Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

 

 

Bir İnterpol kahramanı: Komiser Yiğit

İnterpol deyince akla kırmızı bülten, en çok arananlar geliyor. İnterpol görevlilerinin hayatlarının gizemli olduğu düşünülüyor. Ancak İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek “Komiser Yiğit-Bir Kırmızı Bülten Hikayesi” romanında bu yargıyı değiştiriyor.

Yunus Emre Gözde

Gençlik yıllarında şiir yazmaya başladığında nereden bilebilirdi İnterpol’ün en tepesindeki isim olacağını yahut bu görevi sayesindeki birikimiyle bir de roman yazacağını.

Şöyle diyordu yeni çıkan Komiser Yiğit-Bir Kırmızı Bülten Hikayesi kitabının başlarında: Yıllar ay gibi, aylar gün gibi, günler de su gibi geçiyor… Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek, su gibi akıp giden zamanı kitabında tekrar yaşatıyor, kurgusuyla okuyucuyu defalarca zirveye çıkartıp, ardından aşağılara indiriyor.

Roman, kırmızı bültenle aranan bir mafya babasının kızına aşık olan İnterpol’de görevli Komiser Yiğit’in başından geçen aksiyon dolu olayları ele alıyor. Komiser Yiğit’in ülkesi ile aşkı arasında seçim yapmak zorunda kaldığı eserin final bölümünde okuyucuyu büyük bir sürpriz bekliyor.

Elbette böyle bir romanda yazarın hayatından izlerin olmaması imkansız. Biz de bunu sorduk. Çiçek, “Kitabı okuyanlar benden bir parça bulacak” diyor ama kitabın girişinde “Romandaki karakter ve olaylar tamamen hayal ürünüdür” yazdığının da altını çiziyor.

 

Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek

[Türkiye İnterpol Daire Başkanı Lütfi Çiçek]

 

 

Uluslararası operasyonlara imza attı

Filmleri aratmayan uluslararası operasyonlara imza atan, büyük suç örgütlerinin liderlerini yurtdışından Türkiye’ye getiren Lütfi Çiçek, edebiyata düşkünlüğü ve yatkınlığını Aşık Veysel’in de memleketi Sivaslı olmasına bağlıyor ve ekliyor: “Tabii bunlarda çocukluktan itibaren okuduğum kitapların çok büyük katkısı var.”

Suçlularla, kaçakçılarla uğraşan polislerin edebiyat alanında da başarılı olabileceğinin altını çizen Çiçek, şunları söylüyor:

“Herkesçe malum polisliğin soğuk bir yüzü var. Ama bu üniformanın altında insan var neticede. Bir vatandaş var, bir baba var, bir eş var, bir evlat var. Ben ilk şiir kitabımı yazdım, adı “Çiçeğin Dilinden”. Herkes şaşırdı. Bu kadar işin içinde, bu kadar suçlular, tacizciler, hırsızlarla mücadele ederken nasıl bir duygu yoğunluğu, nasıl bir motivasyon buluyorsun da bu şiirleri yazıyorsun diye… Üniformayı çıkarttığımızda neticede bir insanız.”

Çiçek, Komiser Yiğit’in devam niteliğinde ikinci romanının çıkacağı müjdesini de okurlarına veriyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün sağlıkla ilgili destekler ve ilaç tedavileri alabilirsiniz. Gün içinde seçim yapacağınız, karar vereceğiniz konular olabilir. Yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün ekip çalışmaları, organizasyonlar ve kalabalık aktiviteler içinde olabilirsiniz. Sevdiklerinizle evinizde bir araya gelebilirsiniz. Eski dostlar ve geçmiş ilişkiler gündeme gelebilir.

Astrolog Merve Rençber

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün etkileyici rüyalarla güne başlayabilirsiniz. Gün içinde planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Duygusal karmaşalar içinde hissedebilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün finansal gündemlerle meşgul olabilirsiniz. Kendinize yatırım yapmaya, kendi seçimlerinizi yaparak peşinden gitmeye çalışın.

Astrolog Merve Rençber

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün gün içinde sevdiklerinizden destek ve yardımlar görebilir, ilişkilerde sürpriz deneyimler yaşayabilirsiniz. Yeni ortamlara katılabilir ve yeni kişilerle tanışabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün etkileyici ve karmaşık rüyalarla güne başlayabilirsiniz. Sağlıkla ilgili destekler ve tedaviler gündeme gelebilir. Hastane ziyareti yapabilirsiniz. Alışkanlıklarınızda değişiklikler yaratmak iyi gelebilir.

Astrolog Merve Rençber

AKREP BURCU YORUMU

Bugün arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, sosyal ortamlara dahil olabilirsiniz. Detaycı, sorgulayıcı ve mükemmeliyetçi tarafınız bugün öne çıkabilir.

Astrolog Merve Rençber

YAY BURCU YORUMU

Bugün iş hayatı ve kariyer planlarınızı etkileyen durumlar gündemde olabilir. Kariyeriniz için önemli olabilecek görüşmeler yapabilirsiniz. Küçük veya büyük bir konuda yeni bir başlangıç kararı alabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün ilişkilerinizde hızlı değişimler olabilir. Sosyal çevreniz ve ilişkiler sizin için daha önemli ve ön planda olacak. Abartılı duygular ve tepkilerden kaçınmak daha sağlıklı olabilir.

Astrolog Merve Rençber

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM