Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
ALAYLIM YAR ALAYLIM MAŞRABASI KALAYLIM
 • 0
 • 101
 • 18 Mayıs 2021 Salı
 • +
 • -
konu malumdur..
ben kimseye sövmedim..
ama yaşça büyüklerim, hem de çok sevdiklerimden olanlar, gönül koydular..
sadece ve sadece yaşça küçük olduğum için özür dilerim..
o kadar..
****
ben burayı sosyal medya olarak görmem.. burası benim kişisel yayın organımdır..
babamın malı gibi kullanırım, mark zuckerberg’den ”helallik” istesem olur mu acep?
****
ama diğer yerler sadece sosyal medyadır gözümde..
ben tüm terbiyemle oralarda gezinirken şampiyonluk gecesi, hakaretlere uğradım ince ince..
kimse sövmedi, sövecek adam daha doğmadı zaten, ama daha beter üzdüler..
elinde büyüdüğüm biri mesela, benden de çocuk çıktı, beni feys’ten silmiş.. misketlerini almış gitmiş yani.. güldüm yalnızca bu hazımsızlığa..
bi diğeri bana yanıt vermeyecekmiş.. küçümsemeye bak.. insan, bi aynaya bakar, bi de küçümsediği adama bakar, utanır ve susar kardeşim..
bi diğeri delikanlılık taslamıştı.. cimbom taraftarı şöyle döver böyle döver.. hadi oradan ya! ne zaman dayak attınız çArşı’ya, ben hiç duymadım lan! marifet de diğil ayrıca kaba kuvvet..
marifet nedir onu da söyliyim: Allah büyük, o harfler daha kurumadan, bizim taraftar g.saray’ın su adası’na Beşiktaş bayrağı çekmiş.. bittin işte oolum!!!!
(bakınız benim o suada’da, gassaraylı babamla anılarım var.. oraya taraftar çıkarması yapılmasını asla onaylamam.. ama kaşınmayacaksın.. benim taraftarım liverpool kop tribününü madara etmiş, sen kimsin, haddini bileceksin)
****
daha neler neler..
önemli diğil, hepsini tek tek, sözcüklerimle paket edip gönderdim.. çünkü ben her zaman olduğu gibi net doğruları yazdım, onlar laga luga yaptılar..
****
ne yazmışsam yazayım, sadece ”hakkaniyet” duygusu taşıdım.. doğdum doğalı böyleyim, genlerim bunu gerektirdi, ben hakkaniyet kursuna falan gitmedim..
ama bu büyüklerim, bikez daha yineliyorum, o gece ekran başına çöktüler, afiyet bal şeker olsun rakılarını yudumladılar, hiç vicdanları sızlamadan Beşiktaş’ın tökezletileceği (tökezleyeceği demedim) anı beklediler..
keyifle beklediler.. gayet emince beklediler.. alışkındılar çünkü yıllar içre..
(rakıya da geleyim.. 55 yaşımdayım.. malesef 100 yaşına kadar içilebilecek rakıyı bu yaşımda içmişim ve bırakmışım.. mecburiyetten bırakmışım, sağlığım bozulmuş çünkü.. takdir edersiniz ki, rakıya laf edecek en son adamlardan biri benimdir şu alemde.. o sözümü bile tersten anladınız.. kasten.. kasıtlıca.. çünkü o ekranın başına şampiyon olma beklentisi denen bi cüretle oturdunuz.. bu kadar net.. gerçeklerden kaçamazsınız.. bin tane öykü yazdım, bin tane karakter analizi yaptım, ciğerlerinizi bildiğim için de özür dilerim)
ama bu kez yemedi.. bizim haysiyetli çocuklarımız bu kez hata yapmadılar..
ben o, şu sezonda, son gece ekran başına geçebilme cüretinize kızgınım.. ben olsam geçmezdim.. valla geçmezdim, billa geçmezdim, adamlar haketti der, susardım.. ne yaptın, ne oynadın da şampiyonluk turu atacaktın? enayi Beşiktaş yine bize bıraktı mı diyecektin???
çoluğun çocuğun yok mu kardeşim, hiç mi utanmayacaktın?
hakkaniyet duygusudur, anlayana..
****
kusura bakmayın, aranızda tek profesyonel spor yazarı benim.. iyi kötü bi okur kitlem var.. diğer konularda olduğu gibi, sporda da ne yazacak diye bekleyenim var..
yazdıklarıma saygı duymayı öğreneceksiniz..
****
ve bi sözüm de fatih terim’e..
hiçbi g. saray’lı benim kadar fatih terim’e övgü düzmemiştir.. var mı itirazı olan? osman tanburacı ağabeyime sorabilirsiniz, o’nun bana açtığı sütunlar sayesinde ”fatih terim g.saray başkanı olmalı” diye yazan ilk ve tek yazar benim türkiye’de.. kaç yıl önce hem de..
ama yapmadı yine delikanlılık fatih terim.. delikanlılık raconu boşunaymış meğer..
benim aklım almaz; nasıl olur, nasıl?? nasıl şampiyonluk düşlersin şu sezonda.. delikanlı adam;
-”mçmışım böyle adalete der”, Beşiktaş’ı kutlar, sahaya paf takımını çıkartır.. ben böyle şampiyonluk istemiyorum der..
bilumum emek hırsızına tarihsel bi ders verir..
ama nerde o heriflik!
****
son sözüm de göztepeli oyunculara.. iyi okuyunuz, bu sözleri hiçbi spor yazarından duyamazsınız:
göztepeli çocuklar, ikinci yarı top oynamadılar.. şike mi vardı? hayır!! hatır şikesi mi yapıldı? hayır!!!
yalnızca hak edilmiş bişeylere ve emeğe saygı vardı.. resmen; ”biz size gol atmayacaz, buyrun atabilirseniz atın” dediler bize.. o golü bile zorla atabildik, çünkü gücümüz bu kadar.. ligin en kötü takımlarından biriyiz çünkü.. cimbomla fener bizden de beter olduğu için şampiyon olabildik..
helal olsun göztepeliye!!
****
iki gram yetkim olsa..
yeni sezon için tekbi transfer yapmam..
aynı kadro devam ederim..
bu çocuklar bunu hakettiler çünkü..
****
yarın gece türkiye kupasını da alacaz kimse merak etmesin..
diyeceğim yine aynıdır:
-”burası Beşiktaş alayına gider”!!!!
zafer marşımız 30 yıldır aynıdır, siz nerden bileceksiniz?
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Finansal konularınızda hız ve hareket artacak. Yatırım, birikim ve harcamalarla ilgilenebilirsiniz. Borç alma-verme konularında daha çekimser olmakta, akılcı ve gerçekçi planlamalar yapmakta fayda var.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilir, düşüncelerinizin rüyalarınıza yansıdığını daha fazla görebilirsiniz. Gün içinde finansal konularda risk alırken dikkat edin, paranızı ve değerli eşyalarınızı iyi koruyun ve muhafaza edin.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Daha sosyal bir gün geçirebilir, sevdiklerinize bağlanabilirsiniz. Güvendiğiniz insanlarla bir arada olmak sizi daha huzurlu hissettirebilir, belli belirsiz ilişkilerde ise güven arayabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerinizin yönü ve rotası belli olabilir. Davalarınız bir karara veya sonuca bağlanabilir. Uzlaşmacı ve yapıcı olmak size her alanda kazandırabilir. Ortaklı işlerde daha titiz ve detaylı çalışmalar yapın, seçici olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlahi desteği, ilahi adaleti daha fazla düşünebilir, arayabilir ve inançlarınıza sarılabilirsiniz. Spiritüel çalışmalarla ilgilenebilrsiniz. Sezgileriniz size olayların iç yüzünü söyleyebilir. Gizli konular açığa çıkıyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişki ve arkadaşlıkların öne çıkacağı bugün ve yarın, sosyalleşecek ve keyifli ortamlara katılacaksınız. Kutlamalar, davetler, partiler ve sürpriz organizasyonlar gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde iş veya özel hayatınızda dönüm noktası olabilecek bir durum karşınıza gelebilir. Tamam veya devam durumu içine girebilirsiniz. Hırs, tutku, kazanma dürtüsü artıyor. Akıl ve duygular ayrılabilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde dayanıklılık ve sabırla sınanma durumları olabilir. Pes etmeden ilerlediğiniz noktalarda kazanç ve başarıyı elde edebilirsiniz. Bildiğinizi okuyan, fanatik ve inatçı tavrınız bugün daha güçlü çalışabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Olaylara, durumlara somut tarafından bakabilir, gerçekçi ve mantıksal adımlar atabilirsiniz. Düşüncelerinizin, sözlerinizin enerjisinin güçlendiği bir gün. İlahi adalete teşekkür edebileceğiniz bir durum olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM