Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
BELGE OLSUN
 • 0
 • 225
 • 23 Eylül 2021 Perşembe
 • +
 • -
aşşadaki fotoda görülen fatma kardeşim, her anlamda gönül insanıdır.. şövalyedir.. pırlantadır..
giresun’da sahafzade adını verdiği bi kitapevini, bunca yokluk içinde ayakta tutmaya çabalamaktadır..
az evvel uğradım, kendi kitabımı satın aldım.. sonuncuymuş zaten..
20 tl ödedim;
-“neyyy, ne gadar da pahalıymış ulannnn” diyerekten..
****
kitabı, mizah yazarı dostum ibrahim ormancı rica etti.. bi kütüphane oluşturmaktaymış manisa’daki evinde.. beni de layık görmüş..
ibrahim’i tanıyo olmanız gerekir.. ulusal basındaki bikaç köşe yazarının (can ataklı falan) yazılarında, spot cümleleriyle yer aldı, almakta.. kısa ve komik şeyler.. 2 sayfada zor anlatılanı, 2 cümleyle bizlere sunmaktır işi..
birbirimizi leman’da tek tük yazılarımızın çıktığı gençlik günlerimizden tanırız..
iyidir hastır ibraam..
****
elimde, evimde hiç yok oolum kitaplarımdan dememe çok güldü..
bul bi yerden ve imzala gönder lan dedi..
aklıma fatma bacım geldi düşünürken.. gerisini okudunuz işte..
****
şimdi ne belge olsun, ben neye deliriyorum, ben neyi hazmedemiyorum kısmına gelelim işin..
giresunlu yazar ve şairlerle aramızdaki sınıf farkı budur;
bankadan kredi çekip kendi kitaplarımı parayla bastırıp yazar olmadım ben.. imza günlerime, kendi aracıma balya balya evimden kitaplarımı yüklenip gelmedim ben..
böylelerine şizofren derken hakaret etmedim asla ben.. gerçeği dile getirdim (kendini olmadığı yerde gören anlamında kullandım hep)
****
bırak giresun’daki iki imza günümü, tüyap’takine bile son anda yetişti kitaplarım yahu..
giresun’dakine kargoyla geldi misal, son dakkada.. tüyapta ise, imzaya gelenlerle sohbete başlamıştık artık, masam var, adım yazılı, ama ortada kitap yok;
-“yaa ben kitap yazmadım galiba.. hayal mi gördüm acaba” derken ufukta görünmüştü, yayınevi yetkilileri, ellerinde sarı sarı balyalarla..
****
(hele ki parasını verip, kitabını rusçaya falan çevirtenler oldu.. bu, şizofreniden de öte bişeydir, hiç oralara girmeyelim)
****
(canımı sıkan budur dostlarım.. bu, kendini yazar sanan zavallılar, benimle uğraşmakta, gıyabımda kötülemekteler falan)
(başarmışım.. sense hayal görüyon.. bi sus, bi saygı duy be kardeşim.. zorun ne benimle)
****
neymiş? kendimi överrmişim..
bigün bile kendimi boş boş övdüysem Allah canımı alsın..
benim gerçeklerim ve geçmişim çok güçlüyse, sen sıradansan, napayım ben? susayım mı? meydanı senin gibilere mi bırakayım?
Allah Allah yahu?
****
kredi çekip kendini yazar ilan edenlerle, kendi kitabını parayla zor bulanların savaşımına dönüşürse iş…….
hiç tavsiye etmem……
galibi bellidir..
Bir 1 kişi ve kitap görseli olabilir
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Koç burcu için olduğu kadar diğer burçlar için de heyecan verici bir gün olabilir. İş alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, bu sebeple açık fikirli olmak ve fırsatları değerlendirmek önemli olacaktır. İletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir, çünkü yanlış anlaşılmalar olabilir. Özel hayatınızda ise romantik ve duygusal bir gün geçirebilirsiniz. Aşk yaşayabilir, ilişkilerinizi güçlendirebilirsiniz. Kendinize zaman ayırıp rahatlama ve dinlenme fırsatı da bulabilirsiniz. Yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir gün olabilir, bu sebeple hobilerinize veya sanatsal faaliyetlere yönelebilirsiniz. Enerjinizi olumlu yönde kullanarak keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün duygularınızın yoğunlaştığı bir gün olabilir. İçsel dünyanıza odaklanmak ve duygularınızı anlamak için zaman ayırabilirsiniz. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek için duygularınızı paylaşabilir ve anlayışlı olmaya özen gösterebilirsiniz. İş hayatınızda ise daha sabırlı ve kararlı olmanız gereken durumlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli kararlar almadan önce durumları iyice değerlendirmenizde fayda var. Bugün kendinize zaman ayırarak kendinizi dinleyebilir ve içsel huzuru bulabilirsiniz.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün duygusal olarak hassas olabilirsiniz ve çevrenizdeki insanların sözlerine daha fazla duyarlılık gösterebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek konusunda zorlanabilir ve içe kapanık bir tutum sergileyebilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara karşı anlayışlı ve sabırlı olmalısınız. İş hayatınızda ise odaklanma güçlüğü yaşayabilirsiniz, bu nedenle dikkatinizi dağıtan unsurlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Ayaklarınızın yere sağlam basması gereken bir gün olabilir, mantıklı kararlar almaya özen göstermelisiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim konularında dikkatli olmanız gerekebilir. Özellikle yakın çevrenizle iletişimde anlaşmazlıklara yol açabilecek durumlardan kaçınmaya çalışmalısınız. İletişim becerilerinizi kullanarak çözüm odaklı yaklaşımlar benimsemelisiniz. Ayrıca bugün içsel denge ve dinginliğe odaklanmak size iyi gelebilir. İyimser ve pozitif bir tutum sergileyerek günü olumlu bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün iş hayatınızda yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatinizi detaylara vererek projelerinizi başarıyla tamamlayabilirsiniz. Kişisel ilişkilerinizde ise anlayışlı ve sabırlı olmanız gereken bir gün olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi kuvvetlendirerek olumlu enerjiyi paylaşabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın, fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi iyi hissetmek için dinlenmeye ve beslenmeye dikkat etmelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Enerjinizi dengede tutmaya çalışın. Bugün, çevrenizdeki olumsuzluklardan etkilenmemek adına içsel denge ve huzurunuza odaklanın. Kendinize zaman ayırarak ruhunuzu besleyin ve pozitif düşüncelerle gününüzü geçirin. İletişim konularında dikkatli olun ve anlaşmazlıkların çözümü için sabırlı olun. Sevdiklerinizle sağlam iletişim kurmak için fırsatları değerlendirin.

AKREP BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Akrep burcu için ilişkilerle ilgili önemli konular gündeminizde olabilir. Partnerinizle iletişiminizi güçlendirmek için çaba sarf edebilirsiniz. Aynı zamanda duygusal olarak biraz daha hassas olabilirsiniz, bu nedenle duygularınızı kontrol etmeye özen göstermelisiniz. İş hayatında ise yeni fırsatlarla karşılaşabilir ve kariyerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Bugün, enerjinizi pozitif ve yapıcı yönde kullanmak size fayda sağlayacaktır.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün Oğlaklar için iletişimde güçlükler yaşayabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekte zorlanabilir ve karşı tarafı anlamakta zorlanabilirsiniz. Ancak sabırlı ve doğru iletişim kurmaya çalışarak bu durumu aşabilirsiniz. Kendinize zaman ayırın ve içsel dengenizi sağlamak için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler yapabilirsiniz. Bugün detaylara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir, acele kararlardan kaçının. Enerjinizi planlı ve organize bir şekilde kullanarak günü verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Umarım bu bilgiler size yardımcı olur!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM