kapsamında gençlere özel 50 TL’den satışa sunulurken, Tam bilet ücreti de 120 TL olacak. beykozkundura.com adresinden satın alabileceğiniz biletlerde iki ve daha fazla alımlarda %20 indirim fırsatı da sunuluyor.

Kundura Sahne ile Lita YapımEvi ortak yapımı olan Remote İstanbulKadıköy Belediyesi işbirliğinde ve Tepe Nautilus AVM’nin katkılarıyla gerçekleşiyor.

Ayrıntılı bilgi: beykozkundura.com/remoteistanbul

OYUN: REMOTE İSTANBUL

Tarih: 17 Kasım – 11 Aralık 2022

Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri

Saat: 15:30

Başlangıç Noktası: Manolya Parkı – Koşuyolu, Kadıköy

Süre: 120’

Dil: Türkçe

Biletler: beykozkundura.com

Kundura Genç: (25 yaş altı) 50 TL, Tam: 120 TL

(İki ve daha fazla bilet alımlarında %20 indirim)

Ücretsiz Servis: Saat 14:30’da Ayrılık Çeşmesi İETT Durağı’ndan buluşma noktasına hareket edecek ücretsiz servislerden yararlanabilirsiniz.

Remote İstanbul

Yapım: Kundura Sahne & Lita YapımEvi

Remote X*

Proje Tasarımı, Yazar ve Yönetmen: Stefan Kaegi

Mekân keşfi, Yazarı ve Yönetmeni: Jörg Karrenbauer

Proje Ses Tasarımı: Nikolas Neecke

Ses Tasarımı: Ilona Marti, Peter Breitenbach

Dramaturji: Aljoscha Begrich

Yapım Yönetimi: Epona Hamdan, Monica Ferrari

*“Remote X” bir Rimini Apparat yapımıdır.

HAU Hebbel am Ufer Berlin, Portekiz Goethe Enstitüsü ve Teatro Maria Matos, Festival Theaterformen Hannover/Braunschweig, Festival d’Avignon, Zürcher Theater Spektakel ve Kaserne Basel işbirliği içinde yürütülmektedir.

Capital Cultural Fund Berlin, Swiss Arts Council Pro Helvetia ve Fachausschuss Tanz und Theater Kanton Basel-Stadt tarafından desteklenmektedir. House on Fire üyesi bir ortak yapım olarak da Avrupa Birliği Kültür Programı tarafından desteklenmektedir.

 

Beykoz Kundura Hakkında:

Yalıköy, Süreyya İlmen Cd. No:1, 34820 Beykoz/İstanbul

BEYKOZ KUNDURA

WEB | FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER | YOUTUBE

KUNDURA SİNEMA & SAHNE

FACEBOOK | INSTAGRAM | TWITTER

KUNDURA HAFIZA

WEB | E-POSTA | INSTAGRAM | TWITTER

Rimini Protokoll 

Alman tiyatro grubu Rimini Protokoll, 2000 yılında Helgard Haug, Stefan Kaegi ve Daniel Wetzel tarafından kuruldu. Çalışmalarında gerçekliğe yeni bir bakış açısı katarak tiyatronun anlamını genişleten ekip; tiyatro dışında bilgi ve becerilere sahip uzmanlarla birlikte çalışarak sahne çalışmaları, performans yerleştirmeleri ve ses oyunları geliştiriyor.  www.rimini-protokoll.de 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunun enerjisi yüksek olacak ve kendinizi daha hevesli ve motive hissedeceksiniz. Kendinizi ifade etme konusunda başarılı olabilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsiniz. Ancak sabırsızlık huyunuz bugün sizi zorlayabilir, dikkat etmenizde fayda var. İlişkilerinizde tutkulu ve cesur davranabilirsiniz, ancak karşı tarafın duygularını da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Bugün kendinize zaman ayırarak spor yapmak veya meditasyon gibi aktivitelerle stresinizi azaltabilirsiniz. Haydi, harekete geçme vakti! Umarım güzel bir gün geçirirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Boğa burcu için keyifli ve huzurlu bir gün olabilir. İş hayatında başarılı adımlar atabilir, ilişkilerde uyumlu ve anlayışlı olabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak içsel huzuru bulabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat etmek ve pozitif düşüncelerle günü geçirmek size iyi gelebilir.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal açıdan hassas olabilir ve kendinizi daha içsel hissedebilirsiniz. İçsel dünyanıza odaklanarak kendinizi keşfetme fırsatı bulabilirsiniz. Ailenizle ilgili konularda duygusal destek alabilir ve onlarla olan bağlarınızı güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak ruhsal anlamda yenilenme ve huzur bulma şansınız var. Sevdiklerinizle olan iletişiminizi arttırmak, duygusal anlamda daha tatmin edici bir gün geçirmenize yardımcı olabilir. Enerjinizi bölüştürmek yerine daha çok içsel deneyimlere odaklanabilirsiniz. Ayın size getirdiği duygusal dengeyi yakalayarak zihinsel ve ruhsal olarak dengeli bir gün geçirebilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, Aslan burcu için keyifli ve hareketli bir gün olabilir. İletişim becerilerinizin ön plana çıkacağı bir gün geçirebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlarla olan iletişiminizde daha anlayışlı ve açık olmak size fayda sağlayabilir. Kendinize zaman ayırarak hobilerinizle uğraşabilir ve keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizle ilgili konularda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Ufak tefek aksilikler olabilir ancak olumlu enerjinizi koruyarak bunların üstesinden gelebilirsiniz. Bugünün tadını çıkarın!

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün dikkatinizi detaylara vermeniz gerekebilir. Planlarınızı gözden geçirmek ve bazı ayarlamalar yapmak iyi olabilir. İş veya okul hayatınızda disiplinli bir şekilde ilerleyerek hedeflerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sağlık konularına da dikkat etmekte fayda var. Bugün, detaylara odaklanarak daha verimli ve başarılı olabilirsiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün içsel dengenizi korumaya özen göstermek önemli olacak. Başkalarıyla olan ilişkilerinizde uyum sağlamak ve anlayışlı olmak sizi daha mutlu ve huzurlu hissettirecek. Bugün kendinize zaman ayırarak iç sesinizi dinlemek ve duygularınıza odaklanmak faydalı olabilir. Kararlarınızı verirken mantıklı düşünmeye ve dengeli bir şekilde hareket etmeye özen göstermelisiniz. Uzlaşmaya açık olmanız, ilişkilerinizde daha sağlam temellere dayanmanıza yardımcı olabilir.

AKREP BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün, duygusal bir denge bulmanız gerekebilir. İçsel çatışmalarınızı çözümlemek için zaman ayırmanız gerekebilir. İlişkilerinizde karşınızdakilerle empati kurarak iletişimde olmanız olumlu sonuçlar doğurabilir. Kendinize zaman ayırarak ruhsal denge ve huzur bulabilirsiniz. Enerjinizi olumlu şeylere odaklayarak içsel dengenizi sağlayabilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün, içsel huzurunuzu korumaya özen göstermelisiniz. Sorumluluklarınızın farkında olmanız olumlu ancak aynı zamanda kendinize de zaman ayırmalısınız. Başkalarının beklentileri ve istekleri çevrenizde dolanabilir ancak kendi ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Duygusal anlamda daha dengeli olmak için kendinize zaman ayırın.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM