Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk

yaparak geçirmiş

Harry Potter setinde geçirdiği son güne kadar Rickman ile konuşmaya cesaret edemedi, ama çekimlerin son gününde tüm kariyerini değiştirecek öneriler aldı. Matthew Lewis, Rickman ile yaşadığı unutulmaz anısını paylaştı.

Sozcu.com.tr

Alan Rickman setteki son gününü genç oyuncuya mentorluk yaparak geçirmiş

Fantastik dünyaya iz bıraktı. Harry Potter serisi sadece edebiyat dünyası için değil sinema dünyası için de unutulmaz bir başyapıt olarak tarihe geçti.

Oyuncuları ayrı ayrı sevilen serinin en unutulmaz karakterlerinden biri de Severus Snape rolüyle Alan Rickman oldu. 2016 yılında hayatını kaybeden Rickman ile ilgili anılarını Neville Longbottom rolünü üstlenen Matthew Lewis anlattı.

Filmlerin çekimleri sırasında Rickman ile konuşmaya cesaret edemeyen Lewis, son gün sonunda kendinde başarılı oyuncu ile konuşma cesaretini bulur ve kariyeri için unutulmaz bir mentorluk dersi alır.

“İNANILMAZ BİR DENEYİMDİ”

Lewis, Inside of You isimli podcast’inin son bölümünde Rickman ile bir anısını paylaştı. Ölüm Yadigarları 2 filminin çekimleri sırasında Rickman’ın yanına gidip ona içinden geçenleri söylediğini anlattı:
“Bugün setteki son günün olduğunu biliyorum ve seninle bu kadar uzun süredir çalıştığım için bunun inanılmaz olduğunu söylemek istedim. Çok fazla konuşmadığımızı biliyorum, ama bu sadece çekindiğim içindi, sen inanılmazdın. 10 yıl seninle çalışmama izin verdiğin ve bana asla bağırmadığın veya bize hep seninle eşitmişiz gibi davrandığın için teşekkür ederim.”

Lewis’ın sözleri üzerine ise Rickman, ona kariyerinin bir sonraki adımını atması için akıl hocalığı yaptı. “Su ısıtıcısını açtı ve bir fincan çay içtik. Kariyerimde ilerlemeye devam ederken ne yapabileceğim ile ilgili sohbet ettik.”

“BENİ HEP CESARETLENDİRDİ”

Rickman’ın ölümünden sonra Harry Potter’ı canlandıran Daniel Radcliffe de ona hayranlığını şu sözlerle dile getirmişti: “Hem sette hem de Potter sonrası yıllarda beni çok cesaretlendiriyordu. Londra’da ve New York’ta her sahne alışımda beni izledi. Üstelik bunu yapmak zorunda da değildi.”

69 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden Rickman’ın 27 günlüğü bir araya getirilip “Diaries of Alan Rickman” ismiyle yayınlanacak. Kitabın 2022 sonbaharında satışa sunulması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Finansal konularınızda hız ve hareket artacak. Yatırım, birikim ve harcamalarla ilgilenebilirsiniz. Borç alma-verme konularında daha çekimser olmakta, akılcı ve gerçekçi planlamalar yapmakta fayda var.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Uyku düzensizlikleriyle güne başlayabilir, düşüncelerinizin rüyalarınıza yansıdığını daha fazla görebilirsiniz. Gün içinde finansal konularda risk alırken dikkat edin, paranızı ve değerli eşyalarınızı iyi koruyun ve muhafaza edin.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Daha sosyal bir gün geçirebilir, sevdiklerinize bağlanabilirsiniz. Güvendiğiniz insanlarla bir arada olmak sizi daha huzurlu hissettirebilir, belli belirsiz ilişkilerde ise güven arayabilirsiniz.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişkilerinizin yönü ve rotası belli olabilir. Davalarınız bir karara veya sonuca bağlanabilir. Uzlaşmacı ve yapıcı olmak size her alanda kazandırabilir. Ortaklı işlerde daha titiz ve detaylı çalışmalar yapın, seçici olun.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlahi desteği, ilahi adaleti daha fazla düşünebilir, arayabilir ve inançlarınıza sarılabilirsiniz. Spiritüel çalışmalarla ilgilenebilrsiniz. Sezgileriniz size olayların iç yüzünü söyleyebilir. Gizli konular açığa çıkıyor.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. İlişki ve arkadaşlıkların öne çıkacağı bugün ve yarın, sosyalleşecek ve keyifli ortamlara katılacaksınız. Kutlamalar, davetler, partiler ve sürpriz organizasyonlar gündeme gelebilir.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde iş veya özel hayatınızda dönüm noktası olabilecek bir durum karşınıza gelebilir. Tamam veya devam durumu içine girebilirsiniz. Hırs, tutku, kazanma dürtüsü artıyor. Akıl ve duygular ayrılabilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Gün içinde dayanıklılık ve sabırla sınanma durumları olabilir. Pes etmeden ilerlediğiniz noktalarda kazanç ve başarıyı elde edebilirsiniz. Bildiğinizi okuyan, fanatik ve inatçı tavrınız bugün daha güçlü çalışabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa burcunda ilerliyor. Olaylara, durumlara somut tarafından bakabilir, gerçekçi ve mantıksal adımlar atabilirsiniz. Düşüncelerinizin, sözlerinizin enerjisinin güçlendiği bir gün. İlahi adalete teşekkür edebileceğiniz bir durum olabilir.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM