Sanatçı Mavi, başlattığı dayanışma kampanyasına

Sanatçı Mavi, başlattığı dayanışma kampanyasına

 bilinen isimlerden destek gelmemesini eleştirdi

Yayımladığı şarkı ve albümlerle beğeni toplayan müzisyen Mavi, kendi çabalarıyla müzik emekçilerine yönelik dayanışma kampanyası başlattı. Bu kampanyayla Mavi, şu ana kadar pandemi dolayısıyla zor zamanlardan geçen 25 müzisyen ve müzik sektörü çalışanına destek oldu.

Sanatçı Mavi, başlattığı dayanışma kampanyasına bilinen isimlerden destek gelmemesini eleştirdi

Ancak Mavi, bunun yeterli olmadığını, daha fazla destekte bulunulması gerektiğini dile getiriyor. Sanatçı, “Bu dayanışma kampanyasını kişisel olarak başlattım ancak resmi şekilde ilerlemesi için Şimdi Derneği’nin altyapısını kullanıyorum. Bir çağrıda bulundum, hem ihtiyacı olanları belirlemeye hem de bu havuzu büyütmeye çalışıyoruz” diyor. Destek bir seferlik değil, 3 aylık nakit ve erzak kartı olarak veriliyor. Kişi sayısını artırmak istediklerini söyleyen Mavi, “Bağış yapan az, ihtiyaç çok. Havuzda birikenin yetişmediği noktada dernek de arka çıktı ancak bu bir fon vs. olmadığından bağış bekliyoruz” vurgusunu yapıyor.

“Hazırda bir birikim var ve onu dağıtıyoruz sanılıyor, durum öyle değil” diye konuşan Mavi, “Derneğin buradaki fonksiyonu süreci şeffaflaştırmak. Ha destek oluyorlar mı, gerektiğinde evet, ki kişisel olarak da havuza destek oluyoruz oturup beklemek yerine” ifadelerini kullanıyor.

‘ÜNLÜLERDEN TIK YOK’

Mavi, bu süreçte en büyük desteği müzik dinleyicisinden gördüklerini söyleyerek ünlü müzisyenlere şöyle sitem ediyor: “Sektörün içindeki arkadaşlarımızdan da bağışlar oldu. Ancak ünlü isimlerden tık yok. Her mikrofona röportaj veren, ‘müzisyenleri bir tek o savunuyor’ başlıklarıyla gazetelere konuşan isimler attığımız mesajları görüp bir şey yazmadılar. Bir tek Kalben, hem duyurulmasını sağlamaya çalıştı hem maddi destek oldu.”

Sadece müzisyenlere destek olmadıklarına değinen Mavi, “Destek verdiklerimiz sadece müzisyenler değil, müzik sektörünün bir biçimiyle içinde olan bütün emekçiler. Ancak dediğim gibi talep çok bağış az olduğundan istediğimiz rahatlıkta ilerleyemiyor ve aciliyet sırası yapmak zorunda kalıyoruz ve bu çok kötü” diyor.

Daha fazla bilgi almak, destek olmak, ya da bir acil ihtiyaç sahibini bildirmek isteyenler “mavihaller@gmail.com” adresine mail atabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU

Bugün finansal konularda yeni kararlarınız veya plansız harcamalarınız olabilir. Yatırımlar ve birikimleri yönetmekle ilgili konularda ani kararlar almayın. Panikle hareket etmek kaybettirebilir.

BOĞA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar finansal konularda plan dışı değişiklikler olabilir. Gün içinde şartlara göre hareket etmekte fayda var. Bazı konularda isteklerinizi, hedeflerinizi sorgulama hali içinde olabilirsiniz.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

İKİZLER BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde bazı konularda duygularınız veya düşünceleriniz birden değişebiilir. İç dünyanızda farklı yerlere gidebilir, zaman zaman yönünüzü belirlemekte zorlanabilirsiniz. İş görüşmeleri olabilir.

YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde aniden fikirlerinizin değiştiğini ve yeni duygulara, yeni kararlara doğru gittiğinizi görebilirsiniz. Kariyeriniz ve iş hayatınızla ilgili bir süreç netleşebilir ve ilerlemeye başlayabilirsiniz.

BAŞAK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde beklemediğiniz haberler alabilir veya bazı kişilerden şaşırtıcı söylemlerle karşılaşabilirsiniz. Bir iş teklifi alabilir, ilişkilerinizin geleceğiyle ilgili bir yön belirleyebilirsiniz. Fevri tepkilerden kaçının.

TERAZİ BURCU YORUMU

Bugün Ay Balık burcunda ilerlemeye devam ediyor. Gün içinde dikkatsizlik, dalgınlık ve isteksizlik gibi haller içinde olabilirsiniz. Geleceğinize yönelik, hedeflerinize yönelik eylemden ziyade hayal, plan ve tasarı içerisinde olacaksınız. Gün içinde dağınıklıklar yaşayabilirsiniz.

AKREP BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün boyu iş ve özel hayatınızdaki ilişkiler ön planda olacaktır. Karşınızdaki kişileri daha fazla gözlemleyebilir, güven ilişkisine daha çok önem verebilir ve karşınızdaki kişilerin tavırlarına ve söylemlerine göre hareket edebilirsiniz.

YAY BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içindeki planlarınızda ani değişiklikler olabilir. Değişen şartlara göre hareket etmeye çalışın ve önünüze gelen durumlarla inatlaşmayın. Bildiğiniz yoldan gitme isteğiniz artmasına rağmen yeniliğe gitmeniz esas faydanıza olabilir.

OĞLAK BURCU YORUMU

Bugün iş ve özel ilişkilerinizde kendinize güvenmeniz, yetersizlik algısına girmemeniz gerekebilir. Geleceğinize dair hedeflerinizi yüksek tutmalı, kendinize dair beklentilerinizi düşürmemelisiniz. Kendinizi onaylamanız oldukça önemli.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

KOVA BURCU YORUMU

Bugün saat 18.45'e kadar Ay boşlukta ilerliyor. Bu saate kadar ilişkiler öne çıkabilir. Sorumluluklar ve görevler ile ilişkiler arasında denge kurmanız gerekebilir. Araçlarla ilgili sorunlara dikkat etmeli. İş ve özel hayatınızda kritik konuşmalar yapmanız gereken durumlar oluşabilir.

Astrolog Merve Rençber
İletişim: astrolojionline@gmail.com
Instagram: astrolojionline

BALIK BURCU YORUMU

Bugün Ay Boğa Burcunda ilerliyor. Gün içinde kendi arzu ve istekleriniz pek çok durumun önüne geçebilir. Sizin için önemli olan şeyleri belirleyip bunların peşinden gideceksiniz. Akşam saatlerinde patavatsızlıklara ve düşüncesiz söylemler içinde olmaya karşı dikkat edin, ilişkilerinizi yıpratabilirsiniz.

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM