Gürsel EKMEKÇİ
Gürsel EKMEKÇİ
gursel@sanatlayasam.net
AĞA
 • 0
 • 46
 • 02 Nisan 2021 Cuma
 • +
 • -
AĞA
yahu..
yazmasam olmaz..
****
osman ağa’nın yaşayan tüm torunları canım ciğerimdir.. kimisi elinde büyüdüğüm teyzelerim, amcalarım.. kimisi beraberce şu yaşlara geldiğimiz arkadaşlarım..
yani tarafsız diğilim, önce bu..
****
haa.. osman ağa’nın kendisi kutsalım diğildir..
sonra da bu..
****
ali şükrü’yü öldürmüş müdür?
muhtemelen evet..
peki katil midir?
elbette hayır..
devrim muhafızıdır..
öyle gerekmektedir.
****
peki Mustafa Kemal’in bunda dahli var mıdır?
elbette evet..
devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
topal osman öldürüldü mü?
yoksa bi iddiaya göre yurtdışına kaçırıldığı doğru mu?
ikisi de olabilir..
peki iki olasılığın hangisi gerçekse, Atatürk bundan haberdar mıdır? hatta talimat sahibi midir?
elbette evet..
öyle gerekmektedir..
devrim nasıl korunuyo sanırsınız?
****
(yani bilip bilmeden konuşmayacan agam)
****
deyin bakiim korkmayın.. la gürsel sen devrim mi yaptın da, nerden biliyun?
evet yaptım.. giresun sahnelerinde sivastopol marşı söyledim mesela.. ADD başkanıyım demedim, 1 mayıs mitinglerinde sahne aldım mesela.. bi genç kızın veya 70’lik bi ablamın tek başına gece vakti oturabildiği yegane alkollü mekanı açtım mesela.. giresun caddelerini “aman o sloganı atmayın” diyen sahte solculara inat “Mustafa Kemalin Askerleriyiz” diye inlettirdim mesela..
( çünkü vatan akp zihniyetinin işgali altındaydı.. işgal varsa askerdik elbette.. Mustafa Kemal’in beyefendileriyiz, gelin ağzımıza mçın mı diyecektik)
geçiniz… etim budum budur.. sonra?
osman ağa söylemini, ki tabudur, öcüdür, cıssstır, ortaya attım mesela.. ( 1 ay süren siyasal yaşamımdaki vaadim idi.. m.vekili seçilirsem topal osman ağa denizcilik kışlasını kuracağım giresun’a dedimdi)
zaten ondan sonra da tüm yerel siyaset erbabı osman ağa’yı anımsamadı mı?
hadi konuşun noolur, gürsel ekmekçi abartıyo deyin, kendini övüyo deyin, darılırım ulan..
****
siz devrim nasıl yapılıyo sanırsınız?
****
siz;
sendikası, partisi, kurumu, derneği..
Atatürk düşmanı herkese posta koyup darıltmayı kolay mı sanırsınız küçücük bi kentte?
siz bu işleri kolay mı sanırsınız?
siz devrimi kolay mı sanırsınız?
****
Mustafa Kemal’in baş koruması, Mustafa Kemal’in gerçek askeri topal osman ağa’yı minnetle anıyorum..
Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün iletişim trafiğiniz artabilir, iş ve sorumluluklarınızı hızlıca tamamlayabilirsiniz. Öğleden sonra önemli işlerinizi başarıyla bitirebilmek için daha destekleyici bir süreçte olacaksınız. Öğleden önce dağınıklıklar olabilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında aksilik ve gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Günün ikinci yarısında önemli işlerinizi başlatmaya, imza işlerinizi gerçekleştirmeye ve önemli konuşmalarınızı, toplantılarınızı tamamlamaya çalışın. Öğleden sonra temponuz yükseliyor.

YENGEÇ BURCU YORUMU

Bugün gün içinde ertelediğiniz işlerinizi tamamlayabilir, yolculuklara çıkabilir, hareketli bir gün geçirebilirsiniz. Birden fazla iş ve plan, yapılacaklar zihnen bir strese sokabilir. Acelecilik ve hızlı karar almak, düşünmeden konuşmak pişmanlıklara sebebiyet verebilir.

ASLAN BURCU YORUMU

Bugün sosyal çevre ve ilişkiler ön planda olabilir. Öğleden sonra iş ve özel hayatınızda birden fazla görüşme yapabilirsiniz. Finansal konularda ise bir düzenlemeye gidebilirsiniz. Başarı isteğiniz ve hırs artabilir. Fevri tavırlardan kaçının.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün geleceğe yönelik bir karar alabilir, iş hayatınızda önemli bir işi tamamlayabilirsiniz. İş görüşmelerinizde daha kontrollü, objektif ve profesyonel olmaya özen gösterin. Hızlı düşünüp hızlı karar almak kazandırmak yerine kaybettirebilir.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında unuttuğunuz ödemeler önünüze gelebilir, zorunlu ödemeler ve vergilerle ilgili düzenlemeler yapabilirsiniz. Öğleden sonra iletişim krizlerine dikkat edin, alınganlık ve kuruntularla hareket etmeyin.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün finansal sosyal çevrenizdeki insanlarla iş birliği yapabilir, grup ve ekip çalışmaları içinde olabilirsiniz. Aile üyeleri ve evebeynlerinizin finansal yatırımları, miras ve nafaka davalarıyla ilgili gelişmeler karşınıza gelebilir.

YAY BURCU YORUMU

Bugün öğleden önce işlerinize odaklanmakta veya çalışma ortamında disiplini sağlamakta zorlanabilirsiniz. Dağınıklık ve aksaklık ihtimallerine karşı önemli işlerinizi öğleden sonraya bırakın. Günün ikinci yarısında önemli görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün günün ilk yarısında ulaşımda aksaklıklar yaşayabilir veya dikkatsizliklerinizden kaynaklı gecikmelerle karşılaşabilirsiniz. Öğleden sonra hayatınızdaki kadın figürleriyle ortak aktiviteler içinde olabilir, annenizin istek ve ihtiyaçları için çaba sarf edebilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM