Bilkent Tiyatro 1. Mezuniyet Oyunu “Si Bemol İntihar”

Bilkent Tiyatro 1. Mezuniyet Oyunu “Si Bemol İntihar”

 İzleyiciyle Buluşuyor

Her sezon Ankaralı tiyatroseverleri tiyatronun özgün eserleriyle buluşturan Bilkent Tiyatrosu’nun yeni oyunu Sam Shepard’ın yazdığı “Si Bemol İntihar”, Türkiye ve Bilkent Tiyatrosu’nda ilk temsilini 17 Kasım’da gerçekleştirecek. 

Yönetmenliğini Jason Hale’ın üstlendiği oyun, Bilkent Tiyatro Bölümü birinci mezuniyet projesi olarak sergileniyor. Oyun, Bilkent Ana Sahne’de 18, 25 Kasım ve 1, 8, 15 ve 22 Aralık’ta saat 20.00’de sahnelenecek. 

ABD’li oyun yazarı Sam Shepard’ın erken dönem oyunlarından Suicide in B Flat / Si Bemol İntihar adlı oyun, bir piyanistin intiharının ardından evinin bulunduğu B katına gelen iki dedektifin bu olayı soruşturmasıyla başlıyor. İlk defa 1976 Yale Üniversitesi’nde sahneye konan oyun o dönemden beri NewYork’ta ve ABD genelinde pek çok üniversitede sahneleniyor. 

Oyunun yönetmeni Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü Başkanı Jason Hale, oyunun bir postmodern tiyatro örneği olduğunu belirterek, “Oyunun yazarı Sam Shepard, dünyada Aç Sınıfın Laneti, Vahşi Batı, Aşk Aptalı, Gömülü Çocuk gibi psikolojik gerçekçi aile dramlarıyla tanınsa da, tiyatro yaşamına yazdığı deneysel oyunlarla atılmıştır. Shepard’ın 1970’lerde yazdığı erken dönem oyunları asında yer alan Si Bemol İntihar, yazarın Avrupa tiyatrosundan Beckett ve Peter Brook etkisinde yepyeni formlar ve fikirlerden yola çıktığı postmodern boyutlar taşıyor” dedi. 

Bilkent Tiyatrosu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü öğrencileri ve öğretim üyelerinden oluşuyor. 

Nevin Ece Akkaya, Erk Şekercioğlu, Gökçe Taştan, Ege Tolga, Bora Uzunboy, Ferhan Vural’ın rol aldığı oyunun ışık tasarımı Yılmaz Ertekin, müzik performansı Zeynep Ezgi Yıldız tarafından gerçekleştiriliyor.

17 Kasım’da prömiyerini gerçekleştirecek olan oyun 18, 25 Kasım ve 1, 8, 15 ve 22 Aralık’ta saat 20.00’de Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Ana Sahne’de izlenebilir.

Oyunun biletleri “bilet.bilkent.edu.tr“den temin edilebiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Üzerinde çalıştığınız şey kişisel olarak sizin için çok önemli olabilir ama çok fazla zorlamayın. Yaklaşan dolunay, önümüzdeki birkaç gün içinde kendinize çok ihtiyaç duyduğunuz nefes alma alanını vermeniz gerekebileceğini önceden bildirir.

BOĞA BURCU YORUMU

Son zamanlarda çok ciddiydin, o yüzden bugün heyecan verici, seni eğlenmeye zorlayan bir şey yap. Elbette herkes yaptığınız şeyi onaylamayacak, ancak bunun sizi en ufak bir şekilde endişelendirmesi için hiçbir neden yok.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Önümüzdeki iki veya üç gün içinde stresi atma ihtiyacı hissederseniz, diğer insanları rahatsız etmeyecek şekilde yapabileceğiniz yollar bulun. Biraz gergin hissetmen onların suçu değil. Sportif veya fiziksel nitelikte bir şey yapmayı deneyin.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün, özellikle şu ya da bu türden ayaklanmaların beklendiği iş cephesinde, hiçbir şeyi çok ciddiye almanın bir anlamı yok. Kontrol edilemeyecek veya değiştirilemeyecek kadar büyük güçlerle uğraşıyorsunuz, bu yüzden durumu gülümseyerek kabul edin.

BAŞAK BURCU YORUMU

Düşüncelerinizde her zaman mantıklı olduğunuzu düşünmeyi seviyorsunuz ancak yaklaşan dolunay, düşüncelerinizi bir arada tutmanızı zorlaştırıyor. Kendinize, dünyada ters gidiyormuş gibi görünen her şeyin aslında o kadar da önemli olmadığını söylemeye devam edin.

TERAZİ BURCU YORUMU

Sahip olduklarınızı daha çekici görünen bir şeyle değiştirmek isteyebilirsiniz, ancak gezegenler çitin diğer tarafındaki çimlerin daha yeşil olmadığı konusunda uyarır. Belki de memnuniyetsizliğinizin nedenini kendi içinizde aramayı denemelisiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bir arkadaşınızın durumuna sempati duyabilirsiniz ama onun için durumu düzeltmek size düşmez. Karşılaştıkları sorunlara kendi çözümlerini bulmaları gerekiyor, bu yüzden mesafenizi koruyun. Tabii ki işler gerçekten kontrolden çıkmadıkça.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bazı insanlar şanslı olduğunuzu ve şimdi yolunuza çıkan tüm güzel şeyleri hak etmediğinizi söyleyecektir ama bu saçmalık. Bu şeyleri size çeken, son derece pozitif doğanızdır. Olumsuz düşünmeye ve olumsuz insanlara bir şans verin.

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Yanında çalıştığınız insanlara, değerinden daha azını asla kabul etmeyeceğinizi ve ödemeye isteksizlerse o zaman mutlu bir şekilde başka bir yere gideceğinizi bilmelerini sağlamalısınız. Çok sayıdaki ve çeşitli yetenekleriniz sayesinde seçeneklerden mahrum kalmayacaksınız.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM