Başkentli müzisyenler sahnelerine kavuştu

Başkentli müzisyenler sahnelerine kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren ve işini kaybeden müzisyenlere yönelik yeni bir desteği daha hayata geçirdi. Normalleşme süreci ve yaz aylarının başlamasıyla başkentin park ve rekreasyon alanları ile metro istasyonlarını müzisyenlere açan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kurulan ‘Mutluluk Sahneleri’nde verilen konserlerle de başkentlileri buluşturdu.

Sozcu.com.tr

Başkentli müzisyenler sahnelerine kavuştu

Pandemi sürecinde hem iş yerini kapatan esnaf hem de işini kaybeden çeşitli meslek gruplarına destek olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu süreçte zor günler geçiren müzisyenleri de unutmadı.

Ekonomik yönden başkentli müzisyenlere destek olmak amacıyla ‘Her Park Bir Mutluluk Sahnesi’ adıyla yeni bir destek programını hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, 16 Haziran 2021 tarihinden itibaren park ve rekreasyon alanları ile metro istasyonlarının kapılarını müzisyenlere açtı.

“BAŞKENT SANATSIZ KALMAYACAK”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, “Başkentimizi Mutluluk Sahneleri ile dolduruyoruz. İlk hafta 7 park ve 68 sanatçı ile başlayıp devamında artıracağımız haftalık mutluluk programlarımıza başlıyoruz. Sahneler bestesiz, müzisyenlerimiz desteksiz, Ankara sanatsız kalmayacak” sözleriyle destek paketini açıkladığı müzisyenler haftanın 6 günü müziklerini icra etme imkanı buldu.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Mutluluk Sahneleri’, hem müzisyenleri hem de başkentlileri yeniden buluşturdu. Günlük 2 parkta 4 farklı grubun sahne alabildiği uygulamaya metro istasyonları da dahil edildi.

KİŞİ BAŞI 500 TL DESTEK

Konser programları ‘http://www.ankara.bel.tr/ etkinlikler/parklarda- mutluluk-sahneleri’ linki üzerinden paylaşılırken, Büyükşehir Belediyesi eylül ayına kadar sürmesi planlanan Mutluluk Sahneleri’nde konser vermek isteyen Başkentli müzisyenlere kişi başı 500 TL ödeme yaparak destek sağlamayı amaçlıyor.

Mutluluk Sahneleri’nde çalmak isteyen müzisyenler, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın ‘(0312)507 24 37’ numaralı telefonunu arayarak başvuru yapabiliyor.

MÜZİK ZİYAFETİNE BAŞKENTLİLERDEN TAM NOT

Uzun bir aradan sonra konser dinlemenin keyfine varan Başkentliler ise Ankara Metrosu başta olmak üzere Gençlik Parkı ve Kuğulu Park’ta şarkılar söyleyip gönüllerince eğlendi.  Konserleri özleyen vatandaşlar kadar müzisyenler de Büyükşehir Belediyesi’ne şu sözlerle teşekkür etti:

Anıl Atak: “Pandemi başladığından bu yana 1,5 senedir hiçbir mekanda sahne alamıyoruz. En çok etkilenen sektör biz olduk. Sahneden uzak kalınca kendimizi gerçekten kötü hissettik. Uzun bir aranın ardından bize yeniden sahneye çıkma fırsatı veren ve sahip çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

Berker Saraç: “13 senedir Ankara’da müzisyenlik yapıyorum. Covid’den sonra zor bir döneme girdik ama Büyükşehir Belediyesi bize yeniden sahneye çıkma fırsatı verdi.”

Çağrı Boyacı: “Ankara Büyükşehir Belediyesi hem sanatçıya hem de sanata hasret kalmış bizlere böyle bir hizmeti sunduğu için gerçekten çok mutluyum. Müzisyen arkadaşların ekonomik anlamda zor günler geçirdiğini biliyoruz o konuda desteklerini esirgemediği için de onların adına gerçekten teşekkür ediyorum.”

Deren Tavşanlı: “Güzel bir etkinlik oldu, kafa dağıtmış olduk.”

Hasan Işıldak: “1,5 yıldır müzisyenler hiçbir mekanda müziklerini yapamadı, uzun süre büyük sıkıntı yaşadı hatta enstrümanlarını sattı. Böylesine güzel bir organizasyon yaptığı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a teşekkür ederim.”

Koray Işıldak: “Arkadaşlarımızın çoğu zor durumda, bir müzisyen olarak bu uygulamadan çok memnunum.”

Sude Nur Soyalp: “Burada müzik dinlemeye geldik ve kafa dağıtmış olduk. Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederim.”

Umut Er: “Pandemi döneminde müzisyenler evde kapalı kaldığı için birçok kaybı oldu. Yavaş yavaş toparlanmaya çalışıyoruz. Müzisyenlerini düşünen bir belediyeye sahip olmak bizler için mutluluk verici.”

İsmail Erdoğan: “Pandemi nedeniyle müzik sektörü çok zor durumda kaldı. Biz de 1,5 yıl ara verdik müziğe. Sahne alamıyorduk ve para kazanamıyorduk. Mansur Başkan bize çok destek oldu. Şu anda metroda müzik yapıyoruz. İlgilenen herkese çok teşekkür ediyorum.”

Bahadır Büyüker: “16 yıldır müzisyenlik yapıyorum. Dünyayı etkileyen pandemi  özellikle biz müzisyenleri çok etkiledi. Eğlence sektörü ilk darbeyi yiyen sektör oluyor. Sağ olsun başkanımız iyi ki var ve bize destek oldu da biz de halkın içine girdik.”

Yeşim Bolat: “Mansur Yavaş çalışıyor. Ankara’mız daha güzel oldu. Bu müzik etkinliğiyle ilk kez karşılaştım. Durdum ve dinledim çok beğendim.”

Ertan Demir: “Pandemi sürecinde eğlence sektörü en çok zarar gören sektörlerden biri oldu. Mağdur olduk. Sesimizi duyan Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz. Müzisyenlerin dışında da herkese elini uzattı.”

İzgi Gültekin: “25 senedir müzisyenim. Pandemide çok zor zamanlar geçirdik. Bizi sahneyle ve seyirciyle buluşturduğu için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim.”

Halise Akman: “Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı kent gezileri kapsamında Beypazarı’na gittik dönüşte de Gençlik Parkı’na geldik, burada müzisyen arkadaşları görünce çok mutlu olduk.”

Önder Sağlık: “Pandemi döneminde intiharlar oldu. Bunların yaşanmaması için bu desteklerin her alanda yapılması gerek.”

Aleyna Yıldırım: “Her genç gibi ben de müziğe düşkünüm. Sanat temel ihtiyaç gibi bir şey. Büyükşehir Belediyesi’ne gençleri ve sanatı düşündüğü için teşekkür ediyorum. Pandemide birçok şeyden geri kaldık müzik de bunlardan birisi. Sanatçılar sahnede olmayı özledi. Onların geçim kaynağı bu ayrıca. Biz gençler için de güzel. Sosyal aktivite oldu.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün Koç burcunu fazlasıyla etkileyen bir enerji var. Kendinize odaklanmak, hedeflerinize daha sıkı sarılmak ve cesur adımlar atmaktan çekinmemek için harika bir gün olabilir. İletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizdeki insanlarla daha iyi anlaşabileceğiniz bir gün sizi bekliyor. Kendinize olan güveniniz artacak ve kararlarınızı uygulamak konusunda daha kararlı olacaksınız. İyi bir gün geçirmenizi dilerim!

BOĞA BURCU YORUMU

Tabii ki! Bugün, Boğa burcuna mensup kişiler için ilişkilerde denge ve uyum arayışı ön planda olabilir. Sevdiklerinizle iletişiminizi güçlendirmek ve anlayışlı olmak önem kazanacak. Aynı zamanda kendinize zaman ayırmayı unutmayın, iç huzurunuzu sağlamak için dinlenmeye ve meditasyona yönelebilirsiniz. Ufak tefek aksilikler sizi yıldırmasın, sabırlı ve kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU

Merhaba! Bugün duygusal karışıklıklar yaşayabilirsiniz ve içsel çatışmalarınız artabilir. Sevdiklerinizle iletişimde dikkatli olmanızda fayda var, anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Kendinize zaman ayırarak duygularınızı dengelemeniz ve iç huzuru bulmanız önemli olacak. Günlük rutinlerinizi düzenlemek ve kendinize güzel bir zaman ayırmak için iyi bir gün olabilir. Aklınızda olan sorunları netleştirmek ve çözüm bulmak için içsel yolculuğunuza çıkabilirsiniz. Sağlığınıza özen göstermeyi unutmayın. Enerjinizi dengelemek için meditasyon ve yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.Umuyorum ki gününüz güzel geçer!

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün iletişim yetenekleriniz ön planda olacak. İnsanlarla daha kolay etkileşim kurabileceksiniz. Fikirlerinizi rahatlıkla ifade edebilecek ve karşınızdakileri ikna edici bir şekilde konuşabileceksiniz. Duygularınızı açıkça ifade etmekten çekinmeyin. Aynı zamanda sosyal çevrenizde önemli destekler alabilirsiniz. Keyifli bir gün geçireceksiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün detaylara daha fazla dikkat etmelisiniz. Çevrenizde olan biten her şeye detaylı bir şekilde bakmalı ve gereken analizleri yapmalısınız. Ayrıca sağlığınıza da özen göstermekte fayda var, beslenmenize dikkat etmelisiniz. Kendinize zaman ayırarak stresinizi azaltacak aktiviteler yapabilirsiniz. Ailenizle olan iletişiminizi güçlendirmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU YORUMU

Tabii, Terazi burcunun günlük burç yorumu şöyle; Bugün iletişim becerilerinizi kullanarak çevrenizle daha yakın ilişkiler kurabilirsiniz. Duygusal konularda daha açık ve dürüst olmak, ilişkilerinizi güçlendirebilir. Kararsızlık yaşadığınız konularda iç sesinizi dinlemek ve içsel dengeyi sağlamak için zaman ayırmak faydalı olacaktır. Özellikle ikili ilişkilerde anlayışlı ve uzlaşmacı davranarak olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün duygularınız derin olabilir ve içsel düşüncelerinizde yoğunluk hissedebilirsiniz. İlişkilerinizde derinlik arayışı içinde olabilir, derin ve anlamlı konuşmalar yapabilirsiniz. Ancak, bu derinlik bazen kırılganlık hissi yaratabilir, bu nedenle dikkatli olmak önemlidir. Bugün, hayatınızda önemli kararlar almak için doğru zaman olmayabilir, kendinize zaman tanıyın. İç huzuru ve dengeyi korumak için meditasyon veya yoga gibi aktiviteler size iyi gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Arkadaşlarınıza ve aile üyelerinize ne planladığınızı ve nereye gittiğinizi bildirin, ardından onları geziye katılmaya davet edin. Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, diğer insanları planlarınıza dahil ederek bazı ciddi liyakat puanları kazanabileceğiniz anlamına gelir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Merhaba! Oğlak burcu bugün, kariyer alanında yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendinizi iş hayatınızda daha fazla göstereceğiniz ve başarılı olacağınız bir gün olabilir. Dikkatinizi detaylara vermekte fayda var, önemli kararlar almadan önce olayları iyice değerlendirmeniz gerekebilir. Bugün mantıklı ve disiplinli adımlar atarak hedeflerinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz. Keyifli ve verimli bir gün geçirmenizi dilerim!

KOVA BURCU YORUMU

Bugünün Venüs-Mars bağlantısı, haritanızın en dinamik iki açısını kesiyor, bu nedenle yaratıcı bir çabada başarılı olmak istiyorsanız, şimdi ona en iyi şansı vermenin tam zamanı. İnsanların fikirlerinize ne kadar açık olduklarına şaşırabilirsiniz.

BALIK BURCU YORUMU

Bugün duygusal olarak daha hassas olabilirsiniz. İnsanlarla iletişimdeki inceliğiniz sayesinde yanınızdakilere destek olabilir, onları rahatlatabilirsiniz. Ancak, kendi duygusal ihtiyaçlarınızı da göz ardı etmemelisiniz. İçsel dengeye odaklanmak ve kendinize zaman ayırmak için fırsatlar yaratın. Enerjinizi doğru yönlendirmek, hobilerinize zaman ayırmak veya rahatlama teknikleri kullanmak size iyi gelecektir. Kendinizi yeniden motive etmek için yapıcı düşüncelere odaklanın ve geleceğe umutla bakın.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM